Huawei FreeArc - a kényelem az első

Tovább bővíti tartozékportfolióját a Huawei, a FreeArc fülhallgatóval a sportos, aktív életmódot élőkre és a kényelemre vágyókra céloznak.

Kapcsolat, szoftverek

A Huawei saját eszközeivel automatikusan megy a párosítás a fülhallgató tokjának fedelét felnyitva, Android és iOS rendszereken a Bluetooth-beállítások között kell megkeresni a FreeArcot. A hordtok belsejében lévő gombbal kapcsolható párosítás módba a fülhallgató, egyszerre két eszközzel tart fenn aktív kapcsolatot azok operációs rendszerétől függetlenül. A FreeArc Bluetooth 5.2-es kapcsolatot használ, a kodektámogatás SBC-re és AAC-re szorítkozik, ezen az áron ez már cink. A kéteszközös multipont viszont megbízhatóan működik, és a FreeArc megjegyzi az általunk megadott EQ-beállításokat akkor is, ha más eszközhöz csatlakoztatjuk.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A telefonra telepíthető alkalmazások helyzete kissé kaotikus. Androidon a Huawei AppGallery-ből (vagy böngészőből, ha nincs AppGallery telepítve) lehet letölteni a Huawei AI Life nevű programot, azon keresztül vezérelhető a füles és beállításai. A csomagolás hátoldalán van egy QR-kód, ami egyébként az AppGallery webes kliensén a megfelelő oldalra visz, ahonnan egyből telepíthető az androidos app. Az Android 15 azt fogja mondani, hogy nem biztonságos a program, mert nem tudja ellenőrizni a Play Protect, de ha megerősítjük, hogy ennek ellenére is telepítenénk, utána rendben lesz.

(forrás: Mobilaréna) [+]

iOS-en az App Store-ból lehet lehúzni az AI Life-ot vagy a Huawei AudioConnect nevű appot, mindkettő ugyanazt tudja, de ha mindkettő fent van, akkor a FreeArc csak az egyikkel lesz hajlandó együttműködni tapasztalataim szerint. Az AudioConnectet ajánlom egyébként, az nem zaklat azzal folyamatosan, hogy jelentkezzünk be Huawei-fiókkal, míg az AI Life igen. Az androidos és iOS alkalmazások között csak telepítésük módjában van különbség, funkcionalitásuk megegyezik. Ami furcsa, hogy hiába Magyarország volt beállítva az iPhone-on és a Pixelen egyaránt, az AI Life csak az iPhone-on váltott magyar nyelvre, a Pixelen random keverte a magyart és az angolt.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az alkalmazások főoldalán láthatjuk a fülhallgatók és a tok aktuális töltöttségét. Meg tudjuk nézni, milyen párosított és milyen aktív kapcsolat alatt álló eszközök vannak. Itt beállítható preferenciánk szerint mondjuk telefonunk, hogy ahhoz mindig kapcsolódjon a FreeArc. A gyári beállításokkal az utoljára használt eszközökhöz fog visszakapcsolódni.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Beállítható az előre programozottak között négy EQ-hatás. Az Alapértelmezett mellett van Emelés, ami egy kicsit dinamikusabb, erősebb basszussal megtolt edzős mód. Aztán van a Kiemelt magas, ennek neve egyértelmű, és van a Hangok mód, aminek neve nem egyértelmű, de itt a beszédhangokat és a középtartományt tolja egy kicsit meg a FreeArc. Véleményem szerint ezeket úgy hagyjuk a francba, ahogy vannak, mert egyik sem szól jól. Helyettük az Egyedi hangszín hozzáadása menüpont alatt található virtuális EQ-val bűvészkedjünk. Alant lejjebb példa arra, amivel szerintem a legjobban szólt a FreeArc. (Azt az 1 kHz-es sávot mondjuk még lehetett volna totál nullázni a még tisztább hang érdekében.)

[+]

Az alkalmazásokban van lehetőség a fülhallgató megkeresésére, ez a szokásos módon magas hangerőn játszik le csipogást a fülesen. Nincs UWB a tokban, sem hangszóró a tok külsején. Az alkalmazáson keresztül frissíthető a fülhallgatón futó firmware, a teszt elején másfél hete én feltelepítettem a HarmonyOS 5.0.0.130-at, a teszt végén is azt érzékelte a legfrissebbnek.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Pár szó a gesztusvezérlésre vonatkozó beállításokról. Ha valakit zavar az érintéses vezérlés, teljes egészében ki lehet kapcsolni. A fülhallgatókra külön be lehet állítani hívás közbeni opciókat (hívás fogadása, vonal bontása), illetve médiavezérlésre vonatkozókat. Jellemzően a két és három érintésre is a lejátszás vezérlése, dal előre vagy hátra léptetése van opcióként. Az érintőfelület nyomva tartásához csak a telefonon futó hangasszisztens ébresztése állítható be. Simításra lehet a hangerővezérlést vagy a dalok léptetését beállítani.

(forrás: Mobilaréna) [+]

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Huawei azt ígéri, hogy a FreeArc stabil kapcsolatot fog fenntartani irodai környezetben 100 méterig, szabad ég alatt pedig 400 méterig egyedi antennakialakítása miatt. A 100 méteres távolságot zárt térben sehol sem sikerült reprodukálni, feltételezhetően egy nagy közös légtérrel rendelkező irodában még megoldja a FreeArc a feladatot, de amint bekerül egy fal a forrás és a füles közé, már elkezd akadozni, semmivel sem lesz előrébb, mint bármely más fülhallgató. A 400 méteres nyílt téri stabil kapcsolat viszont megy a fülesnek, de azért pontosítsunk: a 400 méteres érték az ovális futópályára vonatkozik, nem pedig a forrástól való távolságra. Pálya mellett lerakhatjuk a zenéhez forrásként használt telefont, és sétálhatunk, futhatunk anélkül, hogy a füles eldobná a jelet. Van lehetőség bekapcsolni alacsony késleltetést is az alkalmazásban, nélküle -400 és -300 ezredmásodperc között, vele +300 és +400 ezredmásodperc között van a hang csúszása. De így is, úgy is csúszik.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Kezünkben a Huawei Pura X

    Az egyedi képarányú hajlítható telefont a Huawei sencseni zászlóshajó boltjában nézte meg és próbálta ki szerkesztőnk.

Előzmények