Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    Sziasztok,

    Jobb híján ide írom le a problémát. Amennyiben rossz helyre írtam, kérlek szóljatok, és átköltözök másik topicba.

    A probléma a következő: Adott egy szórakozóhely, ahol egy UPC-s router teljesít szolgálatot, és bárki betéved, van nete (amennyiben megadja a WPA2-es jelszót)

    Adott egy Asus noti Windows Vista Home Basic-kel, amelyen nincs net. (A kapcsolat helyi).
    Látja az SSID-t, kap IP-t a routertől, azonosít, azonosít, azonosít, majd beáll helyire.
    Kapcsolatspecifikus DNS utótag mint olyan nincs (IPConfigban).

    Pingeltem a routert, nincs válasz. Megnéztem a csomagforgalmat, csak kap, de nem küld csomagot.

    A notit elkértem, hazahoztam, kipucoltam (poros is volt :D ) illetve minden felesleges szemetet letirhítottam róla, tehát újratelepítésen kívül szerintem mindent megtettem az ügy érdekében.

    Az itthoni router (TP Link) ad neki IP-t, van neki net, mindenki boldog, gond egy szál se.

    Visszavittem, továbbra sem működik.

    Amiket próbáltam:

    Fix IP, fix DNS kiszolgáló, automata IP fix DNS kiszolgáló, full automata beállítások, mindre ugyanaz a szitu.
    Privátra állítottam a hálózatot - semmi.
    A Vista energiatakarékossági beállításainál beállítottam, hogy ne szórakozzon a WiFis energiatakarékossággal, hátha a Router nem támogatja - semmi.
    Beléptem a routerbe, nincs se MAC address filtering, se semmi. (A router amúgy tök gyárira van beállítva, egy WPA2-es jelszó van neki beadva, és ennyi - még a router jelszó is admin/admin volt :D )
    A routerben beállítottam, hogy B/G/N kompatibilis legyen.
    Újratelepítettem a WIFI drivert, minden más kapcsolatot letiltottam.
    Regeditben kitakarítottam a felesleges kapcsolatokat.

    Végigtúrtam a netet megoldások után kutatva, a fentiek egy részét (energiatakarékosság pl) onnan szedtem, semmi.

    A gép a végére már tök gyors lett, csak épp a fenti jelenséget csinálja még mindig :W

    Egyetlen opció nem játszik - jelenleg - , a Vista újratelepítése, mivel fontos, hogy jogtiszta Windows legyen rajta, viszont a címke a noti alján már csak nehezen olvasható, van pár karakter, ami lehet K vagy R is akár, így amíg nem marad más megoldás, nem kezdenék el keresztrejtvényt játszani a termékkulccsal. Egyébként is, szép kihívás, nem igaz?
    Nem vagyok kezdő a témában, de én ilyet még nem pipáltam - ha nem derül ki, mi okozza, szépen lassan megőszülök.
    Minden - építő jellegű - hozzászólást, segítséget előre is köszönök :R

    MOD: Plusz infó: korábban működött, viszont egy ideje - fél éve? - nem akar.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák