Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Aureal #147510 üzenetére

    Azt, hogy a Windows 10-nél ki kell-e kapcsolni a gyorsindítást, elsődlegesen nyilván nem az SSD ajánló topikban kell megkérdezni, hanem eleve inkább a Windows 10 topikban.
    A gyorsindítás (Fast Startup) funkció kikapcsolása főleg dual boot illetve multiboot esetén lehet indokolt, vagy még akkor sem feltétlen minden esetben, lásd pl. Windows & Windows dual boot esetén közös, modern rendszerindító menü, ahol a másik Windows indítása előtt +1 újraindítás történik, amivel elkerülhető a leállítás okozta inkonzisztens állapot. Aztán még akkor lehet indokolt a kikapcsolás, ha pl. egyes eszközöknél bekapcsolt gyorsindítás mellett nem áll le teljesen a Windows 10 és maga a PC, vagy még akkor sem feltétlen, mert a Shift + leállítás módszerrel is elérhető ugyanaz a hatás. Az, hogy egyesek ezekkel nincsenek tisztában és alapból a kikapcsolást javasolják mindenkinek és minden esetben, mások meg kérdés nélkül benyelik, az már egyéni probléma.
    Az, hogy egyik-másik itteni topikban mit írogatnak egyesek, az nem feltétlen egyenlő minden esetben azzal, amit a Microsoft hivatalosan javasol és alapértelmezetten beállít, pont ezért felesleges összemosni a kettőt.
    Akkor irány a notebookok témakategória, azon belül pl. a HP notebook topic, aztán lehet érdeklődni, hogy támogatja-e az adott modell az AHCI módot vagy sem, ha igen akkor hol kell azt engedélyezni a BIOS-ban, stb.
    A Windows 10 és más operációs rendszerek telepítője sem tudja csak úgy módosítani a BIOS / UEFI egyes beállításait (pl. IDE vs. AHCI vs. RAID | CSM vs. UEFI), az utóbbit szükség esetén (ha nem megfelelően van beállítva) értelemszerűen a telepítést végző felhasználónak kell elvégezni még a telepítés megkezdése előtt. Ha nem teszi és amiatt nem megfelelő beállítás mellett, pl. AHCI helyett IDE módban történik a telepítés, akkor az nyilván nem a Windows 10 telepítőjének a hibája, hanem szimpla felhasználó hiba (user error). :B

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Aureal #147510 üzenetére

    Nálam a dualboot miatt az összes, 3 gépemen ki van kapcsolva a gyorsindítás. Mindegyik ssd-s. Én semmit nem veszek észre, lehet pár másodperc de nem mértem még sose. Szerintem jobb a tiszta hidegindítás amúgy is de ennek megint van 1000 érve pro és kontra. Nekem jó így.

Új hozzászólás Aktív témák