Gigabyte GSmart Essence - utolsó lehelet

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A hátlap alá kettő darab SIM kártyát tehetünk be, az egyik normál, a másik microSIM méretű lehet, ezek dual standby módon működnek együtt, ami annyit tesz, hogy készenléti módban mindkét kártya aktív, de ha az egyikkel hívást bonyolítunk, akkor a másik kártya lelép a hálózatról a beszélgetés ideje alatt. Az elsődleges, microSIM segítségével maximum 21 / 5,76 Mbps-re képes 3G-t használhatunk ki, a másodlagossal viszont csak 2G-re tudtunk csatlakozni. A mobilinterneten kívül természetesen WiFi is van, 802.11 b/g/n szabványú hálózatokat ismer, illetve természetesen a direct és a hotspot funkciók is helyet kaptak benne. NFC, iránytű és GLONASS nincs, az A-GPS és a Bluetooth 4.0 viszont nem maradhatott ki. A microUSB csatlakozó 2.0 szabványú, de OTG-t sajnos nem támogat, hiába van benne gyárilag fájlkezelő. A beszélgetési minőségre legalább nem lehet komoly panasz, hangosan, érthetően szól a beszédhangszóró, a mikrofon is elég érzékeny, noha nem a legjobb minőségben továbbítja a beszédet.

Gigabyte GSmart Essence Screen Shot Gigabyte GSmart Essence Screen Shot

Alapértelmezett böngészőnek a Google Chrome-ot kapjuk, flash támogatás nincs, de a funkcionalitása egyébként helytálló, képes több lapot kezelni, a kétujjas nagyítás is működik, megfelelő internetkapcsolat esetén pedig viszonylag gyorsan képes betölteni az oldalakat. Zoomalapú sortördelés vagy olvasónézet nincs. A kevéske memória miatt gyakran találkozunk újratöltögetésekkel, amikor több lap között próbálunk ugrálni.

Gigabyte GSmart Essence akkumulátor
[+]

Értékelés: Gigabyte GSmart Essence
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az 1600 mAh kapacitású, lítium-ion akkumulátor manapság már kifejezetten soványkának hangzik, viszont a GSmart Essence energiaigényéhez mérten elegendőnek mondható ezt a kis telep. 4-5 óra közötti kijelzőidőt kényelmesen el lehet vele érni, kis játékkal, némi böngészéssel és viszonylag sok telefonálással együtt is.

A Gigabyte GSmart Essence alapvetően nem produkált égbekiáltó hibát, egy viszonylag jól összerakott, olcsó telefon, aminek megvannak a jól ismert sajátosságai, gyenge a hardvere, kevés a memóriája, harmatos a kijelzője, a kamerája szinte értékelhetetlen, de egyébként egy teljes értékű okostelefon, ami alapvető funkciókat képes ellátni: 25 000 forintért pedig nem is várhatunk el sokkal többet. Az elfogadható ajánlatot egyedül a két hete bemutatott Doogee X5 töri meg, ami pontosan ugyanennyibe kerül hivatalos garanciával, de 1 gigabájtnyi RAM-ot kapott, HD felbontású a kijelzője, frissebb rajta az Android rendszer, sokkal nagyobb az akkumulátora, van benne autofókusz és összességében is jobb a kamerája (ami elég nagy szó, hiszen az X5 sem csinál kimondottan jó felvételeket). Dobálózhatunk azzal, hogy a Doogee ergonómiája nem az igazi és a szoftvere sem lett tökéletesen lefordítva, de lokalizációs hiányosságok a Gigabyte készülékében is bőven akadnak. A GSmart Essence nem használhatatlanul rossz, de egy kicsit továbbra is elmarad a konkurenciától, a Doogee X5 mellett már biztosan nem kérdés, hogy melyiket vinnénk haza. Vásárlás előtt érdemes lehet elgondolni a kétkártyás Lumia 435-ön is, már csak azért is, mert ha Gigabyte tényleg kiszáll az okostelefonos piacról, akkor búcsút inthetünk a frissítéseknek és a hibajavításoknak is.

szentkuti11

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés