Morris Good Bluetooth Headset

Működés

A Morris Good BT311 könnyen működésbe helyezhető. Három másodpercig kell nyomni a gombot, mire kék fény, és három csiripelés a válasz. Ezután még két másodperces nyomás szükséges, hogy párosítható állapotba kerüljön. Ezt ritmikus és gyors villogással jelzi. A teszt ideje alatt a BT311 sikeresen összehaverkodott egy Nokia 6230i-vel, egy SonyEricsson K700i-vel és egy ugyanilyen márkájú T610-zel is. Ennyi. Mást nem is kell beállítani, headset a fülbe és mehet a telefonálás. A fülünkbe csörgő telefont a gomb megnyomásával vehetjük fel és tehetjük le. Alaphelyzetben két gyors megnyomással hívhatjuk az utoljára tárcsázott számot anélkül, hogy babrálnunk kellene a mobiltelefont.

A készülék egyszerre négy mobiltelefonnal lehet összepárosítva. Bármelyik is csöng, azt a felhasználó a fülében hallja. Ha a mobilkészülék funkciói között szerepel a hangtárcsázás, akkor ezt a BT311 segítségével is aktiválhatjuk. Kiváncsi lettem volna, hogy a specifikációkban szereplő működési hőmérséklethatárokat mennyire lehet átlépni, de a májusi tavaszban sem nulla fok alá, sem 50 fok fölé nem tudtunk menni, ez utóbbira egyébként sem vágytunk túlzottan.

A kütyü halk sípolással jelzi, ha standby üzemmódra kapcsolt. Az aprócska, 80 mAh-es Lithium akkumulátor a teszt ideje alatt vígan bírta négy napig, pedig zajlott rajta beszélgetés bőven. Az eszköz gyors trillázással jelzi, ha merül, ezután még 10 percnyi beszélgetés folyhat rajta, ezt követően kikapcsol. A hangerő, a hangminőség teljesen megfelelő volt, kizárólag a metrón nem lehetett hallani a másik felet, de ezt nem tekintettük túl nagy hibának. Kicsit bizalmatlanul álltunk a headethez az elején, de a hosszas használat meggyőző volt: a Morris Good BT311 semmiben nem marad el a neves telefongyártók hasonló tartozákaitól.

Bog

Az eszközt a Sved Rt-től kaptuk tesztelésre.
- A forgalmazó oldala: http://www.sved.hu
- A tesztelt eszköz oldala: http://www.morrisgood.com/bt311.htm

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés