Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    válasz szegedilaci #25822 üzenetére

    Tényleg ennyire megoldhatatlan egy fw csere? Nekem 4 kártyával is sikerült, 2 H310, 2 H200. Egy kisméretű, 4 giga alatti penre kellett kiírni egy freedost, majd a penre bemásolni az fw-t frissítő csomagot.
    Boot a penről, majd pontosan kellett követni a leírásokat. A lényeg, hogy ne nagyon legyen más lsi chip a rendszerben, bár 1 esetén is ki kellett választani. Speciel ha csak notid van, akkor megoldhatatlan. Én még egy régebbi, két pcie16-os alaplappal csináltam, mert akkoriban a prociban nem volt vga, így kellett egy második az lsi sas kártyának. Ha jól emlékszem, még az egyik pcie sávot maszkolni is kellett szigszalaggal, mert nem indult el enélkül a gép. Speciel ez is benne volt a leírásban, ami egy .fr végű weboldal volt. Képek is voltak, mit-hogyan kell. Az egyetlen extra, hogy a vezérlő SAS címének kezdete speciális volt, ügyelni kellett rá, hogy ne lehessen kettő azonos sas addresszű kártya egyszerre egy rendszerben. Az fw img ugyan azonos lsi chipekként, de ebben az állományban csak 1 cím van, így ezt kézzel kellett beállítani egy parancs paraméterében, de ha előrelátó vagy, akár fel is lehet jegyezni a kártya paramétereit listázó exe futásakor a korábbi sas címet. Kb. 15-20 perces művelet az egész. Persze, egér nincs, kattintgatás sincs, csak a gépelés.
    Megjegyzem, a kártyáimat itt vettem a HA-n, az eladók mindig megkérdezték, hogy lsi raid vagy lsi it fw-vel szeretném.

Új hozzászólás Aktív témák