Külső
A Samsung formatervezői nem sokat gondolkodtak a Corby II megalkotása közben, bár egy kicsit megvariálták az előd külsejét, a hasonlóság szembeötlő. Mindkét telefon ugyanazzal a lekerekített szappantartó formatervvel operál, a műanyag anyaghasználat is közös, amely bár nem bóvli, azért nem a prémium kategória. A dimenziók tekintetében is nagy a hasonlóság, az előd 103 x 56,5 x 12 milliméteres méreteit és 92 grammos tömegét 109,9 x 60,6 x 11,7 milliméteresre és 102 grammosra hizlalták és bumm! Így lett a Corby II.
Az előlapon legfelül a sárgára festett hangszóró található, alatta pedig egy ezüstös Samsung felirat olvasható. Ezek alatt terebélyeskedik a 3,14 hüvelykes képátlójú kijelző, melynek felbontása 320 x 240 pixeles, a színárnyalatok száma pedig 256 ezerre rúg. Egy mezei TFT-LCD panelről van szó, ennek megfelelően a betekintési szög a telefont oldalra fordítva kimondottan gyenge, de alulról és felülről úgy-ahogy elmegy. A fényerő kellemes, az élettelen és fakó színeket viszont nem a legjobb élmény bámulni. Az érintéseket kapacitív technológiával regisztrálja, sajnos nem a legjobb hatásfokkal: a gyors leütéseket hajlamos nem figyelembe venni, néha pedig érintésnek érzékeli a görgetést, ezzel rengeteg kellemetlen percet szerezve a felhasználónak. Ráadásul hiába kapacitív a panel, egyszerre csak egy tapival tud megbirkózni, így a többujjas varázslásoktól fájó búcsút kell vennünk. A kijelző alatt három fizikai gomb található, a középső billentyű egyenesen a főképernyőre visz, bal és jobb oldalt pedig a fizikai hívásvezérlő gombokat püfölhetjük; utóbbiakért be is véstem a pluszpontot.
A hátlapot nem bonyolították túl a Samsung formatervezői, az érdesített, alul egy kissé kiálló hátlapon mindössze egy fehér Samsung felirat, egy kamera és a külső hangszóró található. Utóbbi nem a minőség császára: a hangerő viszonylag magas, cserébe a dinamikatartomány egy ritkán látott, távoli ismerős. Kihangosított beszélgetések lebonyolítására megfelelő a készülék, zenehallgatásra viszont különösen nem ajánlott.
A telefon oldalán egy sárga műanyag csík fut végig, amely a fekete hátlapot felpattintva is erőteljesen szúrja a szemet. Bal oldalt található a microSD-kártya foglalata, valamint itt kapcsolgathatjuk ki és be a telefont; az erre használatos gomb a képernyő lezárására és feloldására is használható. A 3,5 milliméteres kimenet és a microUSB-aljzat a felső szegmensbe került, a hangerőt pedig a bal oldali gombokkal szabályozhatjuk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!