Elephone P9000 - hátrébb az agyarakkal!

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Adatkommunikációs szempontból egészen gazdag repertoár áll rendelkezésünkre. A készülék két microSIM kártyát kezel (amennyiben lemondunk ugye az alap 32 gigabájtos tárhely bővíthetőségről), teszi mindezt dual standby módban, tehát egyszerre egy hálózaton csacsoghatunk, addig a másik lecsatlakozik. A letöltési sebesség 150 Mbps-ban maximalizálódik, elvileg a hírhedt 800 Mhz-es frekvencián (B20) is működik, de erre ne vegyünk mérget, sok olyan ponton mutatott csak EDGE kapcsolatot a termék, ahol másik eszköz 4G-t jelzett. Az egyik viszonteladói oldalon külön fel vannak sorolva a kompatibilis hálózatok, ahol a Vodafone-ra írják, hogy nem fog menni, noha elsősorban a Telenornál tapasztalhatunk ilyesmit. Mi tehát inkább azt mondjuk, hogy akinél 800 MHz-en jön a 4G, inkább ne reszkírozzon meg egy P9000-et. WiFi-re két sávon, 802.11 a/b/g/n szabvány szerint csatlakozhatunk. Néha ugyan elfelejti, hogy az ismert hálózatok esetében mindezt automatikusan kéne, ellenben van remekül működő HotSpot funkció és úgynevezett Turbó letöltés, ami a 3G/4G hálózat és a WiFi együttes erejének segítségével húzza le a kívánt tartalmat. A Bluetooth 4.0, mellé jár még NFC, ahogy OTG is, amennyiben rendelkezünk a megfelelő típusú csatlakozóval ellátott eszközzel és/vagy adapterrel. A GPS WiFi és mobilhálózatokkal megtámogatva működik (A-GPS), alapvetően alacsony hatásfokkal és magas hőmérséklettel párosulva. Egy 7 kilométeres út során legalább tizenöt alkalommal tájékoztatott arról a Google Maps, hogy nincs GPS jel, de amikor volt, akkor sem sikerült belőni, hogy merre vagyunk, még szerencse, hogy ismerős helyen közlekedtünk.


[+]


[+]

Az akkumulátor elég harmatos. A 3000 mAh-s lítium-polimer telep ellenére nem valami meggyőző a teljesítmény, repülő üzemmódban ugyan tíz óra alatt mindössze 2 százalékot merült (innen a screenshoton látható 18 órás tétlenség), visszakapcsolódva a civilizációba még stabil WiFi alatt is rohamosan merültek a tartalékok. Másnap 6%-on indult az éjszaka, ugyancsak repülő üzemmódban, de ekkor reggelre kimúlt az akksi, tehát az első éjjel mért 2%-os merülésre sem tennénk le a nagy esküt, feltételezhető, hogy a rendszer nincs teljesen tisztában azzal, hogy mi zajlik az akksiban. Maximum fényerővel, semmi extra tevékenységet nem végezve is legfeljebb 3 óra kijelzőidőt prognosztizálunk, minimális telefonálással, beállításokban való garázdálkodással és böngészéssel megfűszerezve, ami összességében nem hangzik valami kedvezően. Az viszont segít egy kicsit a gyászos helyzeten, hogy a készülék megfelelő gyorstöltő fejjel, esetünkben egy Note Edge adaptív gyorstöltő hálózati fejének segítségével egy óra alatt 74%-nyi kraftot szívott magába, nem mellesleg Qi töltést is alkalmazhatunk, ha és amennyiben. A gyártó egyébként jelzi, hogy nem mellékelt töltőt a készülékhez, egyúttal kapacitál a saját gyártmányú gyorstöltő vagy Qi töltő megvásárlására, amit még ildomos hozzászámolni a telefon árához.


[+]

Értékelés: Elephone P9000
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 5 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 4 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A jól átgondolt dizájnt, a tényleg bámulatos rendszersebességet és kifejezetten szép és reszponzív megjelenítőt figyelembe véve kiválóan eltalált, kedvező árú terméknek is tűnhet a P9000, ugyanakkor számos olyan kisebb, de jobbára inkább nagyobb hiba és hiányosság is bejátszik, amik felett minden igyekezetünk ellenére sem tudunk szemet hunyni. Első körben az összeszerelés minősége tűnt neuralgikus pontnak, ugyanakkor a multimédiás szekció kiábrándító teljesítménye, a GPS megbízhatatlan és pontatlan működése – habár a hálózat stabil volt, valamint a gyalázatos akkumulátoridő (ehhez jön a töltőfej hiánya) már nem az a kategória, amit képes feledtetni a kedvünkre bővíthető és machinálható szoftver, a valóban minőségi kijelző és a kifogástalan sebesség. Papíron ismét egy roppant potens alternatívát láthatunk egy feltörekvő gyártótól, első ránézésre még mindig nincs gond, de közel 230 dollárral, plusz a határon erre még rákapaszkodó egyéb költségekkel számolva, bármennyire is odavagyunk a fluid rendszertől, sajnos nem tűnik olyan jó ajánlatnak a P9000-es (t)Elephone, hogy csapjunk rá egy plecsnit.

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A tesztkészülék olvasói felajánlás nyomán jutott el hozzánk, amit ezúton is köszönünk!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Négy gigás elefánt

    Mai adásunkban az Elephone P9000 kerül terítékre, ami a Helio P10 chipset mellett a 4 GB RAM-mal hívja fel magára a figyelmet. A műsor AliceWake bemutatkozása miatt is érdekes lesz.

  • Elephone P6000 - modern idők

    Korszerű 64 bites processzor, Lollipop, LTE és 13 megapixeles kamera is van a kétkártyás P6000-ben, amely már hazánkban is hivatalosan kapható.

  • Elephone P2000 - lenyomat a porcelánboltban

    Kínából érkezett, jókora tepsi, nyolcmagos processzor és a hátuljára még ujjlenyomat-olvasó is került. Megér ez 190 dollárt és némi járulékos költséget?

Hirdetés