Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArpiCBR929

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nekem egy viszonylag egyszerű problémám lenne. Legalábbis nektek szerintem egyszerű lesz. Olvastam vissza pár hsz-t de nem sokat értettem belőle, szóval nem vagyok a téma szakértője :), így inkább kérdezek.

    Egy kb. 80-90 méter távolságban lévő házba szeretném "átlőni" a netet wifin. Az adó klészüléket el tudom helyezni ablakba ahol csak az üvegen kell átmenjen, vagy éppen a tetőn is, ahol ugye a kb. 2-3 cm vastag betoncserepen. Melyik a jobb?
    Útban talán csak egy picit takar egy fa, majd a másik épület falán (40 cm, ytong) keresztül kellene átjutni a jelnek. Itt is megoldható, hogy a cserepen menne keresztül, és akkor a padlásról már vezetéken jutna le a szobába a géphez.
    Ami eddig van eszközöm:Tp link wr 740n router és Tp link Wn721N usb adapter.
    Megpróbáltam kitenni a routert az ablakba és egyszer a laptop beépített wifijével egyszer a fenti usb adapterrel venni a jelet, de nem ért el odáig és nem látta a hálózatot.

    A kérdés pedig annyi lenne, hogy mi lenne a leggazdaságosabb (legócsóbb) megoldás a fenti problémára. Ehhez milyen eszközt kéne vennem?

    A tanácsokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák