Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #390 üzenetére

    Inkább csak a páratartalom mérő funkcióját használtam a szenzoroknak. Vagyis azzal 75% páratartalom felett bekapcsoltattam a klíma páramentesítő funkcióját. A sima termosztát csak hőmérséklet változásra kapcsol, és csak a kazánt kapcsolja fel, vagy le. A klímát nem tudom vele vezérelni. A szenzorok ezt vezérelték, bár ugye a páratartalom alapján.

    Az óra mellé mindenképp szükséged lesz valami ble vezérlős eszközre, ami tud az órával kommunikálni. Vagyis ami érzékeli az órát.
    A hangulat világítást én külön venném a normál világítástól, hogy külön lehessen kapcsolgatni, és ne csak mobilról vezérelhesd. Nálam mindenhol ledes világítás van, led égők, de GU10, és G9 foglalattal, így ez energiatakarékos, a normál foglalatos izzókhoz lámpatesteket is kellett volna cserélnem, plusz itt még mindig fent állna a probléma, hogy csak mobilról tudom vezérelni, még a normál világítást is.

    Azt ne felejtsed el, hogy ez nem egy vagyonvédelmi rendszer. Ez max valami kigészítő rendszernek jó, vagy ha semmi nincs, annál jobb, de ha például a lakás áramtalanítható kívülről, akkor ez már alapból nem fog működni.
    Ha nincs villany, nincs net, és nem üzemel a rendszer sem villany hiányában. A szenzor jelez, csak nincs kinek :) Nálam bent van a villany óra, be kell jönni, hogy tudják áramtalanítani. Vagy a teljes 48 lakásos társasházat áramtalanítaniuk kell, de ha nyílik az ajtó, jön a jelzés a nyitásérzékelőről, a mozgás érzékelőről, és a kameráról is.

    A csengőgombot nem tudom kitenném e erre a rendszerre kültérre. A kommunikáció kínai szervereken keresztül történik a xiaomi rendszerében, így ha nincs internet bármi okból, nem lesz csengő sem. :)
    Azonkívül nem tudom merre laksz, de például nálunk a lépcsőházban a nagy forgalom miatt nem tudom mennyi ideig maradna kint egy ilyesmi.

    Gondolkodni kell, de egyébként nagyon sok minden kihozható a rendszerből. Az éjszakai irányfényként való használat pedig kiváltható akár mással is. Például ezzel:
    https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-MiJIA-IR-Sensor-and-Photosensitive-Night-Light-Body-Motion-120-degree-sensing-angle-sensing-distance/32822473362.html

    Erre én is ilyet használok. Nappal nem megy, független a GW-től, és mindentől.
    Bár én vagy 8 dolcsiért vettem. Kuponnal találni még jobb árat is néha ezekre.
    A GW fénymérő szenzora szerintem nagyon furcsán viselkedik. A kiskutyának kapcsoltatnám be vele a világítást, most hogy korán sötétedik, szegény kiskutya ne a vak sötétben legyen otthol, míg hazaérünk, de nagyon nem akarja bekapcsolni sosem, ezért már én bekapcsolom inkább távolról neki...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

Új hozzászólás Aktív témák