Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ktomi666

    újonc

    Sziasztok! Lenne egy komoly gondom, amit segítség nélkül nem tudok megoldani. Nemrég kezdtem németországban dolgozni, céges albérletben vagyok. Többszintes, több lakásos házba kerültem, ahol az egyel alattunk levő lakásban van elhelyezve a wifi router. Az előző elég nagyon gyenge volt, így hosszas nyavalygás árán a főbérlő beruházott egy új routerre (Fritz! Box 6490 cable). Amennyire én értek hozzá nekem nem tűnik rossznak, viszont sajnos az épület egyik sarkában van elhelyezve, egy kinyúló, lapos tetős szobában. Egyelőre addig jutottam, hogy vettem egy Netgear 3100 Rp jelismétlőt, így már a konyhán belül van erős jelem, viszont sokszor instabil a kapcsolat, a szobámban sajnos így is nagyon gyengécske. A párommal skypeon próbálom tartani a kapcsolatot, van, hogy szuper, de sokszor használhatatlan jelen formájában. AZ említett konyha ablaka a lapos tetőre néz, innen jutott az eszembe a következő: egy 5ghz-es anetnnát összekötve egy routerrel sikerülhet javulást elérni? Gondolom a 2,4-es sávot sokan használják, a másik talán szerencsésebb. Antennából egyelőre ezt néztem: TP-LINK TL-ANT5823B. A tulaj már kijelentette, hogy ennél többet nem hajlandó költeni és mindenféle fúrás faragás elől mereven elzárkózik és a routert sem akarja mozdítani :/ Esetleg ha van használható ötlet, szívesem várom, sajnos eléggé korlátozott a mozgásterem.
    Idéz
    Szerkeszt

Új hozzászólás Aktív témák