Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Dany007 #4209 üzenetére

    azt elfelejted hozzátenni hogy mindent meg tud magyarázni és azok ellentettjét is meg tudja magyarázni. ;]

    egyébként Isten nem lehet mindenható, ez logikailag elég sokféleképpen bemutatható, bár az itt levő kollegák ezt nem nagyon akarták elfogadni, pedig tény.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #4209 üzenetére

    E három mondat mindent megmagyaráz a világról, ergo az igazán hívőknek nincs is szükségük semmi más magyarázatra, se teremtés történetre, se mi lesz a halál után, se semmire. Marad az erkölcsi tanítás fontossága. Tudom nagyon leegyszerűsítem, de szerintem ez így logikus és egyértelmű.

    Azt hiszem egy kicsit túl egyszerűsítetted a dolgot....
    Az embereknek mindig van szükségük válaszokra olyan események, történések kapcsán, amikben valamilyen módon érintettek.Általánosságban persze könnyű kimondani az igazságokat, de konkrét esetekben üresen csenghetnek ezek a "dogmák" ha nincs személyes kapcsolat Istennel.
    Minden embernek, a hívőknek is szükségük van magyarázatra az életük eseményei kapcsán. A hit nem tesz passzívvá, a világ felé.
    A te felvetett gondolataidra egy személy jut eszembe: Joni Eareckson Tada
    Hosszú évek küzdelme, Istennel való tusakodások eredménye let az ő megváltozott élete. Érdemes elolvasni önéletrajzi "regényét"/bizonyságtételét vagy megnézni a róla és vele készült önéletrajzi játékfilmjét...
    Joninak nem volt akkor sem, most sem elég az a szenvtelen válasz, hogy: "Isten útjai kifürkészhetetlenek".... és nekem sem elég... nem állít le, mert az Istennel való kapcsolatom ennél sokkal személyesebb, differenciáltabb válaszokat ad...
    És nem kell felülni azoknak a fiatal, lánglelkű bölcselkedőknek, akik azt hiszik, hogy logikai úton cáfolták Isten mindenhatóságát... Attól, hogy egy biliben vihart tudtak kavarni, attól még csak "vihar a biliben maradt". Ha ilyen egyszerű lenne a világ, akkor nem kellene túl sok ész a megértéséhez.... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák