Samsung S7550 Blue Earth - napmarketing

Menü, eco-funkciók

A menü megint TouchWiz alapú. Ez a rendszer a Samsung azon készülékeiben kap helyet, amelyek nem okostelefonok (magyarán nincs bennük nyitott oprendszer), ám érintésvezérelt megoldással érkeznek. A TouchWiz nem éppen tökéletes, erről már sokszor, sok helyen tettünk említést, azon felhasználók számára nyilván megfelel, akik nemigen láttak még más tapizós felületet, de összevetve bármely gyártó hasonló rendszerével nem ajánlatos.

Samsung Blue Earth

A három oldalas kezdőképernyő widgeteket kezelőfelülete igen nyögvenyelős, továbbra is a legfőbb gond, hogy a különböző méretű és formájú cuccok használata esetleges, sosem tudja az ember, hogy tényleg arrébb fogja-e húzni a hátteret, vagy az azon terpeszkedő naptár widgetet fogja véletlenül elindítani. Ha viszont sikerül bejutni a menübe, akkor normalizálódik a helyzet, három lapon helyezkednek el az ikonok, ezek között elég könnyedén lehet váltani, a menüpontok sorrendje pedig teljesen szabadon variálható.

A testreszabhatóság kimerül a háttérkép cserélhetőségében, négyféle színséma és háromféle betűtípus változtatásában. Az ikonos felület mögé is rámolhatunk képet, illetve ebben a Samsungban is van intelligens feloldás, amely arra szolgál, hogy a lezárt kijelzőre ujjunk rajzolt, előre beállított betű esetén a zár felold, s a szoftver a definiált funkcióhoz dobja a felhasználót. A rendszer sebessége nem éppen villám, de alapvetően nem fog senkit sem a sírba tenni néhány döccenés.

A környezettudatos funkciók első megjelenése a profikok között érhető tetten: itt ugyanis találunk egy olyat, hogy takarékos. Ilyenkor lekapcsolja a Bluetooth funkciót, a WLAN-t, leveszi a háttérvilágítás időtartamát 8 másodpercre, a kijelző fényerejét pedig kettes szintre állítja. Van külön eco-csengőhang is öt darab, ezek ilyen idegesítően ciripelő izék, nem tudom, hogy mitől eco.

Samsung Blue Earth

Az eco-séta viszont tiszta vakítás. Elindítván az alkalmazást bekapcsol a mozgásérzékelő. Nincs más dolgunk, mint a kijelző lezárása után zsebünkbe süllyeszteni a kis kékséget, s az eszköz elkezdi mérni, hogy hány lépést tettünk meg. Ha ezt követően előhalásszuk a jószágot, akkor megtekinthetjük, hogy mennyi kalóriát égettünk el, s hogy mennyi szén-dioxid kibocsátástól mentettük meg a Földet azzal, hogy helyváltoztatásra a manuális megoldást választottuk. Én lesétáltam a harmadikról, majd kaja után vissza, ezzel 347 lépést tettem meg, rengeteget dolgoztam a Föld megmentésén, bár tény, hogy kocsival egyébként sem tudtam volna a lépcsőt abszolválni. A bónusz, hogy az eco-séta funkció azt is kiírja, hogy tevékenységünk mennyi fát mentett meg. Ezeket ki is rajzolja a kijelzőre, egy hosszabb túra után komplett kis erdőt varázsolhatunk a zöld mező helyére.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Svédországban kezd a Samsung Blue Earth

    Svédországban napokon belül elérhető lesz a Samsung HSDPA átviteli képességgel, érintőkijelzővel és napelemmel is felszerelt környezetbarát mobil.

  • Samsung E1107 Solar - napelemmel

    A Samsung megint innovatív volt, legújabb készülékük hátlapja napelemmel van borítva — ha sokat napozunk és keveset beszélünk, akkor nem is kell töltenünk.

Hirdetés