emporiaSMART - androidős

Hardver, OS, UI

Az emporiaSMART hardverével kapcsolatban nem közöl túl sok információ a gyártó, de viszonylag könnyen ki lehet deríteni, hogy az eszköz szíve egyMediaTek MT6582-es SoC, a processzor négymagos, magonként 1,3 GHz-es órajelen fut, a grafikus gyorsításért egy Mali-400 felel, a RAM mérete 512 MB, a szabadon felhasználó belső tárhely mérete pedig 2,3 GB. Ehhez a kijelzőfelbontáshoz, ennek a célcsoportnak ez a hardver tökéletesen elég, a felhasználói élmény kellemes, a rendszer nem villámgyors, de nem is akadozik.

Teljesítmény-teszt
Benchmark emporiaSMART Samsung Galaxy Ace 4 Op3n Dott telefon Samsung Galaxy J1
Rendszerchip MediaTek MT6582 Snapdragon 410 MediaTek MT6582 Spreadtrum SC8830
AnTuTu 5.x Benchmark 18891 pont 21541 pont 19545 pont nem futott le
Vellamo Browser 1597 pont 2301 pont 1702 pont 974 pont
Vellamo Metal 864 pont 788 pont 768 pont 522 pont
SunSpider 1.0.2 1296,4 ms 1099,9 ms 1568,6 ms 1805,0 ms
Geekbench 3 (single) 352 pont 476 pont 354 pont 302 pont
Geekbench 3 (multi) 1177 pont 1422 pont 1196 pont 552 pont

A készülék az Android 4.4.2-es operációs rendszer teljesen átszabott, egyedi felhasználói felülettel ellátott, magyarul nem beszélő verzióját futtatja, amiről első ránézésre nem is lehetne megmondani, hogy Android. Tisztán látszik, hogy itt nem a kemény okostelefonos felhasználók jelentik a célközönséget, az első bekapcsolás után egy olyan varázsló jön elő, amely az érintőkijelző használatára, ikonok megnyomására, görgetésre, lapozásra tanítja meg a felhasználókat. Ettől függetlenül a színfalak mögött egy teljesértékű rendszer fut, amire lehet appokat telepíteni; ehhez mindenek előtt az Emporia által megalkotott App Installer nevű szoftvert kell futtatni, innen lehet a Play Áruházat, a Google Play Szolgáltatásokat és a Gmailt telepíteni, majd ezt követően a Google fiókunkkal bejelentkezve tetszőlegesen bővíthetjük a készüléket. Ha nem vágyunk a bővíthetőségre, sehol nem kell sehova bejelentkeznünk, a Play Áruházon kívül sehol nem szükséges a Google fiókunk használata.


A tálca nem úgy néz ki, mint általában szokott, az értesítések nem itt jelennek meg, hanem fentről beúszó ablakokban [+]

A billentyűzet létének fényében azt hihetnénk, hogy két teljesen eltérő felhasználói felülethez is hozzáférhetünk, de ha a billentyűzet fel van hajtva, nagyon korlátozott a funkcionalitás, tulajdonképpen csak tárcsázni, a telefonkönyvet böngészni és SMS-t írni lehet, a többi lehetőség akkor nyílik meg, ha a billentyűzetet levesszük a kijelzőről. A készenléti képernyőre alapértelmezésben a bekapcsológomb megnyomását követően jutunk el, gyárilag ugyanis nincs bekapcsolva semmilyen feloldási védelem, de a beállítások között csúszkás és PIN-kódos módszert is választhatunk.


[+]

Az említett rész három oldalból ál, a középsőn az időt és négy gyorsindító ikont (telefonálás, üzenetkezelő, képek, értesítések) találunk. Innen balra négy általunk konfigurálható gyorstárcsázó négyzetet találunk, ahova érdekes módon akkor is felvihetünk embereket, ha nem tartozik hozzájuk telefonszám; az alsó részen a hangposta parancsikonja és a hátsó vészjelzőgombhoz tartozó beállításokhoz vezető gomb találhatók.

A harmadik készenléti képernyőn rácsos nézetben 8 darab app található, ezek közül hét a leggyakrabban használt, a nyolcadik pedig az összes feltelepített szoftvert tartalmazó, görgethető listához vezet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Előzmények

Hirdetés