Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz wanted5 #74542 üzenetére

    "Egyébként elég nevetségesnek tartom, hogy még egy olyan dungeonra is, ami 840-850-es cuccot ad, 860-870+ ilvl-t kérnek. El nem tudom képzelni mi járhat az olyan embereknek a fejében..."

    Olyan ez, mint a munkaerőpiac. Már gyakornoki állásra is többbéves gyakorlatot kérnek az adott területen, ha meg állást váltanál, akkor az az elvárás, hogy olyan állást hagyjál ott az övékért cserébe, ami az övéknél többet fizet. :DDD

    Itt is ez van, hogy meghirdeti a 900+-os ilvl-t, aztán persze ilyenek nem jelentkeznek (az ilyen emberek 99+%-ának megvan a fix csapata az ilyesmire), akkor a végén megelégeli, és behív egy 860-as jelentkezőt, csak tudjon már indulni. Holott ha eleve 860-tól hirdet, akkor nagyobb valószínűséggel kifog egy ügyes játékost, esetleg altot, aki a mainjével már jól ismeri az adott instát.

    Nem újdonság ez, én WotLK óta játszom, már akkor is ez ment, csak akkor még külön addon volt a gear-score figyeléséhez. :DDD

    Amúgy én úgy vagyok 870 körül ilvl-ben, hogy raid findernél komolyabb helyen nem voltam soha, és mythic instát sem csináltam még soha egy darabot sem. Pedig lassan jó lenne, hogy előre tudjak haladnia quest chainnel, csak pont ebbe akadtam bele én is, hogy a 870-es ilvl már egy mezei mythic-hez is kevés. Pedig ez ugyanaz az insta, amit anno 840 körüli ilvl-ben tolt le mindenki... :U

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • válasz wanted5 #74542 üzenetére

    Sajnos ez a játék legnagyobb hibája most. Gyakorlatilag a playerek igen nagy százaléka mindent gearből akar megoldani. Múltkor Netha Lair 7esre 890et kértek /nekem 876 van jelenleg/, ezeken már csak röhögni tudok. Én egy teljesen átlagos skill-el rendelkező casual player vagyok, de ezzel a gearrel Netha Lairből a +10et is sikerült letolni, és 887 volt a legdurvább csapattárs. Arról nem is beszélve, hogy nem egy 880+ ember is olyan béna, mikor véletlen sikerül velük egy csapatba keveredni, hogy csak pislogok.. Sajnos tényleg guild a megoldás, vagy a kitartóan keresgélés /nekem talán könnyebb dolgom van, mivel tank spoton keresek m+ csapatot/. A másik röhej, mikor nightholdra keresel csapatot és a második héten kéri, hogy linkeld a Gul'dan acsit, nyílván minden player az első héten végiverte, no comment..

    "It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

  • Viktor77

    titán

    válasz wanted5 #74542 üzenetére

    Ezek az emberek kulcsot húznak, illetve legendary esélyre mennek.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • BeZol

    őstag

    válasz wanted5 #74542 üzenetére

    Hát igen, 900 fős klánok felejtősek :DDD
    Nálunk 370 fő van, mindenkinek van legalább 1, de inkább átlag 2 altja, és most h kicsit többen lettünk, csütörtökön kereken 20an mentünk már raidelni (szokásos 11-15 főről!), és voltak még vagy 6-8an, akik túl picik voltak, ill. szokásos 1-2 emberke épp kiesett vmi oknál fogva. Nagyon sok alt mellett sok olyan emberke is van, aki bejelentés nélkül egyik napról a másikra felszívódik. Vhány hónap után kikerül a guildből, nem lesz egyből kitéve ahogy az altjai sem, de ez egy folyamat, és gondolom a klánvezető sem foglalkozik annyira vele, ritkán látom h épp takarítós napot tart :DDD
    Előtte én is 900 fős guildben voltam, csúcsidőben talán 10-15en voltak online. Az ilyeneket ott kell hagyni. Megkaptad a több xp-t szintezéshez, és kész.
    Nálam az a "baj", hogy heti 2-3 napot egyáltalán nem játszok, és a raidekre sem feltétlen megyek mindig, ill. ahogy korábban is írtam, eleve a heti 2-3 nap kiesés mellé jön az, hogy eddig össz-vissz 2 hónapot teljesen kihagytam, ami így a heti 2-3 napot hozzáadva 3 hónapnyi játékidő kiesés egy 5 hónapos kiegészítőnél :U
    Ezek miatt a mythic raideléses guildezés kiesik (bár lehet h a mostani guilddel már összehozunk lassan valamit, emberanyag úgy néz ki meglett, csak gear kell majd), amit nagyon-nagyon sajnálok, hiszen amikor csak tudok játszani, mindig igyekszem a maximumot kihozni, és azok az igazán nagy élmények, amikor sok-sok szenvedés után mindenki mindent beleadva lever egy boss-t. Heroic raidekneknél ezt nagyon minimálisan érzem, de több mint a semmi (egyébként azért sem érzem igazán, mert 99%-ban csak bénázás és gyenge karakterkihasználtság miatt tart sokáig egy-egy hc boss-t leszedni... teljesen mindegy mit hozok én össze).

    Ezek után úgymond teljesen érthető lenne, hogy le vagyok maradva más emberektől mind gearben, mind ap fegyó szintben. A gear-szintet ennek ellenére úgy érzem sikerült megfelelően felpumpálni, a mining + herba szakmáknak köszönhetően pár új boe item beszerzése sem okozott akadályt a horror árak ellenére sem, így kapásból nyertem az egyik legendary szintezésével párhuzamosan 6 ilvl-t, és már 889-en fityegek (890 is lehetne kevesebb dps-sel persze). Ez persze egyáltalán nem elég ahhoz, hogy a top dps szintet hozhassam a warcraftlogs-ok alapján, hiszen ott már 900as ilvl-el és kimaxolt fegyószintekkel pörögnek a srácok, én meg csak 38-nál járok, tehát kapásból 8%-kal kevesebbet sebzek azonos gear mellett!
    A guild-ben pontosan ugyan ezt veszem észre. Egyre jobban azonos szintre kerül mindenki, de nagyobb a fegyóik ap szintje mint az enyém, és egyre jobban csorgok lefele dps ranglistában, mert nem játszom annyit.
    Ezzel párhuzamosan gear sem csorog annyira mint az időhuszároknak. Ők letolják 12-15 közötti mythic+-okat és élvezhetik a heti nagy droppot, én meg még nem jutottam 12-esnél nagyobb-ba, mert nem visz el senki, hiszen nincsen 15ös mythic key achim, ill. előbb visznek egy 900-as emberkét magukkal.

    Tehát folyamatos igazságtalanság és megkülönböztetés megy a játékban. Ha 24/7-ben tolnám mythic raidelős csapatban, akkor soha sehol semmi megkülönböztetés nem érne. Abban a pillanatban, hogy nincsen meg ez a tökéletes szint, már áshatom el magam és szenvedhetek akár órákat, mire eljutok valahova, ami újabb időégetés, méghozzá nem is kevés mennyiségben, még jó h közben lehet felslate-et farmolni...

    Mivel többet játszani nem tudok, de ha tudnék, akkor meg még ha be is kerülnék egy mythic-es csapatba, ott ki kell érdemelni a helyet (ami hónapokig is eltarthat ha nincs egyáltalán üresedés), ill. az elmaradt fegyószint miatt biztos be se kerülhetnék jó ideig, tehát ezek miatt a legjobb amit tenni lehet neked is, hogy találsz egy normálisabb guild-et, akik heroic raidelnek és raidelésre keresnek embert, mert akkor a kellő ilvl szint után fix helyed lesz (persze lehet h birkák és sokat bénáznak majd... ;] ), ill. amit még meg lehet próbálni, hogy hasonló szőrű embereket felveszel ismerősnek, és szépen lassan kiépítesz egy olyan "közösséget" magad körül, akik közül össze tudsz dobni egy ütőképes mythic+ 5fős groupot a nap bármely szakában. Alapvetően a guildeknek is ez lenne a lényege, csak hát nálunk is inkább csak raidelés miatt van az egész. Ha egy ilyet sikerül összehoznod, akkor máris sok szenvedéstől megkíméled magad. Nekem is egy ilyet kéne összehozni, de még én sem szántam rá magam, viszont h őszinte legyek, dps-t bármelyik falról lehet akasztani, egy tank és egy healer ismerős beszerzése viszont keményebb dolog lenne, a vége talán még az lenne, hogy inkább én lennék tank/healer, és le merném fogadni, hogy mythic+-ok esetén hamarabb összejönne egy 15ös keyrun. Ha meg már érzésre elegendő a gear, akkor weekly chestnek is mehetne dps specre a drop. Raid-re meg úgy is elvisznek dps-ként. Persze ehhez olyan class kell aminél ez összehozható :DDD

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés