Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l.skywalker

    félisten

    Sziasztok. Bevallom nem tudom mitévő legyek, már elolvastam a topic legtöbb ide tartozó hsz-ét, de még mindig nem találtam megoldást. A lényeg, hogy a 25Mb/s-es net WiFi-n csak 0,1-0,5-öt produkál minden elérhető eszközön a házban.

    A felhozatal:

    Forrás:
    ZTE H168N (v1) Home Gateway - WiFi kikapcsolva, az Invitel szerelő által a STB/Router profillal feltöltve
    TP-Link TL-WR1042N Router - Invitel Internet PPPoE kapcsolattal felvive, WiFi beállíva, jelszóval védve stb.
    Cat5E-s kébellel összekötve

    Felhasználói oldal (jelenleg minden WiFi-n csatlakozik):
    1 TV STB (mellékes)
    3 Win7-es Laptop (egy időben csak max. kettő csatlakozik)
    2 Androidos okostelefon
    2 Androidos tablet

    Egészen tegnapig minden teljesen jól működött, de ma valamiért elkezdett ledobálni a WiFi, most estére meg ott tartunk, hogy konkrétan leesett 0,5 alá a sebessége és nem hoz be csak minden harmadik oldalt ill. egyéb netet igénylő alkalmazásokat.

    Gondoltam, hátha a környezetben változott valami, feltérképeztem a szomszédságot:

    Az én értelmezésemben mind a frekvencia, mind a csatorna megfelelő, nem zavar be senki.

    Megnéztem hát, hogy akkor esetleg objektumon belül kezdte-e ki valami a radart:

    (btw. enyém az Omnius_Vac...)

    Minden elfogadható, de ennek ellenére MÉGIS ITT KELL ÜLNÖM A ROHADÉK ROUTER MELLETT ZSINÓRRAL ÖSSZEKÖTVE ÉS MÁR MINDENT KIPRÓBÁLTAM! Kábelen minden rendben, WiFi döglött.

    Mi miatt eshetett össze a sávszélességem? Adtam már Resetet a HGW-nek, adtam Resetet a Routernek, átállítottam már a Frekvenciatartományt 40MHz-re, de semmi változás. Jelentem: minden egységen egyszerre és ugyanúgy lassult be, tehát nem ez a laptop vagy egy másik romolhatott el, gyanítom a Routerrel van valami... de mi? Van ötletetek? Előre is köszi!

    PS: a Speedtest ezt produkálja

    De érdekes módon az elején hozta a számomra abszolúte elfogadható 6-7 Mbps-t, de menet közben hirtelen megint leesett a béka segge alá...

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Új hozzászólás Aktív témák