Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konci79

    őstag

    válasz Exian #786 üzenetére

    Sosem egyből csapta le,hanem pár perc után. De hogy ez mit jelent,és miért,fogalmam sincs...
    Egyre több áramot vesz fel,ahogy el akarja érni a kívánt hőfokot?
    És akkor ezen segít a C10,hogy ha rövid ideig nagy áramot vesz fel a C kicsit jobban engedi mint a B?

    Szerk: #787 hódmaci
    Mondjuk az égett vezetéket kizárnám,220-230 fok környéki sütéseknél meg simán megy 5 éve, gondolom ha ilyen lenne akkor nem működne egyáltalán.
    Csak ez a hiba,nagy hőfoknál,és légkeverésnél csapta le,amit legelső alkalomtól kezdve tapasztaltunk.
    Csak akkor kihagytuk azt a módot,és mivel más gondok is voltak (nem a tűzhellyel) ,nem az volt a legfontosabb hogy keverjük-e a levegőt.
    Mondjuk most se,de valamit lépni akartam az ügyben.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Exian #786 üzenetére

    "Én persze rögtön lekötöttem azt a gyári bekötésű kábelt, rajta a dugvillával (a sütő tetején egy kis kötődobozban ez könnyen megejthető volt) és közvetlen bekötésű 2.5-ös vezetéket kapott, amin csak a sütő van"
    Ez egy teljesen jó elgondolás. De vannak buktatói amire figyelni kell.
    Mivel a sütő vezetéke sodrott, valószínűleg szilikonos kábel, ezért érvégezés nélkül a kötéshez oldható Wago(221)... továbbá nagyon fontos, hogy szépen kell blankolni a vezetéket, hogy a keresztmetszet megmaradjon. Régebben csokiba, azaz sorkapocsba rakták volna, de annak csavaros kötése idővel meglazulhat ami ekkora teljesítménynél már több, mint ciki.... és ma már van olcsó és biztosabb megoldás helyette.
    A kötést pedig hozzáférhető helyen kell elhelyezni.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák