Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Dalai Láma #9877 üzenetére

    Itt pontosan melyik tanaira gondolsz? Melyikek szükségtelenek?
    És mik az általánosan érvényes erkölcsi utasítások?

    Általános erkölcsi érték például a másik életének és tulajdonának tisztelete, vagy mondjuk a szeretet. Ez az, ami "gyárilag" bennünk van, függetlenül attól, hogy a nyugati világról vagy bennszülött törzsekről beszélünk.
    A szükségtelen rész maga a hit, a keresztény vallás transzcens része. Például nem gondolom úgy, hogy az univerzum teremtőjének a legjobb ötlete a megbocsátásra az volt, hogy elküldi saját magát emberi formában a Földre, hogy aztán feláldozzuk őt saját magának. Ez szerintem egy fölösleges rész. Nem leszel jobb ember attól, hogy ezt elhiszed.

    Azt hiszem, itt nem a vallás káros hatásáról van szó, hanem arról, hogy bizonyos embercsoportok számára sértő tartalmakat akartak piacra dobni. De ki intézkedett? Az egyház, vagy a hatóság?
    A hatóság intézkedett és egy normális fizetős koncertről van szó, tehát aki ott volt, az tudta, hogy mire számíthat. Innen már csak egy lépés, hogy a keresztényeknek nem tetsző könyveket betiltsák, íróikat a hatóság zaklassa, sorolhatnám.

    A keresztény vallás azt mondja, ne csak a barátodat szeresd, hanem az ellenségedet is.
    Na, hát ez pont egy újabb fölösleges tanítás. Te láttál már olyat, aki szerette az ellenségeit? Úgy igazán, szívből, nem csak színjátékból...

    Mert milyennek kéne lennie a hitemnek? Olyan 'talán' hitnek? 'Hiszem, hogy volt Jézus, és meghalt értünk a kereszten, de talán meg sem halt. Talán nem is létezett, meg lehet, hogy van egy másik Isten is... ' Ez lenne a megfelelő hit?
    Nem tudom, milyen lenne a megfelelő hit, talán leginkább olyan, amit már nem is lehet hitnek nevezni :)

    Vagy magának Jézusnak kellett volna azt mondania, hogy: ' gyerekek, én vagyok a megváltótok ... talán, de azért ne zárjátok ki teljesen a Buddhizmust, mert az Atyám talán nem is létezik.' ???
    Oké, ott a pont :)

    Milyen a halál utáni élet?
    Mennyország, pokol, tisztítótűz (vagy ezt már eltörölték? :D ), megvannak a válaszok. Igazából lehet mondani bármit, úgysem jön vissza senki panaszkodni, hogy nem jól tudtuk :) .
    Hová fogok kerülni halálom után?
    Isten dönt, tehát nem tudhatod előre. A "nem tudom"-nál ez is jobb válasz.
    Milyen módon képes Isten bármit is teremteni?
    Csak úgy, a semmiből. Ez a teremtés lényege, nincs mechanizmusa, eddig nem volt, most már van.
    Mi van a világegyetemen "kívül"?
    Szerintem itt maga a kérdés is értelmetlen. Amúgy a kereszténység akkor alakult ki, amikor mindenki azt gondolta, hogy a Föld az univerzum középpontja, tehát érthetően a Biblia elég szegényes magyarázatot ad arra, hogy miért van a miénken kívül még százmillió galaxis a világegyetemben, átlagosan tízmillió csillaggal.
    Hogyan működik a megváltás?
    Megint értelmetlen kérdés, hogy a transzcendens világ mechanizmusairól.

Új hozzászólás Aktív témák