Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mozso

    senior tag

    válasz Enton #60133 üzenetére

    Nem tudom miért nincsenek ilyen tesztek, most olvastam végig kb 15db CPU water cooling block tesztet pl. a Techpowerupon. Már mindent tudok, hogy milyen CPU hűtő blokk kellene nekem,

    CSAK AZT NEM tudom,

    azonos fizikai méretű a radiátor és azonos zajt produkál a rajta lévő venti, akkor az mennyivel hoz alacsonyabb CPU hőfokot, mint egy AIO. Ha van mögötte egy rendes CPU blokk, egy rendes pumpa (pl Laing D5), meg rendes átmérőjű csövek, meg tágulási tartály, stb.

    Vannak itt régi EK Fluid Gaming és EK Predator tesztek, ezeknél most mind előrébb vagyok a saját AIO-mal (nem én állítom, benne van a tesztben, mint egyik versenyző), de tudnék-e még jobb lenni egy egyedi hűtéssel és ha igen, mennyivel lenne hűvösebb a CPU?

    Mennyi lenne a differencia 95W real TDP-nél 280-as (2x140-es venti) radiátorral (méret fix, nem tudok rajta változtatni), de jó komponensekből összerakva, nem egy Asetek mini pumpával a CPU IHS tetején?

    UI: tudom az EK Fluid Gaming és EK Predator nem teljesen custom loop, de semmi mást nem találtam. Eredményeik nem is jók...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák