Samsung F330 - Hófehérke imádná

Külső

Trendi. Ezzel a szóval lehetne a legjobban jellemezni az újdonság külsejét, elvégre minden megvan benne, ami manapság kell: csúszkás, fehér, tükrös, érintőgombos, ettől még a nagyi is alélva fog mosolyogni, az biztos. Igazság szerint nekem tetszik, tényleg pofás kis készülék. Az anyaghasznált nem rossz, de a kategórián belül nem is kiemelkedő, a mérnökök sima felületű, fényes műanyaggal operáltak. A csúsztatást segítő mechanika szintén nem rossz, de nem is tökéletes, mivel a gépnek nyitott és csukott állapotban egyaránt van egy kis holtjátéka. Méretei átlagosak: 48 x 103 x 13,5 mm, tömege 98 gramm.

Samsung F330

Az előlap tetején találjuk a csecse telefonhangszórót, tőle jobbra figyelget a videótelefonáláskor használatos másodlagos kamera, alatta pedig egy logó látható, ez a TIM-es verziónál értelemszerűen egy "TIM" felirat, a kártyafüggetlen modellnél egy bekarikázott hangjegy. Ezek már a tükröződő felületen vannak, melynek alul két nyúlványa van, mindkettő két-két funkciógombot rejt - micsoda játék a számokkal! A kijelző el van rejtve a kíváncsi szemek elől, bekapcsoláskor ébred csak fel, akkor viszont nagyon. 2,1 hüvelyk átlójú, QVGA felbontású, szép, élénk színekkel operál, teljesen rendben van.

Samsung F330

A Samsung felirat alatt található a fő kezelőpanel, mely öt gombot rejt. Ezekből négy az oldalsó funkciógombokhoz hasonlóan érintésérzékeny, egyedül a középső sima gomb. Az efféle megoldásokat látva sokakban felmerül a kérdés, hogy mennyire használható, bennem már az is, hogy mi a fenéért kell ezt a dolgot erőltetni. Persze, jópofa dolog ez az érintős móka, az emberek gerjednek rá mert divatos, de azt már nem mindenki látja, hogy mennyivel kényelmetlenebb használni, mint a "normál" gombokat. A nagy fizikai méret miatt itt annyira nem vészes a helyzet, de az F330-at ennek ellenére jóval gyengébb hatásfokkal tudjuk utasítgatni, mint a fizikailag is benyomható gombbal szerelt társait. Egy igazi gomb azért alulra is jutott, a rajta lévő motívum már ismerős (bekarikázott hangjegy), funkcionalitása egyértelmű, a zenelejátszó szoftvert indítja el.

Samsung F330

A kattanással kísért szétcsúsztatás után megcsodálhatjuk a numerikus gombsort is, mely szerencsére nem érintőgombokkal operál. Alapvetően jól használható, az viszont nem túl jövőbe mutató, hogy az azonos sorban lévő gombok közös műanyagdarabon vannak, nem pedig szeparáltan. A középső oszlop érdes felületű, szürke színű, a szélsők feketék, sima felületűek, kicsit csúszósak.

Samsung F330

Felülre nem jutott semmi bizgentyű, baloldalt fedlap mögött találjuk a headset csatlakozóját, azalatt pedig a hangerőszabályzó párost és egy gyorsindító gombot.

Samsung F330

Alul "köss a nyakadba" lyukak a nyakbakötőnek, jobbra kamera exponáló, süllyesztett bekapcsoló, microSD kártyahely.

Samsung F330

A hátlap hófehér színű, azaz a nők, az Apple-fanatikusok és a már említett Disney klasszikus rajongóinak álma. Felül egy funkció nélküli négyzetben üldögél a már pajtásként számontartott hangjegy, ami alatt az olasz verzión egy roppant ronda és igénytelen Rock&Call felirat is díszelgett - az itthon kapható verzióról ez legnagyobb megkönnyebbülésemre hiányzik - ellenben a Samsung és samsungmobile.com feliratokkal, utóbbi a levehető részre került, mely úgy a hátlap felénél kezdődik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés