Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gézengúz

    addikt

    válasz PROTRON #6709 üzenetére

    Még mindig nem akarok akkut, nem is fogok.

    Valószínűleg nyáron sem tudja önállóan ellátni a belső hálózatot, azon kis időszakok kivételével amikor éppen csak a routerek és a kamerák mennek, vagy esetleg akkor mikor fullon dolgoznak a panelek, ideális beesési szög, jó napfény. Azért akarok csak 1-2 panelt, hogy minimális legyen az az energia amit nem tudok elhasználni.
    Tudom, hogy nem szigetüzem. Naná. Ugyanakkor maximálisan szeretném elkerülni a visszatermelést, enélkül nem is működtetném.

    Mint írtam, mivel önállóan nem tudja ellátni a belső hálózatot ezért nem választhatom le fizikailag a bejövőről.
    Tulajdonképpen ez egy balkon szolár, kiegészítő elektronikával a visszatermelés elkerülésére.
    Amire szintén csak a szolgáltató köcsögsége miatt van szükség, egyébként adott esetben simán visszatáplálnám azt a pár száz wattórát ha úgy adódna.
    Érdekes, más országokban nincs vele baj?

    A szünetmentes táp is akkor megint érdekes dolog, feltölteni feltölthetném napenergiával hálózat nélkül, aztán mikor fel van töltve akkor visszaengedhetem a hálózatra?

    Biztos vagyok benne, hogy lesznek változások itthon is, csak miért kell az embert mindig szívatni más országokhoz képest is. :(((

Új hozzászólás Aktív témák