Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Nemtudom mennyire off, de gondoltam itt is felteszem a kérdésem...

    Tomato firmware #5502

    "Sziasztok!

    Tomato 1.28 by Shibby van a routeren (TomatoUSB) és mint már írtam egy ASUS rt-n12d1-ről lenne szó.

    Van 2 SSID-m egy saját, ami personal titkosítású, meg egy Guest virtuális SSID, ami pedig enterprise titkosítású.

    Szeretném elérni, h a Guest hálóról ne lehessen elérni a sajátomon lévő eszközöket, illetve a kábelen csatlakoztatott eszközöket sem.(pl nas, iptv stb) Az is jó lenne, ha egymást sem tudnák elérni, de ez nem fontos.

    Már létrehoztam egy második DHCP tartományt:

    De a VLAN résznél megakadtam... Alapból így néz ki:

    Itt az a fura, hogy a port 4 van a WAN-nál és a WAN port pedig a Lan (br0)-nál... Kicsit gondolom meg van keveredve a dolog...

    Most akkor melyik port micsoda??? :DDD

    A főoldalon pedig ezt mutatja, pedig az első kettő lan portba van utp kábel dugva:

    Van egy olyan érzésem, hogy itt valami nagyon nem jó... Hogyan kéne beállítanom a wl0.1-et, úgy, h net legyen rajta, de ne lássa a wl0-án lévő eszközöket, illetve a kábelen csatlakozó eszközöket? Illetve még az kéne, h a radius szerver, ami a 192.168.1.4:1812 -n van(utp-n csatlakozik) az elérhető legyen a wl0.1ről is, meg a privát ssidról is.

    Ui.: Remélem érthető és előre is köszönöm a válaszokat! :R

    Dini ;)"

    2. Illetve lenne még egy kérdésem, ami inkább ide tartozik.
    Freeradius szervert készítettem a Guest ssid-ra.
    Hogyha a users fájlba eképpen hozok létre felhasználót, akkor be tudok lépni:
    guest Auth-Type := "EAP", Cleartext-Password := "guest"

    Viszont, én sqlben szeretném tárolni a felhasználókat. Létre is hoztam egy teszt nevű felhasználót és egy Eap-users nevű csoportot(természetesen a usert beleraktam), aminek az Auth-type Accept, de EAP -pal is próbáltam. De még így sem akar működni és rejectet dob. Úgy sejtem, h a freeradiusban kéne vmit állítani, hogy az sqlben is nézzen utána, h létezik e az adott user.

    Itt van két screenshot phpmyadminból:

    Előre is köszönöm!

    Ui.: Sorry a sok képért... :B

    [ Szerkesztve ]

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Új hozzászólás Aktív témák