Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szundybence

    aktív tag

    válasz Воланд #9415 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!

    Nem évődés, de az első pontban lévő állítást már hallottam szakértőktől az XP, a 7, a 8 esetében is, én mégis mást tapasztaltam. Durvábban fogalmazva: nem volt igaz. Nem volt képes visszaállítani a saját rendszer beépített eszközei a valódi korábbi állapotot. Ugyanúgy vírusos maradt, ugyanúgy felül volt írva néhány rendszerfájl, stb. Ezért megkérdezem: A W10 kapott valami merőben új megoldást a mentés/visszaállításra, vagy ez megint csak egyfajta Microsoftos reklámduma? Egyébként azért sem hiszem el, mert a Microsoft nem akadályozhatja, nem zárhatja ki a többi céget az üzletből. Márpedig ha ezt a kérdést ő 100%-osan képes lenne megvalósítani, ezek a cégek komoly piacvesztést szenvednének el.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Воланд #9415 üzenetére

    Win7-el rendszeresen csinálok system image backupot, és mellette file mentéseket is. De volt már tapasztalatom azzal, hogy nem tudta magát visszaállítani. Ha nem pont ugyanolyan a HDD kiosztás, mint volt a régi hardveren, például volt egy második HDD is, az új konfigban pedig nincsen, ilyen esetben nem ment a visszaállítás. Kettéparticonált HDD-t próbáltunk költöztetni SSD-re, nem sikerült.
    Win8-ban pedig nincs is backup, csak file history, ami egy vicc. WIn10-be visszatették a Win7 backupot.

    "Ha jól tudom win8-nál lett bevezetve újfajta helyreállítás"
    Ami addíg működik, amíg meg van a régi meghajtód. Ha viszont ilyen hangokat hallasz , akkor csak egy külső tárolón lévő mentés segíthet.
    Azzal sem érek sokat, ha egy windows rendszervisszaállítás lenullázza magát, és kezdhetek mindent újratelepíteni. Nem a Windows felrakása az idő, mert az negyedóra alatt megvan, de 1-2 napig eltart, mire újra belakom a rendszert, és visszapakolok mindent, amit használok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák