Siemens C75v - az utolsó csapás

Külső

Siemens Mobile. Elérzékenyülünk. S25, C35, ME45... régi, legendás telefonok voltak. És most? Október 1-től megkezdte működését a BenQ Mobile. A cég megvette a Siemens mobil üzletágát, amely azért került eladósorba, mert vaskos veszteséget termelt. Persze emellett a németek még fejlesztgettek ezt-azt, a 75-ös széria még túlnyomórészt az ő nevükhöz fűződik, de a C75v-t használgatva ebből sem lett volna feltámadás. A Siemens lemaradt, a többiek elhúztak. Bár a gyártó készülékeinek még mindig megvan a tipikus "siemenses" varázsa, a többi paraméter tekintetében nem tudták felvenni a versenyt a konkurenciával.

A C75v nem meglepő módon a C75 vodás változata. Van rajta logo elöl-hátul és hát a menü... de erről majd később. Első ránézésre azonban nem mondaná meg még az avatott mobilőrült sem, hogy ez a szögletes, skandináv beütésű design a Siemens műve. A gombok elrendezése, az arányok és a formák egy bizonyos svéd-japán cég középkategóriás modelljeit idézik. Ez persze alapvetően nem baj. Ha megfordítjuk a készüléket, akkor találkozhatunk az első igazán siemenses megoldással: a külső antenna csatlakozójának helyét megint nem fedi semmi, a kamera mellett található verem már más német telefonoknál is felbukkant.

A telefon oldalán végigfutó fekete csíkban rejtették el a tervezők az infrát, és ezzel a végére is írtunk az oldalsó érdekességeknek, tekintve, hogy totálisan sima felületet vehetünk kézbe. A hangerőgombokat azért el tudtam volna még itt viselni, pláne azért, mert a navigációs joystick iszonyatosan kemény. Az irányokat még csak-csak hajlandó követni, de nagyon sokszor nem érzékeli a benyomást, csak ha izomból közelítjük meg a kérdést. A többi gomb sem finomkodós, kemények, határozott, mondhatni férfias kezelést követlenek meg. A narancssárga háttérvilágítás először meglepő, aztán kiderül, hogy sötétben igencsak hatékony.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés