Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz philoxenia #4128 üzenetére

    Nagyon jogi oldalról közelíted meg a dolgot.:)
    Annyit hozzátennék hogy gyilkosság az gyilkosság, akár háború, akár bármi, csak nem mindig bűn. Pl háborúban lelőni az ellenséget nem bűn. Ugye azért nem mert fel lehet hozni érvelést amellett hogy ez miként szolgál valami társadalmi célt (ez esetben annak biztonságát). Szerintem abortusz egyes eseteiben is fel lehet hozni ilyen érveket, mint amit például már említettem is, hogy egy ifjonc lány esetében jobb ha késöbb lesz rendes családanya és tud felnevelni akár több gyereket rendesen, mintha lelki sérült, szétesett lányként kell elviselnie az ez esetben terhet. Aztán abortusz mellett szólhat az anya egészségügyi fenyegetettsége, vagyis esetleg belehal a terhességbe, ez azért nem szerencsés társadalmilag mert esetleg késöbb több gyereket ki tud hordani gond nélkül. És még lehet sorolni az egyes levezetéseket.
    Szerintem ez a normális megközelítése a dolgonak, nem pedig a vallásos hőbörgés.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz philoxenia #4128 üzenetére

    A történelem folyamán mindig az számított gyilkosságnak, amit a társadalom annak ítélt, a háborúkban például mindig szabad volt, tehát a társadalomban a gyilkosság mindig társadalomelméleti és nem lelkiismereti kérdés volt...

    Pontosan így gondolom én is, sőt, ha már vallás; én úgy gondolom, hogy a társadalmi elvárások öltenek testet a Biblia vagy a Korán parancsaiban is. Ami egyébként problémákat is szül, hiszen a társadalmi elvárások változnak idővel.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák