Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Van Der

    csendes tag

    válasz Gyantusz #525 üzenetére

    :F - nincs véleménykülönbség.
    Itt a végszükség az a fogalom ami nekem nem tetszett. Évente 2 ezer millió elköltött USD után ne kelljen már az egyenruháról fórumozgatni (hogy új kellene). Szumma-szummárum az én véleményem az hogy a következő 5-10 évben jobban kell koncentrálnunk a védelmi szegmensre. Utána megint a húsosfazekakhoz lehet majd járulni. Tegnap pld. gondolkoztam hogy belinkeljek-e nektek ide egy cikket az élelmiszerellátásról (mármint arról hogy úgy fognak drágulni, mint most a kb. a benzin) stb.
    Végülis mondom nem vészes, fejlesztgetjük a Nato-haderőket, csak a honvédelemre jobban oda kell majd figyelni, mint ahogy 20 évvel ezelőtt elképzelték. Talán ha nem lopták volna ki a gazdaságot a költségvetésből, rövid-távú érdekeket szem előtt tartva (10 parancsolat - nem túl bonyolult) akkor most nem tartanánk ott, hogy a katonaságot lassan össze kell vonni a mentősökkel. A stratégiai előny megszerzése is egy dolog, és azzal visszaélni megint egy másik. Kipörgettek minden szellemi és anyagi tartalékot az emberekből. Nincs tovább. Itt vége van az útnak, ezt már csak a miliárdosok nem látják, mindenki más igen - ezért vagyok ezen a fórumon.
    Fejleszteni kell, nem csak a vállalkozói szektort, mindent. Fejlődnünk kell ha életben akarunk maradni, vagy ledarál az evolúció (-ha máshogy nem úgy hogy kivágnak a Nato-ból)
    Adóságátütemezés -nagy tételben, Adósság-visszafizetések gazdasági ELLENTÉTELEZÉSE -biztosítandó hogy a hiteleikkel ne Piacot vásároljanak. Masszívan fejlődő térség közepén ne csináljanak belőle problémát. megj.: Látható hogy ebben a térségben van még a legnagyobb fejlődési potenciál világgazdasági szinten - :D mivel mindeddig mesterségesen lefojtották.
    A gazdaságban minden - mindennel összefügg. Ha jól olvasom Lengyelországban a Hadiipar HÚZÓÁGAZAT. Loara-ért, Sokolért már körbeudvarolják őket.
    Szóval én is gazdaságélénkítésről fejlesztésről és kapcsolatépítésről beszélek ami egybecseng a gazdasági kényszerrel is. Mondjál már nekem egy stratégiai szövetségest a Nato-n belül - :D és Oroszországon kívül ;) - a mai kihívásokat figyelembevéve. A súlypont Ázsiában van. Európa lehet az új kiegyensúlyozó szuperhatalom, de nem fogják az európai pozícióinkat ajándékba adni - nem állíthatnak minden magyar vállakozó mellé egy üzleti angyalt hogy kivakarják a térséget a trutyibúl. Le kell tárgyalni vhogy az Európai térségen kívül eső adósságállományunkat, akár Európai politikai segítséggel, hogy ne legyünk nehezékek a térségben.
    És ezzel párhuzamosan meg kell újulnia az elitnek, mert ha így marad a szokás-berendezkedés akkor pár év múlva megint könnyedén magukkal rántanak mindenkit a mostani szintre. És akkor már fejlődést is feltételeztem - pedig csúszunk befele.
    A kígyó a farkába harap: az életkörülmények által kiváltott karma , mindenki sorsrésze lesz - az elité is. (kivétel Gazprom, bár nem vennék rá mérget). Erre jött rá a 19.sz-i polgárosodó réteg. na mindegy ez már mese...

    [ Szerkesztve ]

    "A holnap egy másik világ" -F15Charlie

Új hozzászólás Aktív témák