Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

Külső, kijelző

Az 5 hüvelykes képátló gyakorlatilag az a standard, amihez képest egy komolyabban eltérő készüléket kompaktnak vagy méretesnek, netán phabletnek nevezünk, szerencsére a 140,7 x 70,2 x 8,6 milliméteres paramétereivel az E4 lite marad az egykezes használat kényelmes határain belül. Ebben segít a 128 grammos tömeg is, amivel az E4 lite szinte észrevétlenül lapul a zsebben – csak azért „szinte“, mert kompaktnak mégsem tudjuk nevezni mondjuk egy Galaxy Alpha mellett.

Az E4 lite a nevéhez méltóan könnyű készülék lett
Az E4 lite a nevéhez méltóan könnyű készülék lett [+]

A fém oldalkeret remekül egyben tartja az alapvetően műanyag konstrukciót. A hátlapot is plasztik fedi, a lepattintása pedig körömszaggató feladat, pedig erre a két microSIM, a microSD és a 2100 milliamperórás akkumulátor eléréséhez mindenképpen szükség van. Cserébe a hátlap olyan pöpecül visszapattintható, mintha unibody megoldást tartana az ember a kezében, ez pedig az összeszerelés minőségét erősíti. A kényelmen mégis csökkent a fémkeret és a műanyag sávok találkozásának határozott éle, illetve a kissé csúszós burkolat.

Kijelző-teszt
Mérés Allview E4 lite Allview X2 Soul Lite Doogee X5 Pro Meizu m2
Fehér fényerő (max.) 535 nit 376 nit 560 nit 386 nit
Fehér fényerő (min.) 27,6 nit 13 nit 26 nit 6,4 nit
Fekete fényerő 0,61 nit 0,44 nit 0,54 nit 0,32 nit
Kontrasztarány 877:1 854:1 1037:1 1152:1
Színhőmérséklet 7185 K + kézi 7850 / 8380 / 7475 K 7665 K 8684 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az E4 lite képernyőjének fényereje jó, ám több hibája is van
Az E4 lite képernyőjének fényereje jó, ám több hibája is van [+]

Az előlapon egy 720 x 1280 pixeles on-cell IPS megjelenítő világít elég jó maximális fényerővel, hogy a napfény alatt is látható legyen minden tartalom, ám itt vége a dicséretnek. A sarkoknál fényszivárgásra bukkantunk, ami nem jelentős, és talán csak a tesztkészüléket érinti, de azért ott van, a színek pedig fakók. A kalibráció legalább megfelelő, és a telítettségen a MiraVision beállítások között némileg lehet javítani, de nem jelentős mértékben. A betekintési szögek középszerűek, oldalra fordítva gyorsan csökken a kontrasztarány, az éjjeli harsány minimális fényerő pedig aligha engedi a szemeket pihenni.

A fém, üveg és műanyag borítás jó összeszerelési minőséggel jár
A fém, üveg és műanyag borítás jó összeszerelési minőséggel jár [+]

A felület az érintésérzékenységével sem emelkedett ki, főleg gépelésnél éreztük pontatlannal a dolgot, ám ennél zavaróbb volt az alsó, háttérvilágítás nélküli menü, kezdőképernyő és vissza érintőgombok alacsony érzékelése. A fehér készülék tetején, balról jobbra haladva a fénymérő, a közelségérzékelő, a beszélgetési hangszóró, az 5 megapixeles előlapi kamera és az elöl szokatlan ledes villanó pillantható meg. Ha ez odafért, az értesítési LED miért nem?


[+]

A fém oldalkeret nem annyira széles, hogy elrejtse a képernyő műanyag védősávját, és a hátlap is kiemelkedik valamelyest, mindenesetre a fém részek jobban tapadnak a csúszósabb műanyag elemekhez képest. Balról lehet a hangerőt állítani, jobbról pedig a készüléket bekapcsolni. Bár ezek a billentyűk kissé lötyögnek, könnyen kitapinthatók és lenyomhatók. Alulra megy a microUSB kábel, felülre pedig a 3,5 milliméteres fülhallgató. A hátlap tetején 13 megapixeles kameramodul pihen, és alatta sorban jönnek a még fel nem sorolt elemek: az újabb ledes villanó, a márkalogó, lejjebb pedig a márkafelirat és a monó hangszóró.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

Előzmények

  • Allview P8 Energy - az akkubajnok

    Elegáns külsejével és fém keretével a P8 Energy látszólag egy a sok középkategóriás telefon között. Azonban az extrém nagy akkumulátor és az AMOLED kijelző párosából fantasztikus üzemidőt kreáltak.

  • Allview P6 Qmax - csak ránézésre maximális

    A gyártó olcsóbbik óriásmobilja még elég sok gyermekbetegséggel küzd, a szoftveres hibák még javulhatnak, a gyenge hardveren és a közepes anyaghasználaton viszont semmiképp nem segít a frissítés.

  • Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

    Korrekt áron kínálja az Allview az új, felső-középkategóriás, de kompakt méretű készülékét. Remek az ötlet, de a megvalósítás sajnos nem hibátlan.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

Hirdetés