Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4511 üzenetére

    A szemet szemért elvet nem puhitottam. Az elv lényege, hogy a büntett súlya megegyezzen az elkövetett bün súlyával...kb már 3x leirtam, sebaj. A baleset a vallás tanitásai alapján se bün, hiszen nem szándékos. (azért mert valaki egy pillanatra figyelmetlen volt, s ezzel akár tragédiát idéz elő, az sem szándékos). A szemet szemér elvnek lényege, ami ugye évezredeken keresztül müködött, anélkül, hogy az emberiség kiirtotta volna magát, az, hogy kioltja egymást ha a bünös elnyeri büntetjét.

    Igen kezd a stilusod lekezelőbe átmenni (lelked rajta), de 30 körül vagyok, nem aggodók a személyiség fejlődésem miatt. Én megértem az álláspontod (ezt is irtam korábban), igy neveltek. Ahogy azt is irtam korábban: szép az elképzelés, hogyha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel, csak nem emberi (szerintem álszent, ha valaki meg ehhez ragaszkodik), ami sajnálatos, de az ember minél jobban köti az ebet a karóhoz, annál hiteltelenebb...márcsak azért is, mert az egyik fél mond valamit, a másik meg se próbálja megérteni, és primitivnek tartja, csakmert nem egyezik az álláspontja....az egyháznak meg csupán annyi köze van a valláshoz (nem csak a kereszténynek), hogy Ő alakitotja formálja a vallást.a Biblia első irott jegyzete is ha jol emlékszem 369 körül került papirra...300-400 év alatt azért elég sok minden megváltozhatott a "szájról-szájra" történetből...nálunk ha mondok valamit a munkahelyen, mire a folyosó végére ér már más lesz belőle....ezzel csak a megmásithatatlan véleményre/vallásra/tanitásokra célzok.

    Egy háboruban mint tennél? (ne adj Isten Észak korea használná az atomot, Irán, és egy-két álam melléjük álna...robbant ki háború kevesebb miatt is) Néznéd és imádkoznál, ahogy lerohannak minket?...ha ezt tennéd vagy tényleg fanatikus vagy, vagy csak bolond (nem bántásként, csak egy értelmes ember vagy menekül, és várja, hogy majd valaki valahol megvédi áldozatok árán, vagy fegyvert fog és megpróbálja megtenni maga...hányan haltak meg az "Úr nevében?")

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Új hozzászólás Aktív témák