Motorola Aura - a dizájn ára

Multimédia

A kamera 2 megapixeles, fixfókuszos, a legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 1600 x 1200, videóknál pedig 176 x 144 pixel. Beállítási lehetőségekkel elég rosszul állunk, gyakorlatilag csak a felbontást és a minőséget piszkálhatjuk, még fehéregyensúly sincs, pedig efféle funkcióval még a legolcsóbb Nokiák is rendelkeznek. Két "bónusz" azért van: időzítő és sorozatfelvétel.

Motorola R1 Aura

A képminőség átlagosnak mondható. A színvisszaadás elég jó, a zajszint közepes, ugyanakkor a képek szegélyei elég homályosak. A fotózás ennek ellenére is hatalmas élmény, a nagy felbontású körkijelző kiválóan funkcionál keresőként, olyan érzése van az embernek, mintha egy kis lyukon át látná a valóságot. Persze a dolog abból a szempontból nem a legpraktikusabb, hogy a 4:3 képarányú fotókból felvétel előtt csak a középen lévő kört láthatjuk, tehát nem látjuk, hogy pontosan mit is fotózunk - gondolok itt a szélekre.

Motorola R1 Aura Motorola R1 Aura

A zenelejátszó szoftver nem rossz, a számok között mindenféle ID3 tagek alapján tud szűrni, fut a háttérben, megjeleníti az albumborítókat, tartalmaz basszuskiemelést és hangszínszabályzót, előbbi segítségével egy hetes skálán tudjuk állítani a mélyebb tartományok erősségét, utóbbi pedig előre definiált sémákból enged választani. A fordítási hibákat ezúttal sem tudta kiküszöbölni a Motorola, a legjobb az "ország" névre lefordított "country". A füles - mint azt már említettem - az E szériából ismerős, fekete színű darab, a hangminőségére nem lehet kifogásunk, kiválóan szól, bár ami azt illeti, az Aurának kihangosítva sem kell szégyenkeznie, meglehetősen hangosan és tisztán muzsikál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés