Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz pc-user #3776 üzenetére

    "-miben látod az emberi lét célját?"

    Természetesen nincs semmi cél, miért is lenne? Egy macskának mi a célja? Egy majomnak? Semmi. Csakhogy mi olyan intelligensek vagyunk hogy a jobb létünk érdekében tudunk tervezni, ezek alkotják célunkat.
    Egyébként ez értelmezhető specifikusan, ez elég egyszerű, olyan állapot elérése ami neked a legjobb. És globálisan (civilizációnk szintjén) ez már bonyolult ugyanis sokszor összeegyeztethetetlen az egyéni célokkal.

    "-miért élsz? (értsd jól)"

    Ez többértelmű. (Gondolom nem a célra kérdezel mert az előbb tetted.) Mai szóhasználatban azt kérdeznéd ezzel hogy mi motivál, mi vonz. Szó szerint értve pedig hogy mitől jöttem létre. Az utóbbira a válasz triviális, a szüleim találkoztak egy egyetemi kiránduláson. Az előbbi túl privát és bonyolult, hagyjuk.

    "-boldog vagy?"

    Túl privát. De a korrekt válasz az hogy a boldogság egy relatív tulajdonság, én jól élek megszoktam, már nem dob fel az amitől egy rosszabb sorsú ember megtérne annyira örülne neki. Legtöbb emberhez viszonyítva, igen boldog.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák