Hirdetés

Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Üdv!
    Meglepődve tapasztaltam hogy nincs még ilyen topik, így útjára indítom ezt.
    Mindjárt egy kérdésem is lenne - mivel az otthoni internet megosztást kívánom megoldani - és ezért egy hasonló készülék beszerzésén gondolkodom:
    Ebben a routerben van lehetőség dinamikus DNS beállítására ha jól sejtem, de azért megnyugtatna, ha egy tualj megerősítene ebéli hitemben.
    Továbbá aki ilyen routerrel rendelkezik, írhatna pár sort a tapasztalataival kapcsolatban:
    Főleg az érdekel, hogy mennyire megbízható a készülék, illetve, hogy ebből a készülékből van-e többféle verzió (GRIX, GREG, mittomén), és ha igen, akkor melyiket érdemes megvenni?
    Köszi!
    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Amúgy a 54mbit/s-os W-LAN nekem egyenlőre nem kell, csak ha már veszek, akkor gondolok a jövőre is :)
    PH! elég jó véleménnyel volt róla, csak szabálytalan használattal tudták kiakasztani. Nálam meg ilyen nem lesz :)
    Szóval vélemények? Valaki?
    Dchard
    Ui.: Amúgy én két verziót találtam ebből:
    1. XWL-11gGRIX
    2. XWL-11gRAG De ez már a 108Mbit-es verzió.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Újabb érdekesség a címben megjelölt modell, és ennek 108mbit/s-os max sávszelet tudó társával kapcsolatban:
    A PH! tesztelte mind a két routert, de a ''csak'' 54mbit-et tudó darabról azt írták, hogy nem leszerelhető az antennája:
    Na a mustár árlistájában rövid leírással szerepel a két modell:
    Az első - címben szereplő - routernél azt írják, hogy SMA antenna csatija van.
    A másodiknál (108mbit/s-os ver.) szintén azt írják, hogy SMA antenna csatija van, de ide már azt is leírták, hogy az antenna leszerelhető.

    Ezek szerint van olyan SMA csatlakozós modell, ami nem leszerelhető, és van olyan, amelyik meg igen??? :F
    Vagy mind a 2nek leszerelhető az antennája?
    Üdv:
    Dchard

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • drpele

    senior tag

    válasz dchard #1 üzenetére

    Bővebben: link
    Bővebben: link

    Miután olvasgattál a fenti 2 linken és marad még kérdésed szívesen válaszolok.
    A cím ellenére elég sok tapasztalat le van írva az 54 mbites routerekről is.

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

  • dchard

    veterán

    válasz drpele #4 üzenetére

    Üdv!
    Hát az első link alól még csak az derült ki, hogy van 1-2 problémás darab(de miből nincs?), a többi meg a felhasználók butasága.
    A másodikból meg az derül ki, hogy egyre több a hibás darab.
    Most erősen elgondolkodtam.
    Szimpatikus a készülék, és nem csak az ára, meg a PH!-s ajánlás és Strong Test is elég meggyőző, de ezeknél is sokkal fontosabbak a felhasználói vélemények.
    Ezeket elég kritikusan szoktam olvasgatni --> az esetek jórészében nem a router, hanem a user barmol el valamit.

    Amúgy még mindig nem tudtam meg, hogy a 54mbit-es X-micro-nak leszedhető-e az ugyan olyan (csatlakozású és kinézetű) antennája, mint amilyen a 108mbit-esnek van? (ez utóbbin biztosan leszedhető)

    Amúgy Te melyiket ajánlanád a kettő közül?(sebesség, tehát 54mbit vs. 108 nem mérvadó).
    Elég stabil kapcsolat kellene nekem a letöltések miatt :)

    Ja és a letöltés - legalább is még jó darabig - kábelről kábelre menne (tehát WAN-on be, LAN-on ki), az 54mbit-es kapcs elég sokáig csak dísznek lesz a ketyerén.
    Amúgy másik wireless eszköz nélkül meg lehet mondani, hogy ép-e a wireless része a dolognak, ha a kábeles működne? (tudom hogy hülye kérdés)
    Kicsi az esély, hogy az ablakból véltelenül találok valakit, akinek van és nyitva is hagyta :))
    Üdv:
    Dchard


    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • drpele

    senior tag

    válasz dchard #5 üzenetére

    Nekem az 54 mbites GRIX modell van és ennek nem szedhető le az antennája.
    Az biztos, hogy vannak köztük hibás példányok, de azért én kíváncsi lennék, hogy az eladásokhoz mérten hány % a hibás cucc. Sajnos az olcsóságnak ára van. Egy hasonló tudású wireless router a nagyobb márkák közül 1,5-2x ennyibe kerül.

