Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToBeY

    nagyúr

    válasz DJ. Ru$y #50802 üzenetére

    Nincs baj zero energiással,ha nem tróger módjára televágják aszpartammal.
    Most is zero málnásat iszom,teljesen rendben van.

    Viszont észrevettem,hogy ezzel is trükköznek.Nem írják ki hogy aszpartam,hanem azt írják rá E 951 vagy E 950 - és ezzel egyszeri embereket be is lehet palizni... :(((
    Egyszer én is belefutottam a "késbe",de most már résen vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • #89309696

    törölt tag

    válasz DJ. Ru$y #50802 üzenetére

    Az édesítőszerekkel nekem sincs bajom, bár utálom őket, de ettől még szem előtt tartom, hogy akármi történhet, az ember cukorbeteg lehet vagy felhízhat akármi hormonhiba miatt 200 kilóra, akkor nem tud mást inni és vannak rá lehetőségek. Ez jó, hogy fejlődnek. Azt is szem előtt tartom, hogy a mai nyerészkedő világban egyik multi sem fog mindenből dupla alternatívát csinálni, mert nem fogy.
    Azt utálom viszont mikor cukor mellé raknak be édesítőszert. Azt a cukrot ugyanúgy nem fogja meginni aki kényes rá, csak egy nagyon szűk réteg akinek viszont amúgy is ott van a full zero. Azok akik viszont a full cukrosat szeretik, a fogyasztók legnagyobb része, azok meg rácsesznek. Lásd Fanta narancs. Sose gondoltam volna, hogy a zászlóshajót, az orig narancs Fantát elkezdik kiherélni majd. Innen már csak egy lépés, hogy a 120 éves orig kólát is kiheréljék ugyanúgy. A kitalálói forognak a sírjukban... A Pepsi meg sunnyog a Coca után (Mirinda is édesítővel), ahogy teszi ezt már jó rég óta, mert le van tarolva körülbelül.

    Arról meg nem is beszélve, hogy pont egy narancsos ital ami kesernyés lehetne azt megdolgozhatták volna a laborban úgy, hogy csak 7g cukor marad benne és más nem. Nekik viszont muszáj volt mellérakni az édesítőt.
    Ez van, ez a trend, divat, majmolás, emberek hülyítése, pörgetni kell valahogy a piacot és erre jó példa beállítani a cukrot hibásnak (vitatható édesítőkkel kicserélve :U ) és elkezdeni lecsökkenteni a tartalmát.

    Van helyette alternatíva szerencsére. Gyümölcslevek nagy része még cukros, jegesteák jó része még cukros (Xixo, Márka pl), meg még pár darab valami. Energiaitalok nagy része is cukros, csak nem feltétlen kell minden újdonságot végiginni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák