Hirdetés

Asus Padfone S - a szépség és a szörnyeteg

A tajvani cég koncepciója továbbra is működőképes alternatíva, a telefonos rész remek, a táblagép viszont mellbevágóan régimódinak hat.

Hirdetés

Hardver, UI

Bár nem friss a Padfone S, a hardverre nem lehet panasz. Egy éve mutatták be, akkor a létező legkomolyabb chipsetet választották a tajvaniak, így került a burkolat alá a Qualcomm MSM8974AB nevű, Snapdragon 801-es modulja, ami négymagos, magonként 2,3 GHz-en ketyeg. A GPU természetesen az ehhez tartozó Adreno 330-as, a RAM mérete pedig 2 GB. Ez szinte bármire elég, egyedül a 4K videók lejátszása okozott némi döcögést, de ez nem okvetlenül az a feladat, ami napi szinten előkerül.

Teljesítmény-teszt
Benchmark ASUS Padfone S Motorola Moto X (2014) Samsung Galaxy S5 Sony Xperia Z3
Rendszerchip Snapdragon 801 Snapdragon 801 Snapdragon 801 Snapdragon 801
AnTuTu 5.x Benchmark 42646 pont 47181 pont 41753 pont 43120 pont
Vellamo Browser 2631 pont 3736 pont 3248 pont 3190 pont
Vellamo Metal 1402 pont 1574 pont 1495 pont 2847 pont
SunSpider 1.0.2 932,9 ms 972,1 ms 433,8 ms 854,4 ms
Geekbench 3 (single) 867 pont 1030 pont 950 pont 977 pont
Geekbench 3 (multi) 2613 pont 3030 pont 2888 pont 2640 pont
GFXBench Man. onscreen 13 fps 13 fős 11,7 fps 12,7 fps
GFXBench Man. offscreen 12 fps 12 fps 11,8 fps 12 fps
GFXBench T-Rex onscreen 30 fps 30 fps 27,7 fps 29,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 28 fps 27 fps 27,3 fps 27,2 fps

A rendszer jelenleg még az Android 4.4.2-es verziójára épül, de az Asus már tavaly belengette, hogy áprilisban érkezik a frissítés, reméljük, hogy tartják a szavukat. Őszintén szólva viszont a ZenUI annyira frankó ezen a verzión is, hogy egyáltalán nem hiányoltam a Lollipopot a gépről. Az Asus ugyanis láthatóan nagyon komolyan veszi azt, amit egy interjúban Jonney Shih is említett: a felhasználói felület talán a leglényegesebb eleme egy okostelefonnak, hiszen ezzel vagyunk kapcsolatban, naponta több száz alkalommal piszkáljuk a mobilunkat, ezért roppant fontos, hogy az milyen gördülékeny, logikus, testreszabható és ízléses.

ASUS Padfone S ASUS Padfone S

Pár nappal a Zenfone 2-es készülékcsalád európai premierje előtt vált letölthetővé a ZenUI frissítése, ami igen sok újítást hozott magával. Eddig sem volt ez egy kellemetlen interfész, de az Asus ügyesen nyúlt hozzá a felülethez, további extrákkal és testreszabhatósági lehetőségekkel bővítve azt. Alapesetben egy kissé színes, de a Google által favorizált flat stílushoz illeszkedő megjelenéssel találkozunk, mostantól viszont saját ikonkészlettel is fel tudjuk spécizni a telefont, több ezer verzió tölthető le a netről, vannak ingyenes és fizetős változatok is. Ha a kezdőképernyőn hosszan nyomva tartjuk az ujjunkat, akkor olyan menü ugrik fel, ahol kifejezetten ezeket az opciókat tudjuk piszkálni, itt vannak a widgetek, a hátterek, az ikoncsomagok, a lapozási effektek, de itt érhető el, hogy egy mennyire legyen áttetsző a háttér, hogy nézzenek ki a mappák, még jelszót is beállíthatunk arra az esetre, ha valaki az ikonjaink elrendezését szeretné piszkálni.

ASUS Padfone S ASUS Padfone S

Az értesítési függöny kétállású, ha a bal oldalt húzzuk le, akkor a notifikációs listát érjük el, ha jobb oldalt piszkáljuk, akkor a gyorsbeállítások közé csöppenünk. Ezek sorrendje és számossága szabadon variálható. Arra is van lehetőségünk, hogy bizonyos felületek hátterét is konfiguráljuk, például az SMS-eknél, ahol ennek megfelelően kérhetünk “sötét módot”, ami zöld karakterekkel kommunikál. Az üzeneteknél további extra, hogy felugró ablakokban is tud jelezni, ezt is lehet piszkálni, mondjuk megadhatjuk, hogy az üzenet szövege ne, csak a feladója látszódjon ilyenkor, s rögtön az ablakra kattintva írhatjuk is a választ.

ASUS Padfone S ASUS Padfone S

Nem voltam viszont elégedett az email klienssel, noha a kezelhetősége példás, az egymás tartozó üzenetek szépen összefűzi, ám csak a 100 legfrissebb email látszik, a korábbiakhoz a lista alján levő gombbal férünk hozzá, de az továbbra sem az összes levelet jelenti. Viszont tudunk keresni a szerveren, ami viszonylag időigényes. A virtuális gombsorral viszont annak ellenére sem tudtam megbarátkozni, hogy kikapcsolható a prediktív, állítható a billentyűk magassága, a visszajelzés rezgési erőssége és hangja. Közben viszont a magyarra állított kiosztás szélén ott mosolyog egy német scharfes s, azaz a “ß”, amit nem lehet eltüntetni, viszont minden második “l” betű helyett ezt vette be a rendszer.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények