Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz llll #17350 üzenetére

    A pokol egy roppant tág téma...

    A földi lét a "próbatétel" ideje, mely alapján megítéltetünk, és ez az ítélet végérvényes, és visszavonhatatlan. Azu első ítélet rögtön halálunkpr következik be: ez az ún. különítélet. 3 helyre juthatunk a különítélet után: üdvösség-tisztítóhely-pokol. Akik életükben nem Istent választották, szeretetlenül éltek, ártottak embertársaiknak, stb. azok az örök életben is Isten nélkül élnek. És ez az igazi büntetésük: ti.:Az Isten nélküliség. Az ember nem is tudja felfogni, hogy ez milyen fájdalommal jár, látva, hogy mit szalasztott el. Az ember itt a földön nem tud Isten nélkül élni. A kárhozat ítélete tehát tulajdonképp egy önmagadra kimondott ítélet. Az Isten egyszerre irgalmas és igazságos, emberileg felfoghatatlan, hogy ezt miként viszi végbe. Ugyanakkor, ha inverz fogalmazunk: nem mondhatjuk, hogy igazságtalan, vagy irgalmatlan lenne.

    megbüntetése nem inkább a megbocsájtásra képtelen ember vágyának tűnik, mint a biblia istenének
    Talán helyesebb lenne úgy fogalmazni, hogy igazságosság, jogosság...

    Ha észreveszel ilyet az emberben, akkor nem azt kell kérdezni, hogy nem az ember találta-e ki ezt az egészet, hanem azt, hogy honnan van ez az igazságérzet...?

    És egy újabb kitérő: Krisztusban már rég nem arányos jutalom és a "jócselekedet", illetve a bűn és a büntetés...

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • kymco

    veterán

    válasz llll #17350 üzenetére

    Isten igazságos.
    Ha valakinek nem kell e mentőöv, amit Isten ad, mert jól érzi magát a bűnben fürödve, akkor ne csodálkozzon, hogy megfullad.
    Ez nem sommás, empátiahiányos mondat, hanem tény. Isten nagyon sokszor kopogtat az ember életében ebben bizonyos vagyok. És erre válasz a csukva hagyott ajtó is. Érintve vagyok én is, mert családtagjaim egy része nem hívő ember. Féltem őket, de helyettük Istenre bízni nem tudom az életüket.
    Az életedben is vannak irreverzibilis dolgok. Az életkor előrehaladtával látom, hogy a kis, látszólag visszavonható döntéseim milyen visszafordíthatatlanságot eredményeznek esetenként.
    Tele van az életünk visszavonhatatlan döntésekkel eseményekkel.
    Tudomásul kellene venni, hogy az Istennel való kapcsolat alapvetően meghatározó. Ezért is bosszant a szekularizáció új vonulata, mert be akar minket zárni a falak közé. Pedig tudnia kellene a világnak, hogy sok múlik a mostani döntésén.
    Az, hogy ezt te nem tartod igazságosnak, és mivel ilyen, kitaláció csupán.... hát. Ha emberi megoldást keresnénk, vsz találnánk emberibbet, te is találtál. Tehát, ha kitaláció lenne, szerintem ember közelibb logikával fűszerezett megoldást találnánk rá...
    De ezt nehezen emésztjük, nehezen értjük, berzenkedünk, el sem hisszük, hogy igaz lehet. Pedig csak arról szól, hogy fordulj a Teremtőd felé és megmenekülsz... Nem teszed, akkor tiszteletben tartom a döntésedet...
    Szerintem ez több, mint emberi. Erre ember nem képes. Képes a legmélyebb bugyrot megjárni azért, hogy felismerjük, hogy szükségünk van rá. Jézus kiszolgáltatottan született meg, szégyenteljesen végezték ki. Isten mindent megtett azért, hogy odafigyeljünk rá és hogy megértsük... Nem ő az, akin számon lehet kérni, hogy ez nem minden esetben sikerült...
    Az egyik barátom apukája a tengerből kimentett két gyereket, akik elsodródtak a parttól, majd megfulladt. Annak a két gyereknek életét nem határozza meg, hogy megmentette őket az élete árán is valaki? Szerintem nagyon is... Jézus ugyanezt adja fel áldozatával. Isten hibája, ha nem határozza meg az életünket ez a megmentettség?

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17350 üzenetére

    Korábban is mondta kymco, hogy a pokol az Isten nélküli lét. Az ember saját magát bünteti azzal, hogy nem tér vissza Istenhez. Isten a szeretetét mindenki felé kiterjeszti, de a szeretetet el is kell fogadni, tudomásul kell venni.

    Talán pár száz bejegyzéssel korábban írtam, hogy Istennel való közösségre lettünk teremtve. Mint ahogy a videóban is a macbook, szükség van a tápkábelre, nélküle rövid időn belül csak hulladék marad. Az emberiség ezt az "istentelenséget" csak kóstolgatja, bár szerintem elég kellene hogy legyen figyelmeztetésnek...
    Ha megnézed a Jézus példázatait, akkor pont az elhagyatottságot, kizártságot, szomorúságot (depressziót), félelmet emeli ki mint a pokol tulajdonságai.

    A felelősséghez. A bűn az maga a késztetés, hogy megalázd, belerúgj, bántsd a másikat lelkileg, testileg (azért hogy magad legyél isten). De magát a cselekvést mindig tudatosan teszi meg az ember. Ezért nem lehet hárítani a felelősséget. (Ha megnézed a bűnbeesés története is erről szól. Éva tudta hogy rosszat csinál, de mégis megtette, csábítóbb volt istenné válni, mint a meglévő boldogságban élni, a Föld uraiként.)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák