Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz Pro!Petya #60510 üzenetére

    "nem mindig jó a gyors mert nem veszi át a hőt a folyadék ilyenkor kellően "

    A fizika szerint egy adott felületről elszállítható hő mennyisége egyenes arányban áll a rajta áthaladó hűtőközeg tömegével, azaz annak sebességével.
    A túl "gyors" víz problémát talán "mellékhatások" okozhatják, mint például a kavitáció, de erre vonatkozó tapasztalatokat vagy méréseket én még nem láttam (sok évet kihagytam), ráadásul ahány blokk felépítés, annyiféle határérték jöhet ki.

    Mivel a radik és blokkok ellenállása elég nagy, ezért durván saccolva az alkalmazott szivattyúk speckójában olvasható max. áramlási sebesség 20-50%-ával gazdálkodhatunk.
    A max. áramlási sebesség arra vonatkozik, amikor egy nyitott csövön szintemelés és súrlódási veszteség nélkül nyomja ki a szivattyú a folyadékot (ilyen sosincs). Az emelési magasság érték vagy inkább a max. nyomás egy adott fajsúlyú folyadék esetén meg 0 áramlási sebességnél értendő. Pl. csövet felemeljük a szivattyú főlé, és ameddig fel tudja nyomni a vizet az lesz az emelési magasság.
    Az ennek megfelelő nyomás 60-90%-val gazdálkodunk optimális esetben.
    Ha vizet 2 méter magasra tud nyomni a szivattyu, akkor az kb 0,2 bar avagy 2,8 psi

    Ezek az értékek a szivattyúk munkagörbéjéről olvashatók le, amit sajnos már nem nagyon közölnek, vagy nehéz megtalálni.
    az olcsó kinai [link] (300l/h ** 2m) helyett ezt szereném megvenni
    Magicool DCP450 - DC 12V Pumpa /MC-DCP450/ [link] (450l/h ** 3,9m)
    Van erről a szivattyúról valakinek tapasztalata?
    Hangos?
    vagy miért ilyen olcsó

  • holczy

    aktív tag

    válasz Pro!Petya #60510 üzenetére

    #60260 as hsz-ben találsz egy linket az áramlásról (nyilván átfolyásmérő nélkül pixivel több ideig fog tartani a beállítás).
    A pumpád fordulatát (gondolom az alaplapnak van valami ventiprofilos szoftvere) Cb alatt könnyen be tudod lőni, hogy mi legyen a max fordulata. Idle állapotot szintén be tudod lőni könnyen. Meg állítasz egy közép értéket. Ha ezek megvannak, miosba is belövöd ugyan ezeket az értékeket.
    A gyorscsati olyan esetekre jó, ha gépházon kívül van mondjuk egy Mora radi, és nem akarod azt is magaddal vinni a gép kipucolásakor.

Új hozzászólás Aktív témák