Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atosz

    őstag

    válasz kali #42303 üzenetére

    Huhh, ezzel most kicsit összekavartál. Talán értem, de nem vagyok benne biztos. :)

    Közelítsük meg onnan, hogy mi az ami adott:

    1 Telekomos router, modem, ahogy nevezzük, ami tud GB-es WAN-t, LAN-t és sztem max 150mbit-es WiFi-t:
    D-Link DCM 704

    1 TP-Link router, ami 10/100-as és 300Mbits a wifi: TP-Link TL-WR841N
    Jelenleg a Telekomos DLINK csodán jön be az internet és onnan jön át erre a TP-Linkre, és erre van ráaggatva minden.

    1 NAS (GB-es)

    1 Apple TV 3 (úgy emlékeztem, hogy GB-es, de csak 10/100BASE-T Ethernet network (vagy N-es wifi))

    1 Telekomos box (felvevős, tekergetős) => nem tudom

    1 laptop, amiben jelenleg 300mbits-et tudó kártya van (Intel N 6235 ... de ha kell, updatelem AC-re.

    És van még másik laptop, tablet, telefonok, ilyenek, de azok most nem érdekesek.

    Azt hittem, hogy ATV is gigabites, de nem az, gondolom elég ez neki így is bőven. Viszont szeretném minél gyorsabb adatkapcsolattal elérni a NAS-t a wifin. Gyanítom, hogy most visszafogja a TP-Link 10/100-as vezetékes kapcsolódása.

    Holnap igyekszem kipróbálni, ha mindent rádugok a DLink-re, csak félek, hogy nem lesz stabil. Ha ott látok fejlődést, akkor lehet beiktatnék egy AC-s routert/AP-t és kicserélném a laptopban a kártyát.

    Mit ajánlanátok kihozni a fentiekből a legköltséghatékonyabban vagy átdugdosással?

    (a laptopról a kábeles kapcsolat nem játszik sajna :( )

Új hozzászólás Aktív témák