Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #387 üzenetére

    Én ezt a kamerát javasolnám:

    https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_009981882806.html

    Vagyis nem pont ezt, hanem ennek az elődjét, bár jelenleg az nem nagyon vásárolható sehol. Abban volt BLE vezérlő, így bluetooth eszközökhöz is megvolt a csatlakozó pont. Ugyanezt tudja, plusz a ble funkció. Csak a kamera rész fekete benne. Vagy alternatívaként a dafangot. A dafang mozgatható. Ugye ez az igények függvényében eldönthető, hogy van e szükséged arra. Mindkét kamera mozgásérzékelő funkcióval ellátott.

    Nálam minden nyílászárón van nyitásérzékelő. Minden szobában hő, és páratartalom mérő. Ebből van egy kijelzős bluetooth-os is, ami offline eszközként is használható, így nem kell a telefonon nézegetni, ha érdekel.

    Amit jó cuccnak tartok, az a dedikált klímavezérlő egység. A hőmérőkkel frankón tud együttműködni.

    Van még két kamera, egy dafang, és a feljebb linkelt eszköz előd verziója, plusz egy mozgásérzékelő, bár mivel a kamerával egy területet figyel, így nagyjából felesleges már, de a kamera később jött, a mozgás érzékelőt meg nem szedtem le :)

    Egy nyomógomb mindenképp hasznos, ha másra nem, hazaérkezéskor alvó módba küldeni a kamerákat, és kikapcsoltatni az értesítéseket.

    Ami jópofa szerintem még, az a kis "bűvös kocka". Azt nappaliban fogom használni a 20 méter hagyományos ledszalag vezérléséhez egy fekete infra vezérlővel, ha megérkezik valamikor mellé a vezérlő. Nov 11 óta van úton, bár ettől picit tartok a csirkelábak miatt, de mivel csak egy dologra lesz hazsnálva, bízom benne, hogy nem lesz akkora macera a felprogramozása...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • darkmann

    őstag

    válasz tutis #390 üzenetére

    Fehér fényű izzó: [link]
    vagy MO-i beszerzés: [link]
    Színes izzó: [link]
    vagy MO-i beszerzés: [link]
    Kamera: [link]
    Ki kell számolni, hogy melyiket éri meg itthon megvenni, és melyiket külföldről rendelni. Ha többet rendelsz, akkor lehet, hogy itthonról jobb, hogy ne terhelődjön rá a vám és áfa, vagy egyesével kell megrendelned kintről.

    [ Szerkesztve ]

    Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #390 üzenetére

    Inkább csak a páratartalom mérő funkcióját használtam a szenzoroknak. Vagyis azzal 75% páratartalom felett bekapcsoltattam a klíma páramentesítő funkcióját. A sima termosztát csak hőmérséklet változásra kapcsol, és csak a kazánt kapcsolja fel, vagy le. A klímát nem tudom vele vezérelni. A szenzorok ezt vezérelték, bár ugye a páratartalom alapján.

    Az óra mellé mindenképp szükséged lesz valami ble vezérlős eszközre, ami tud az órával kommunikálni. Vagyis ami érzékeli az órát.
    A hangulat világítást én külön venném a normál világítástól, hogy külön lehessen kapcsolgatni, és ne csak mobilról vezérelhesd. Nálam mindenhol ledes világítás van, led égők, de GU10, és G9 foglalattal, így ez energiatakarékos, a normál foglalatos izzókhoz lámpatesteket is kellett volna cserélnem, plusz itt még mindig fent állna a probléma, hogy csak mobilról tudom vezérelni, még a normál világítást is.

    Azt ne felejtsed el, hogy ez nem egy vagyonvédelmi rendszer. Ez max valami kigészítő rendszernek jó, vagy ha semmi nincs, annál jobb, de ha például a lakás áramtalanítható kívülről, akkor ez már alapból nem fog működni.
    Ha nincs villany, nincs net, és nem üzemel a rendszer sem villany hiányában. A szenzor jelez, csak nincs kinek :) Nálam bent van a villany óra, be kell jönni, hogy tudják áramtalanítani. Vagy a teljes 48 lakásos társasházat áramtalanítaniuk kell, de ha nyílik az ajtó, jön a jelzés a nyitásérzékelőről, a mozgás érzékelőről, és a kameráról is.

    A csengőgombot nem tudom kitenném e erre a rendszerre kültérre. A kommunikáció kínai szervereken keresztül történik a xiaomi rendszerében, így ha nincs internet bármi okból, nem lesz csengő sem. :)
    Azonkívül nem tudom merre laksz, de például nálunk a lépcsőházban a nagy forgalom miatt nem tudom mennyi ideig maradna kint egy ilyesmi.

    Gondolkodni kell, de egyébként nagyon sok minden kihozható a rendszerből. Az éjszakai irányfényként való használat pedig kiváltható akár mással is. Például ezzel:
    https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-MiJIA-IR-Sensor-and-Photosensitive-Night-Light-Body-Motion-120-degree-sensing-angle-sensing-distance/32822473362.html

    Erre én is ilyet használok. Nappal nem megy, független a GW-től, és mindentől.
    Bár én vagy 8 dolcsiért vettem. Kuponnal találni még jobb árat is néha ezekre.
    A GW fénymérő szenzora szerintem nagyon furcsán viselkedik. A kiskutyának kapcsoltatnám be vele a világítást, most hogy korán sötétedik, szegény kiskutya ne a vak sötétben legyen otthol, míg hazaérünk, de nagyon nem akarja bekapcsolni sosem, ezért már én bekapcsolom inkább távolról neki...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #395 üzenetére

    Hát igen..le is írtad:
    "szerintem a net kérdést egy sima szünetmentes táppal meg lehetne oldani.. router, modem, kamera és a gateway lenne oda bedugva, így áramkimaradás esetén is üzemelne a riasztás és megfigyelés.."

    Plusz még egy eszköz, amit be kell szerezni, amit valahová el kell tenni, ami áramot fogyaszt, helyet foglal, és zajt generál, valamint amit le kell kábelezni úgy, hogy minden szükséges eszközt el tudjon látni, vagy az eszközöket áttelepíteni. Ezzel már el is veszítette az egyik nagyon nagy előnyét az egész rendszer: Kábelezni kell, nem csak plug&play jelleggel beüzemelni.

    Ne érts félre, nem offenzív jelleggel írok, én is ezt használom már jóideje, de sajnos mint már írtam vannak a rendszernek gyenge pontjai :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #397 üzenetére

    Szerintem nincs. A Xiaomi rendszere elég zárt, de ha teszel a rendszer fölé egy rpi-t mondjuk, oda már találsz integrálhatót, és mivel a xiaomi gw is alatta lenne, így szinte bármilyen eszközzel bármilyen más eszközt is kapcsolgathatnál. Mármint azon eszközök közül, amik integrálhatóak a home assistant-ba. Szerencsére a xiaomi eszközök köre is bővül itt, szóval már én is is filózok a dolgon. Mindenképp vennék úgyis egy rpi-t, retro játék konzolnak, szóval ha lesz rá kapa, eljátszom majd vele, hogy kipróbáljam mit is tud úgy a rendszer...Bár ez majd csak jövő évi project. Viszont vannak tök jó magyar FB csoportok, ahol rengeteg infót kaphatsz, és segítséget, ha ez irányba indulnál el....

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

Új hozzászólás Aktív témák