A hangerő legyen veletek

WEP300 headset

Hála a Samsungos srácoknak, egy nagy halom (pontosan két kis szatyornyi) kiegészítő hullott az ölünkbe. Első alanyként egy WEP300 headsetet sikerült kiemelnem a csomagból. Az eszköz egy alapfunkciókra képes 2.0-s Bluetooth füles, amely igen "designos" külsőt kapott. Hol van már az a korszak, amikor a headsetek óriásiak voltak? Ez az eszköz is kisméretű, és a fülünkbe dugva megtartja saját súlyát, nincs szükség extra tartozékokra ehhez.

A kis apróság dobozában egyedül a kisméretű töltőt és a kézikönyvet találtam, amely ugyan magyarul nem tud, de nem is lesz szükségünk erre, ha a Samsung gyári párosító kódját tudjuk (0000). Örültem volna, ha a fülbe illeszkedő részhez kapunk cserefejet, ugyanis így jóval megnyújthatták volna az élettartalmát. Külsőre a headset teljesen modern. Hosszított formával rendelkezik, de még így sem nyúlik túl a fülünkön, az ezüstös szín pedig a hölgyeknek biztosan tetszeni fog. Hangerőszabályozó, illetve egy multifunkciós gomb található rajta, amely képes a hívásokat elutasítani/fogadni, aktiválni a hangparancsokat, valamint a legutoljára tárcsázott hívást megismételni. Ezen felül egy aprócska led jelzi a kapcsolatot, de igen kis fényerővel és diszkréten villog, ráadásul a fül felé lévő részen kapott helyet, így nem kell aggódnunk, hogy UFO módjára fognak ránk lesni, sőt ez a ledes jelzés ki is kapcsolható.

A viseléséről és a használatról mindenképpen érdemes néhány szót ejtenem. Az első pillanattól magabiztosan állt a fülemben és nem éreztem úgy, hogy onnan ki tudna esni. Sajnos a külső hangokat teljes mértékben kizárja, de pont emiatt szól remekül és tisztán a telefonpartner hangja még a legnagyobb hangzavarban is. A mikrofonnal kapcsolatban annyit mondhatunk el, hogy a túloldalon egyértelműen lehet hallani, hogy ki vagyunk hangosítva, vagy headseten beszélünk, de nem tér el ebben a többi középkategóriás modelltől a minősége. Papíron 5 órás beszélgetésre és 80 óra készenlétre képes a WEP300. Ezt megcáfolni nem nagyon tudom, ugyanis 2 napos használat és körülbelül 3-4 óra telefonálás után sem kérte a töltőt.

WEP500 headset

Nos, a nagytestvér is bekerült a csomagba a WEP 300 mellé, és igencsak örültem is neki. Egyértelműen pozitív nyomott hagyott bennem a kis apróság, mindezt tette annak ellenére, hogy nem vagyok híve a fülessel telefonálásnak, de ideje lenne egyet beszereznem, ugyanis igen kínos az autóban a rendőrt lesni telefonálás közben, ráadásul balesetveszélyes is (én nem is csinálnék ilyet, de már hallottam olyanról, aki látott ilyet). Szóval, ezúton jelezném az illetékeseknek, hogy szerintem érdemes lenne egy „tartós” tesztet készíteni róla. (A kollega itt arra gondol, hogy a Samsung adja neki örökbe az eszközt... - Bog)

Nos, lássuk mi is fogta meg az egyszeri tesztelőt ennyire. A dobozból előkerült egyszer maga a headset és a töltő, valamint néhány cseregumi a fülbe illeszkedő részhez és egy dokkoló és tartó egyben. Ez utóbbi talán a legnagyobb találmány. Ebbe belehelyezve tudjuk a fülest tölteni és „rend a lelke mindennek” alapon ebben is tárolhatjuk. Vicces közhely, de így biztosan nem kell keresgélnünk majd. Én esküszöm a dokkolóra a telefonok esetén is, de fülhallgatónál még nem találkoztam ezzel a megoldással, szóval levett a lábamról. A dokkoló egyébként arra is alkalmas, hogy a töltőt kihúzva ebben tároljuk a headsetet, így táskában, zsebben biztosan nem lesz baja, nem törik le róla semmi. Csillagos ötös ötlet.

Külsőre egy diszkoszra hajaz a WEP500, amely funkcióiban teljes mértékben megegyezik az előző oldalon bemutatott kistestvérével, azonban a minőségében azt magasan lepipálja. Sokat használtam, és a túloldalon sosem vették észre, hogy fülesről beszélek, annyira jól szűrte meg a külső zajokat, az én oldalamon pedig tisztán szólt a másik fél. Egy töltéssel papíron 3,5 óra beszélgetést és 80 óra készenlétet képes produkálni, azonban egyiket sem sikerült kipróbálnom, hiszen esténként a helyén, a bölcsőben pihent a headset, és reggelente feltöltve várt. Szóval ha lenne „kéne” feliratú pecsétünk, erre bizony ráütném.

Asztali hangszórók

Nos, a két zacskó egyikét gyakorlatilag három darab hangszóró alkotta, amelyet egy füst alatt fogok bemutatni, ugyanis nagy különbség nincsen közöttük, hiszen mindegyik egyforma teljesítménnyel rendelkezik, azaz dobhártyaszaggató 1 W-ot tudnak leadni, de ez bővel elégnek bizonyul az irodai zenehallgatáshoz, rádiózáshoz. Másra igazából nem is nagyon tudnám elképzelni ezek használatát, ugyanis komolyabb hangerőhöz mindenképpen aktív hangfalak kellenének. Ez a három modell egységesen a régi idők kínai piacon kapható "walkmanhangfalainak" emlékét ébresztette fel bennem.

ASP600

A három kütyü között egyedül a külső a döntő tehát, az áruk is csaknem egyforma. Mint megtudtam a gyártó illetékesétől, ezek különböző szériákhoz készültek (annyira azért nem voltam alapos, hogy annak is utánajárjak, hogy melyik milyen szériához pontosan), ugyanis a Samsung erre is gondol. Az biztos, hogy a több ezer készülékből álló paletta mellett nyugodtan megférnek.

ASP700

Nos, nézzük sorban a három modellt külsőleg divatbemutatókra emlékeztető stílusban:
- ASP600: Kissé lekerekített formák, teljesen hálózott első résszel. Mintha a 70-es évekből menekült volna.
- ASP700: Letisztul, kör alakú forma, akár a Toyota Aygo légbeömlői. A divatos iPod szín ötvözete a stílusos feketével. Kifejezetten ajánlott divatőrült nőknek.
- ASP800: Az igazi retro. Majdnem kocka hangszórók, a tetejükön enyhén félrenyomott Samsung felirattal. Anno ugyanilyenem volt a 90-es évek elején, csak Sonny volt rányomtatva. (Vagy Suny?)

ASP800

HKT400 Kihangosító

Nem vagyok híve az autós kihangosítóknak több okból sem. Ezek közül az egyik az, hogy amennyiben nem egyedül utazunk az autóban kellemetlen lehet, ha a másik fél is hallja a beszélgetést. Másrészt, hacsak nem olyan típusról van szó, amelyet beépítenek a gépjárműbe, ezzel ideális helyre elhelyezve a mikrofonokat és a hangszórókat, nem fogunk elérni jó hangminőséget.

Sajnos a HKT400 is az utólag „beszerelhető” csoportba tartozik, itt azonban a beszerelés annyiból áll, hogy a szivargyújtóra dugjuk a kütyüt, majd indulhatunk is utunkra vígan csevegve. A párosítás a szokásos, a kihangosítón pedig csak három gomb található, így a kezelése egyszerű. Az oldalán lévőkkel tudjuk a hangerőt szabályozni, míg az előlapra esővel a hívásokat fogadhatjuk/utasíthatjuk el.

Néhány szó a tapasztalatokról. Visszatérő Mobilaréna olvasók már bizonyára tudják, hogy egy Toyota Yarissal riogatom a főváros lakosait, amelynek a szivargyújtója a váltó mögött az alsó részen helyezkedik el. Ebből adódóan akadt némi probléma. Nem is a hangszóró résszel, ugyanis az hangos annyira, hogy a másik oldal minden pisszenését meghalljam, de a mikrofon már nem bizonyult ennyire érzékenynek. A legnagyobb gondom azonban az volt, hogy a szivargyújtó foglalt volt, így a telefonom és a GPS is töltés nélkül maradt. Részemről maradnék egy beépített változatnál, azonban egy olyan járműben ahol a szivargyújtó nincs ennyire takarva sokkal jobban teljesít a modell.

Polacheck

A tartozékokat a Samsung biztosította.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés