Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok! Talán itt segítségre lelek. Régi társasházi lakásban (60-as évek, kéményfelújítás volt pár éve) a konyhában kicseréltettük a vízmelegítő bojlert (gázra megy és átfolyós, Bosch 4200W, kéményes) egy gázszerelő csinálta a munkát és ő is szerezte be a gépet 2 éve). Mi nem igazán értünk ehhez, így elhittük, hogy minden rendben. Amí meg nem jelentek a kéményesek, akik valami csappantyút hiányoltak belőle, és fenyegetőzni kezdtek, hogy kizárathatják a gázt, ha nincs ilyenünk. Azt is mondták, hogy ezt a csappantyút gyakran elviszik a gázszerelők. Természetesen sokkolt a dolog, és azonnal hívtuk a szerelőt, aki nem tudott semmiről, nem vitt el semmit, és arról sem tudott, hogy ez egyáltalán kell. Azóta keresi a csappantyút, de nem talál, ahogy én sem, bár én nem is igazán tudom, mit keresek. Hivogattam mindenféle gázkészülékszervizeket, gázszerelőket, egyik sem tudott segíteni. Nem is értem, ha ez ennyire "kötelező", akkor miért ennyire lehetetlen beszerezni, mintha kb varázspálcát szeretnék venni... valaki fel tudna világosítani, hogy milyen szakemberhez kellene fordulni, ha már a gázszerelő nem tud segíteni? Ezt egyáltalán a kazánnal együtt adták? Vagy külön kell megvenni?
    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák