Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • drpele

    senior tag

    válasz dchard #1 üzenetére

    Bővebben: link
    Bővebben: link

    Miután olvasgattál a fenti 2 linken és marad még kérdésed szívesen válaszolok.
    A cím ellenére elég sok tapasztalat le van írva az 54 mbites routerekről is.

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

  • drpele

    senior tag

    válasz dchard #5 üzenetére

    Nekem az 54 mbites GRIX modell van és ennek nem szedhető le az antennája.
    Az biztos, hogy vannak köztük hibás példányok, de azért én kíváncsi lennék, hogy az eladásokhoz mérten hány % a hibás cucc. Sajnos az olcsóságnak ára van. Egy hasonló tudású wireless router a nagyobb márkák közül 1,5-2x ennyibe kerül.

    Ha a wlan csak netmegosztásra kell (esetleg game-elés, kisebb file-műveletek) akkor elég a GRIX (54 mbit), de ha fontos a sebesség akkor mindenképpen a GRAG-ot (108 mbit) ajánlom. Bár a 108 mbithez több dolog kell, hogy teljesüljön: a wlan adapternek szintén tudnia kell a 108 mbitet (Usb-s adapter kiesik) és nem lehet túl sok fal a router és a kliens közt mert akkor szinte biztos, hogy nem fog menni 108mbiten.

    Anélkül, hogy kipróbálnád nemigen fog kiderülni, hogy jó e a wireless része :)

    És igen, van a routerben dinamikus dns kliens (no-ip és dyndns).
    Ki is próbáltam, működik rendesen, bár én inkább a magyar myip.hu-t használom, szimpatikusabb a .hu domain.

    [Szerkesztve]

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

  • drpele

    senior tag

    válasz dchard #7 üzenetére

    De igen ha még1x wlan routert kellene vennem akkor is az x-micro-t választanám.
    Bár ha most én nyertem meg a lotto 5-öst, akkor nem biztos :))

    Az a baj, akármilyen márkát veszel ebben a 1X.000 Ft-os kategóriában minőségibb terméket nem fogsz találni. Ez biztos.
    Ha viszont nem akarod bevállalni a kockázatot, hogy esetleg kifogsz egy esetlegesen sz@r példányt akkor 2x ennyit fizethetsz egy routertért. És még azok közt sem kizárt a hibás db.

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

  • drpele

    senior tag

    válasz pallmallka #8 üzenetére

    A GRIX modellhez már van olyan firmware ami támogatja a WDS-t. (wireless distribution system)

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Aktív témák