    Ha a wlan csak netmegosztásra kell (esetleg game-elés, kisebb file-műveletek) akkor elég a GRIX (54 mbit), de ha fontos a sebesség akkor mindenképpen a GRAG-ot (108 mbit) ajánlom. Bár a 108 mbithez több dolog kell, hogy teljesüljön: a wlan adapternek szintén tudnia kell a 108 mbitet (Usb-s adapter kiesik) és nem lehet túl sok fal a router és a kliens közt mert akkor szinte biztos, hogy nem fog menni 108mbiten.

    Anélkül, hogy kipróbálnád nemigen fog kiderülni, hogy jó e a wireless része :)

    És igen, van a routerben dinamikus dns kliens (no-ip és dyndns).
    Ki is próbáltam, működik rendesen, bár én inkább a magyar myip.hu-t használom, szimpatikusabb a .hu domain.

    [Szerkesztve]

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

  • dchard

    veterán

    válasz drpele #6 üzenetére

    ''Sajnos az olcsóságnak ára van.''
    Ezzel eddig is tisztában voltam, csak most olyan kiábrándítóan hangzik. :(
    Ezek szerint az ismeretek fényében már nem vennél ilyen routert még1szer?
    Az ára ugyan meggyőző, de ha szar lesz, akkor ingyen sem kéne.
    A sima 54g-vel megegyező tudású, de megbízhatóbb gyártóktól származó modellekről ha valaki tudna informálni - bár ez nem tartozik szorosan a témához - azt nagyon megköszönném.
    Azt hiszem erről már tudom azt, amit tudnom kell a mérlegeléshez.
    Üdv:
    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • pallmallka

    tag

    Hi! Valaki nem tudja veletlen h adtak-e mar ki hozza olyan firmware-t amivel ket AP-t lehet Wless osszekotni, mert a gyariban meg nem volt amikor utoljara foglalkoztam vele akkor azt mondtak h az X-Micro-s sracok igergetik h lesz ehez is nem csak b-hez.
    Szal nem tudja valaki h lett-e mar kiadva ilyen?

    10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

  • Pet_i

    senior tag

    válasz dchard #7 üzenetére

    ''Az olcsóságnak ára van'' - ez teljesen igaz: ha véletlenül kifognál egy hibás darabot mustáréknál (mint én), akkor mégha 3 napon belül visszaviszed, akkor sem fogják rögtön cserélni, hanem ha az ő káblnetjükön esetleg hibátlanul üzemel, leküldik Pécsre, mert csak ott van adsl-jük... Szóval én se ezt a márkát nem venném többet, se a mustárt nem ajánlanám. Persze lehet, hogy másnak pozitív a tapasztalata velük. (Bluefishnél is van néhány rendesebb fazon, csak ki kell őket fogni...)

  • drpele

    senior tag

    válasz dchard #7 üzenetére

    De igen ha még1x wlan routert kellene vennem akkor is az x-micro-t választanám.
    Bár ha most én nyertem meg a lotto 5-öst, akkor nem biztos :))

    Az a baj, akármilyen márkát veszel ebben a 1X.000 Ft-os kategóriában minőségibb terméket nem fogsz találni. Ez biztos.
    Ha viszont nem akarod bevállalni a kockázatot, hogy esetleg kifogsz egy esetlegesen sz@r példányt akkor 2x ennyit fizethetsz egy routertért. És még azok közt sem kizárt a hibás db.

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

  • drpele

    senior tag

    válasz pallmallka #8 üzenetére

    A GRIX modellhez már van olyan firmware ami támogatja a WDS-t. (wireless distribution system)

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

  • pallmallka

    tag

    válasz drpele #11 üzenetére

    Nekem a 108Mb-s van :( ahhoz kellene. Azért kossz az infot.

    10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

  • Larry

    tag

    válasz pallmallka #12 üzenetére

    nézd meg esetleg itt: Bővebben: link

    Kicsi vagyok székre állok, b****átok meg igy se látok! :P

Aktív témák