Samsung Galaxy J7 (2016) - a J-hegy csúcsa

A J sorozat legnagyobb tagja sem maradt ki az aktualizálásból, így a gyártó idei gyakorlatát követve a J7 is megkapta a kisebb módosításokra utaló 2016-os jelzetet.

Multimédia

A hátlapon egy 13 megapixeles, f/1.9 rekeszértékű szenzor dolgozik, a LED villanón és az autofókuszon kívül jobbára magában. A szoftver szintén házi, a Home gomb dupla megnyomására szempillantás alatt élesedik is. Már az élőképen van lehetőségünk piszkálni néhány opciót, mint a felbontást – ami 4:3-as képarány mellett lesz maximális – a vakut, időzítőt, és kemény három darab effekt közül is választhatunk. Sajnos a HDR nincs a kezünk alatt, noha a módok közül viszonylag kényelmesen előszedhetjük. Itt rögvest kínálja magát a Professzionális megoldás, amellyel bizonyos keretek között manuálisan állíthatjuk az ISO-t, fényértéket és fehéregyensúlyt. Egyebet ne is reméljünk. A galériából nyíló képszerkesztővel manipulálhatunk még a kontraszttal, telítettséggel, vagy a hőmérséklettel, készíthetünk kollázst, és az effektusok száma is felugrik hirtelen huszonötre.


[+]

Az képek meglepően nem rosszak, bár a dinamikatartomány lehetne kissé tágasabb, a HDR elég hatékonyan egyenlít a kritikus területeken, de nélküle sajnos hajlamosak kiégni a kiégésre hajlamos részek. A széleken, bár kétségkívül felfedezhető, nem különösebben erős a torzítás, a részletek egészen nagy területen hajlandóak megjelenni a képen. Éjszaka már kissé olajfestmény módba megy át a képalkotás, itt már a zaj sem elhanyagolható, viszont éjszakai beállítások mellett legalább látszik, hogy mit akartunk megörökíteni.


[+]

Az immár f/1.9 rekeszértékű, 5 megapixeles előlapi kamerát a frontvonalban elhelyezett LED villanó teszi érdekessé, ami továbbra is vallatólámpa-üzemmódban funkcionál, ennek tetejébe az exponálás pillanatában még a képernyő is maximum fényerőn villan fel, úgyhogy a pupilláinktól végképp búcsúzzunk el a képeken. Ezt nyilván kikapcsolhatjuk, valamint rendelkezésre áll három darab, valós idejű effektus és négy képmód. Alapvető módban bőrszínkorrekcióval, nagy szem effektussal, és arckeskenyítéssel trükközhetünk, míg a többinél magunktól kell jól kinézni, cserébe lőhetünk nagy látószögű, csoportos önarcképet (úgynevezett wefie-t), időközi felvételt, ami adott időintervallumon belül négy portrét kreál, ebből választhatjuk ki, hogy melyek kerüljenek mentésre, valamint 9 másodpercnyi háttérhangot is rögzíthetünk adott kép alá.


[+]

Videózni elvileg 1080p@30fps sebességgel tudnunk, ami a rögzítés tekintetében még igaz is, lejátszani azonban igen nyögvenyelős, mert élvezhetetlenül akadozik, úgyhogy be kell érnünk a HD felvételek megtekintésével, noha ahhoz feliratokat is automatikusan rendel a Galaxy Appsből beszerezhető egyszerű lejátszó, de a DivX formátumnál (amit szintén nem kezel) is gyakran alkalmazott AC3-as hangsáv megszólaltatásáról továbbra is egyéb megoldással kell gondoskodnunk.


[+]

Zenét hallgatni instant a Google Play Zenét indítva tudunk, de a Samsung Apps-ben elérhető a gyári zenelejátszó is, amit érdemes lehúzni, plusz mindössze két kattintásnyira tolták az orrunk elé. Nem biztos, hogy készakarva több csoportosítási szempontot tudnánk felsorolni, mint, amit a gyári lejátszó kínál, nem beszélve a gazdag beállítási lehetőségekről. A hangzás eleve nem rossz, alapesetben tologathatjuk a hangképet az ének vagy a hangszerek javára, e melett a mélyeket és magasakat is erősíthetjük, ráadásul irtó hangos, amin az sem változtat sokat, hogy a multimédiás hangszóró a hátlapra nyílik. Füles csatlakoztatásával a SoundAlive+ elég masszívan rátol a mélyekre, amelyek a külső hangszórón még igen soványan jönnek ki, ezzel együtt tompul is az összhatás, mintha bura alól szólna. Ezt kompenzálandó, ha van kedvünk kissé garázdálkodni a beállítások között, a SoundAlive segítségével meglepően jó hangzásvilágot kreálhatunk az általunk kedvelt műfajhoz (és saját audioképességeinkhez), amihez alapvetően tiszta és erőteljes hangzás szolgáltat alapot, még a mellékelt fülhallgatóval is. Rádiózni is fülhallgatóval tudunk. Az app megnyitásával kérés nélkül kapjuk fülhöz az elérhető állomásokat, valamint az azokra vonatkozó infókat, ha a Beállításokban jeleztük, hogy erre igényünk van. (Az egyik adón ebben a másodpercben hangzott el például, hogy június 21-én a zene világnapját ünnepeljük. Jó tudni.)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés