Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fireman123

    őstag

    válasz And #36737 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a részletes tájékoztatást, azt hiszem kezdem megérteni a működési elvet, bár csak egyszerű felhasználó vagyok. :B

    Érdemes belenézni olyankor a repeater által mutatott státuszoldalba, ha van neki olyanja, hogy milyen sebességgel és jelszinttel kapcsolódik az első (WRT54GL) routerre.

    ..ezt hogyan tudom megtenni? A repeater kezelőfelületén nem látok semmi erre utalót, ott hasonló beállítási dolgok vannak mint a WRT54GL kezelőfelületében....

    Mod: vagy ha lehetővé teszi a LAN-portján kliensgépek csatlakozását, akkor azt is megtudhatod, hogy kábellel csatlakozva a repeaterre mekkora az átviteled sebessége (a router és a repeater - mint wifi kliens - között).

    Ha a repeaterhez LAN kábellel csatlakoztatom a laptopot, akkor 8/4-et tudok mérni .....ha jól értelmezem akkor ez az érték a router és a repeater közötti wifin átvitt sávszélességet mutatja? ...ha igen, akkor itt is lehet a bibi egy része....a 25/5-ből 8/4 megy át wifin a routerből a repeaterbe? (2 méterre van egymástól a router és a repeater)
    Ha a repeaterhez is wifin kapcsolódok a laptoppal akkor már csak 4/4 a sávszélesség, tehát a LAN kapcsolathoz képest lefelezi, ezzel gondolom nem sokat lehet tenni.
    Úgy tűnik a router és a repeater között veszik el sok sávszélesség (25/5 helyett 8/4 lesz)

    Mit és hol kellene esetleg állítani valamit? (bocs de tényleg csak mezei felhasználó vagyok) :B

Új hozzászólás Aktív témák