Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz arcitec #61821 üzenetére

    Elég összetett a probléma, alapvetően a gondot az szokta okozni ha a kamera folyamatosan streameli a képet, ez egy folyamatos átvitelt generál, innentől pedig egyre több és több eshetőség van.
    Lehet a kamera wifi adója nem túl minőségi és zavarja a közelében lévő más wifis eszközöket, emiatt lehet pl. az hogy a telefonoddal kintről nem tudsz csatlakozni mert a kamera wifije egyszerűen elnyomja a telefonod wifi jeleit ami így nem jut el a routerig. De ez részben természetes jelenség is a rádiótechnikában, ha egy adó erősebb az elnyomja a gyengébbet. Amiért viszont a már felcsatlakozott eszköz mégis működik onnan ahonnan csatlakozni nem tud az már lehet szoftveres ok is, amúgy nálam is így van főleg telefonoknál, kamerától függetlenül. Van egy kerti tó a háztól olyan 50 méterre, rengeteg növényzettel és nagy szintbeli különbséggel, ha lesétálok oda és közben nem szakadok le a benti wifiről akkor működik úgy ahogy ha egyedül vagyok ott, ha valaki más is lejön és ő is forgalmaz akkor már egyikünknek se működik, ha pedig leszakadok akkor többé nem tudok visszacsatlakozni csak ha visszább sétálok. Egy ideig működtetem egy telefonból átalakított madárles kamerát ami a benti szervergépnek küldte az adatokat, és elég rendesen seggre ültette a wifit, ahol korábban tök jól ment ott vagy alig vagy sehogy, amint kikapcsoltam hirtelen olyan lett mint régen. Nálam a megoldás az lett hogy a kamera számára létrehoztam egy elkülönített wifi hálózatot teljesen másik csatornán, ráadásul úgy hogy azt a routert olyan helyre tettem hogy a kamerára rálásson így az adóteljesítményt amennyire lehetett vissza is vettem, így a zavartatás minimális, a kamera szépen küldi az adatot a saját hálózatán és a wifi is működik. Természetesen a kerti tóhoz azóta került egy repeater is.

Új hozzászólás Aktív témák