Motorola Edge 20 Pro - kameradráma

144 Hz és három látószög 200 ezerért? Lehetetlen, a Motorola mégis megcsinálta.

Kamerák, fotók

Gyorsan induló szoftvert, fürge autófókuszt és négy kívánatos kamerát kínál az Edge 20 Pro, három látószöggel hátul. Elöl 32 megapixeles a szenzor, de szerencsére 8 megapixelesre binnelt, tűéles és kellő felbontású képeket kapunk jó minőségben. Csak a 1080p felbontáskorlátért kár, szerintem ment volna a 4K videó is. A túloldali felhozatal hiánypótló árszinten, mindjárt a méretes, 1/1,52”-es és 108 megapixeles főkamerával kezdve, amely 12 megapixelre binnel (f/1,9, PD-autofókusz egy-egy esti bakival).

Az első példa azonnal aláhúzza: ugyan lehet, ám semmi értelme 108 megapixelen rögzíteni, ugyanezt a képet 20 megapixelre skálázva találtam meg az optika részletkorlátját (2. kép). Nyugodtan maradhatunk az automatika 12 megapixelén (3.), mert dinamikus, a széleken is részletes, jó expozícióval és fehéregyensúllyal dolgozó felvételeket kapunk éjjel-nappal. Egy csöppet a zajszűrésen lehetett volna finomítani a DNG RAW-ból alkotott példával összevetve, és talán a telítettségen növelni, ám a tél zord, szmogos arcát mutatta, tehát szemre sem robbantak ki a színek. A 2x-es szenzorzoom nem jó, de nem is tragikus (4. példa), egy optikailag és digitálisan nagyított eredmény közé ékelődve, de ugye van periszkópos alternatíva.

Az 5x-ös optikai zoom PD-autofókusszal és stabilizálással (126 mm, 1/3,4) ráadásul profi, és csak azért nem tűélesek a képek, mert a rendszer feleslegesen felskáláz 8 megapixelről 12-re – íme, egy nyers példa 8-on. Ennek ellenére tiszták, dinamikusak és részletesek a képek jó fehéregyensúllyal és megfelelő expozícióval, szóval nagyon is kapóra jön sok helyzetben. Más kérdés, hogy este az apró szenzorra kevés fény jut, így csak erősen az megvilágított témákból kerekedik minőségi felvétel, de ez máshol is így van.

Az ultraszéles kamera a 16 megapixeles felbontás ellenére gyenge láncszem (13 mm, f/2,2): a 8 megapixeles riválisokat ugyan lelépi részletességben, ám egyfelől itt is 12 megapixelre skáláz a rendszer, és túl sok zajszűrést használ – vesd össze a sokkal részletesebb nyersképpel. Ugyan a dinamika elmegy, az expozíció rendben és a fehéregyensúly nagyjából jó, estére kipukkad a dolog a várnál gyengébb felvételekkel, éjjeli mód nélkül. Kár érte, a dolgon a Google Camera Mod talán tud javítani, viszont a főkamera makrója mellett ez az egység képes kellemesen jó szupermakrót menteni – valamiért 8 megapixelre skálázva.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés