Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26449 üzenetére

    "Akkor miért fikázol egyfolytában? Ezzel rosszat teszel magaddal."
    Közel se egyfolytában, mert igyekszem sok hülyeségre nem reagálni (nem csak rólad van szó, úgy általában). Illetve nem is ellened irányul (legalább is nem jobban, mint a te hozzászólásaid mások ellen), hanem azért, hogy ezekben a kérdésekben ne csak a szélsőséges, már-már zakkant véleményed olvassák, hanem azt is, amit a keresztények többsége vall.

    "Isten pedig hű és igaz,megtartja szavát,ezért megtörténik amit mondott.
    Ehhez aztán tényleg nem kell semmi különlegesség."
    Amire még mindig nem láttunk semmi bizonyítékot, s ha jól emlékszem, korábban te is beismerted, hogy nem támasztottál fel halottat, nem adtad vissza senki szeme világát, nem nőtt ki senkinek se a leamputált lába, de gyanítom, még hegyeket se mozgattál el hiteddel.
    Amúgy én azt olvastam a Bibliában, hogy a mérgek se fognak rajtad. Ezt próbáltad, vagy még nincs akkora hited, hogy ez is működjön?

    "A jelek és csodák is arról árulkodnak,hogy az Isten Igéje Igaz."
    Maradjunk annyiban, hogy amiket te beképzelsz magadnak. A katolikusoknál, ha valami csoda történik, azt nem hiszik el bemondásra, hanem megvizsgálják, sőt még független szakértőket is hívnak.

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #26451 üzenetére

    "A katolikusoknál, ha valami csoda történik, azt nem hiszik el bemondásra, hanem megvizsgálják, sőt még független szakértőket is hívnak."
    És mit találtak ezek a független szakértők?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26452 üzenetére

    Jellemzően azt, hogy nem tudják megmagyarázni. De ezeket ne mindennapos esetként képzeld el és ne is náthára gondolj.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26448 üzenetére

    A hit nem érzés,ezt már elmondtam. Nem feltétlen fog érezni semmiz. De az is előfordulhat, hogy ha valaki megtér,akkor érez valamit. Általában szabadságot,ha imádkoztak a szabadulásáért.

    Te írtad, hogy keresztények közül is vannak, akik 30 éve nem tapasztaltak semmit.
    Miért van ez, és hogyan lépjünk tovább?
    Hogy miért van,már leírtam.
    Hogy hogyan lépjünk tovább? Ez téged valóban érdekel? Miért érdekel,ha nem hiszel Istenben?
    El szeretnél menni a templomba és elmondani az embereknek? :)

    Otthon kérni kell az Istent az embereknek, hogy lépjen be az életükbe. Jézus Krisztust el kell fogadni megváltónak és bemerítkezni az Ő nevére a bűnök bocsánatára.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26451 üzenetére

    "hanem azt is, amit a keresztények többsége vall."
    És az mi?
    Mondjál légyszi példákat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Vesa #26450 üzenetére

    Üdv.
    " Mitől hamis egy isten, és mitől nem az? Egzakt, konkrét bizonyítékot kérek! "
    Én meg egy kávét kérek 2 cukorral. :DD
    Van bibliád? Ha nincs,pár ezer forintért beszerezhető. Abban ilyen kérdésekre is van válasz.

    Tehát konkrét leírást várnék arra vonatkozóan, milyen szempontok, milyen keretrendszer alapján állapítod meg egy "istenről", hogy az igaz vagy hamis.
    A válasz egyszerű. A szempont az Isten Igéje. Abban olvastam erről és elhiszem. Tényként kezelem az Isten Igéjét. Olvass vissza, írtam erről nemrég. Az Igében van szó hamis istenekről. Ha nem hiszed el,akkor azt sem fogod elhinni,ha bizonyítékkal állnék elő. Maga az Ige a bizonyíték.
    Attilának sem tudom bebizonyítani,amit mondok,mert messze vagyunk egymástól. Ha ismerném őt személyesen,elhívnám egy bevásárló központba imádkozni emberekért.
    És ha saját szemével látja ,hogy sokan meggyógyulnak,talán elhinné.
    De nem akarok semmit bizonygatni. Isten a tanúm erre. Ő látja a szívemet és a cselekedeteimet,és az a fontos,hogy Őt megörvendeztessem,és azokat,akiket meggyógyít az Úr.
    Fentiekhez kapcsolódóan még egy kérdés: Definiálnád nekem istent? Amikor istenről beszélsz, pontosan miről/kiről beszélsz?
    Erről is olvashatsz az Igében. Miért engem kérdezel,inkább akard megismerni te is Őt?
    Ha én az én saját vélemyényemet mondanám el,és az én szavaimmal leírnám számodra,hogy én milyennek ismertem meg Istent,akkor azt úgy sem hinnéd el. Azt sem hiszed,hogy létezik.
    Tehát én nem fogom elmondani neked,ha keresed Őt,és meg akarod ismerni,akkor térjél meg és lépj vele kapcsolatba.

    Az Ige leírja,hogy milyen Ő. Jézus Krisztus bemutta az embereknek Istent.Mégsem hitték el neki. Ugyanúgy lenne veled kapcsolatban is. Én hiába írom le a saját tapasztalatomat,azt sem hiszed,amiket korábban írtam ,már most bizonyítékot kérsz. A farizeusok is kértek Jézustól,pedig rengeteg csodát láttak,mégis azt mondták,hogy az ördög által teszi a csodákat.

    "Tudniillik, jelenleg -tudomásom szerint"...
    Elhiszem,hogy a tudásod szerint nem létezik Isten. De azt gondolom,hogy nem is vagy igazán kíváncsi rá. Ha az lennél,tanulmányoznád az Igét,jól mondom?

    Nem tudom az összes jelzőt ide beírni,ami Istenröl mond a biblia.
    Ő a szabadító,
    Kőszikla ő! Tettei tökéletesek, mert minden útja igazságos. Hűséges Isten, nem csalárd, hanem igaz és egyenes Ő.Szerető Isten,békesség Istene,üdvözítő Isten!
    Annyira szeretett bennünket,hogy 2000 évvel ezelőtt a Fiát adta értünk, hogy aki Őbenne hisz ,el ne vesszen,hanem örök élete legyen.
    János 3:16
    Isten egy személy,nem valamiféle energia...
    Őbenne nincs semmi sötétség.

    1Ján 4:16 És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten [is] ő benne.

    Isten hűséges ,szent,igaz,igazságos,szerető Isten, dicsőséges,jóságos. Erős,örökkévaló,hatalmas,

    2Sám 22:3 - 22:4
    3 Az Isten az én erősségem, őbenne bízom én.; Pajzsom nekem ő s üdvösségemnek szarva, erősségem és oltalmam.; Az én üdvözítőm, ki megszabadítasz az erőszakosságtól.
    4 Az Úrhoz kiáltok, aki dicséretreméltó;; És megszabadulok ellenségeimtől.

    Hós 6:6 - 6:7
    6 Mert szeretetet kívánok én és nem áldozatot: az Istennek ismeretét inkább, mintsem égőáldozatokat.
    7 De ők, mint Ádám, áthágták a szövetséget; ott cselekedtek hűtlenül ellenem.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26456 üzenetére

    "Attilának sem tudom bebizonyítani,amit mondok,mert messze vagyunk egymástól. Ha ismerném őt személyesen,elhívnám egy bevásárló központba imádkozni emberekért."
    Miért nem kórházba hívsz, ott vannak beteg emberek, sokan "halálsoron"...

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26457 üzenetére

    Oké,akkor oda. Nekem teljesen mindegy. Isten ott is Isten és Jézus nevére ott is meghajol minden térd.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26458 üzenetére

    Nem gondoltál még arra, hogy járod ezeket a kórházakat, ne haljanak meg sok százan, covid idején sok ezren ott? Nem bűn az ilyen mulasztás? Mert mint tudjuk, bűnt mulasztással is ellehet követni.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26459 üzenetére

    Ha te ezt bűnnek tartod,akkor számodra bűn. És akkor meg is leszel ez miatt ítélve.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26454 üzenetére

    Már hogyne lenne érzés.
    Valamiből csak tudod hogy Jézus az igazi, nem Visnu.
    Tulajdonképp azt írtad, azért vallanak a keresztények kudarcot, mert a papok rosszul tanítják. Ugye?
    Én semmi különbséget nem látok a te módszered, és egy pap módszere között. Feltárnád a különbséget?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #26453 üzenetére

    Csoda = nem tudják megmagyarázni?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26461 üzenetére

    Már hogyne lenne érzés.
    Valamiből csak tudod hogy Jézus az igazi, nem Visnu.
    Igen,a Szent Szellem kijelentéséből. De ezt is hiába magyarázom,a testies elme nem tudja megérteni.

    Tulajdonképp azt írtad, azért vallanak a keresztények kudarcot, mert a papok rosszul tanítják. Ugye?
    Részben igen.
    Másrészt,azért mert ő maguk nem keresik az Istennel való kapcsolatot. Sokuknak bibliájuk sincsen,csak énekes könyv.

    Én semmi különbséget nem látok a te módszered, és egy pap módszere között. Feltárnád a különbséget?
    Akkor bizonyára nem olvasod amiket írtam,és az is gondot jelenthet,hogy a gyakorlatban nem tudom neked megmutatni.
    Ezért csak javasolni tudom neked,hogy próbáld ki. Kérjed az Istent,hogy jelentse ki magát neked. Ha ez megtörtént,bizonyára úgy fogsz dönteni,hogy meg is térsz,és akkor meg is fogod kapni az Istentől a Szent Szellemet,akivel kimehetsz már aznap imádkozni a betegekért és azok meggyógyulnak.

    Ján 16:13 - 16:15
    13 De mikor eljön amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti nektek.
    14 Ő Jézust dicsőíti majd, mert az Övéből vesz, és megjelenti nektek.
    15 Mindaz, ami az Atyáé, az Jézusé: azért mondta, hogy az Övéből vesz, és megjelenti nektek.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26463 üzenetére

    "De ezt is hiába magyarázom,a testies elme nem tudja megérteni."
    De ezen már túl vagyunk, nem?
    Megegyeztünk, hogy testies elmével is el lehet dönteni, melyik hit az igaz. Az meg egy érzés, hogy tudod melyik az igazi. Hol értettelek félre?

    "Kérjed az Istent,hogy jelentse ki magát neked."
    De ezzel nem "próbára teszed" Istent?
    Azt sem látom, hogy ez miért működne egy hindunál, aki szerint Visnu már kijelentette valamilyen formában neki az igazságot.

    Egyébként olvasom amit írsz, csak nagyon nehéz a wall of text-ekből kibogozni a lényeget. Különösen ha a nagy része Bibliaidézet. Újraolvastam még egyszer, és valami nagyon megfogott:
    "Én is így vagyok azzal amiket a világban hallok,miután megismertem az Igazságot én minden mást elutasítok és nem fogadom be a szívembe azt ami nem Isten Igéjén alapul."

    Na, mindegy, gondolkodj ezen. Mit jelent neked, mit jelentene, ha egy hindutól hallanád.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26462 üzenetére

    Nem teljesen, mert régebben elég sok mindent nem tudtak megmagyarázni, ma már bővebb az ismeretünk. Ezt inkább csak arra az adott helyzetre értettem ateista szemszögből. De távol álljon tőlem, hogy én határozzam meg a csoda definícióját, megtették tőlem teológiában jártasabbak:
    csoda – Magyar Katolikus Lexikon

    szerk:
    Viszont a csoda nem olyan dolog, amiben feltétlenül hinni kell. Sok felekezet szerint napjainkban nem történnek csodák, mert azok csak az apostolokat voltak hivatottak segíteni. Akár úgy, hogy csodák láttán tértek meg emberek, vagy pl. Isten csodálatos módon vigyázott az apostolokra, lásd Szent Jánost, akinek megmentette életét.
    Szerintem létezhetnek napjaikban is csodák, de nem futószalagon gyártva, mint a karizmatikus szekták hívei hiszik. Beszéltem olyan szektással, aki azt állította, hogy aki nem szól nyelveken, az nem kapta meg a Szentlelket (ők tudatlanságuk okán Szent Szellemnek mondják), s ezáltal igazi hite sincs. Pedig látniuk kéne a Biblia alapján, hogy ez a nyelveken szólás (megjátszott halandzsa) egy helytelen gyakorlata volt a korintusi gyülekezetnek, amely ellen Pál apostol finom modorral felszólalt, s nem mellette foglalt állást.

    [ Szerkesztve ]

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26464 üzenetére

    De ezzel nem "próbára teszed" Istent?
    Nem.

    Azt sem látom, hogy ez miért működne egy hindunál, aki szerint Visnu már kijelentette valamilyen formában neki az igazságot.
    Ja,az nem baj,ha te nem látod,hogy működne. Ha valaki szívből keresi Istent annak ki is jelenti magát.

    Én is így vagyok azzal amiket a világban hallok,miután megismertem az Igazságot én minden mást elutasítok és nem fogadom be a szívembe azt ami nem Isten Igéjén alapul."
    Na, mindegy, gondolkodj ezen. Mit jelent neked, mit jelentene, ha egy hindutól hallanád.
    Ha a hindu valóban a kap kijelentést Istentől,akkor Ő hindu is marad,már ha Isten azt mondaná neki, hogy igaz az amit elhisz.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26466 üzenetére

    Miért nem teszed azzal próbára Istent, ha kéred hogy "jelentse ki magát"?
    Ez miért nem ugyanaz, amivel a sátán kísértette Jézus Márk evangéliumában?

    Egyébként én valami mást láttam a korábbi mondatodban ("...miután megismertem az Igazságot én minden mást elutasítok..).
    Lehet hogy valaki azért marad hindu, mert tényleg Isten szólt hozzá.
    De lehet hogy azért marad hindu, mert úgy gondolja, Isten szólt hozzá (de valójában nem). És mivel minden mást elutasít ami ezt nem támasztja alá, nem veszi észre a tévedést.
    Hogy lehet a kettőt megkülönböztetni?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #26465 üzenetére

    Napjainkban szerinted megkülönböztethető egy igazi csoda egy olyan jelenségtől ami:
    a) természetes, de még nem ismerjük az okát, vagy...
    b) ismerjük az okát, de rendkívül ritkán következik be?

    De ez most úgy hangzott, mintha a nyelveken szólás szerinted azért nem lenne csoda, mert egy ősi egyházatya azt mondta.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26468 üzenetére

    Szerintem ez a jellegétől is függ és sokszor hit kérdése. Vannak un. eucharisztikus csodák, például az átváltoztatott ostya vérezni kezdett. Ezt most az ember vagy elhiszi, vagy nem (gyanítom, te nem). Ha elfogadjuk, hogy történt ilyen, tudjuk okát? Nem, de nem is feltétlenül azért csoda, mert nem tudjuk okát. A b, feltevésed érdekes. Az isteni közbeavatkozás nem szükséges, hogy természetfeletti, megmagyarázhatatlan dolog legyen. Lehet teljesen természetes jelenség is, ami éppen jó időben történik meg.

    A nyelveken szólásról még egy megjegyzés. A Bibliában két fajtája létezik. Az egyik, ami Péterrel történt pünkösdkor, minden ember a saját anyanyelvén értette őt. Ha elfogadjuk, hogy volt ilyen, akkor talán te is azt mondod rá, hogy csoda és nem volt mindenkibe Star Trekes fordító kütyü építve. A másik típusa a korintusi gyülekezetben elterjedt halandzsa, amit senki nem értett, még az se, aki mondta. Szent Pál erre írta, ha nincs aki magyarázza, akkor semmit se ér. Márpedig nincs, a halandzsát nem lehet magyarázni. Sőt azt is mondja, 5 értelmes szó többet ér, mint tízezer ilyen halandzsa szó.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26465 üzenetére

    Sok felekezet szerint napjainkban nem történnek csodák, mert azok csak az apostolokat voltak hivatottak segíteni.
    És mivel magyarázzák,azt lehet tudni?

    Pedig látniuk kéne a Biblia alapján, hogy ez a nyelveken szólás (megjátszott halandzsa) egy helytelen gyakorlata volt a korintusi gyülekezetnek, amely ellen Pál apostol finom modorral felszólalt, s nem mellette foglalt állást.
    El kellene olvasnod még párszor,mert szerintem nem értetted meg .

    Sehol nem mondja az Ige, hogy megjátszott halandzsa.
    Inkább azt,hogy ha valaki nyelveken szól,az annak épülésére szolgál!

    Hogy sikerült ezt így kicsavarni,hogy az épülés helyett hamis dolognak állítod be? Vagy csak hallottad egy paptól és magad nem olvastál utána?
    Ezt mondja Pál,csak hogy ne vezess félre senkit. Még a végén miattad ők is rosszul mondják tovább.
    Tehát Pál mondja:

    1Kor 14:3 - 14:6

    3 Aki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vigasztalásra.
    4 Aki nyelveken szól, magát építi; de aki prófétál, a gyülekezetet építi.
    5 Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.
    6 Ha már most, atyámfiai, hozzátok megyek, és nyelveken szólok, mit használok nektek, ha vagy kijelentésben, vagy ismeretben, vagy prófétálásban, vagy tanításban nem szólok hozzátok?

    Ezt úgy érti,hogy semmit nem ér a gyülekezetben a nyelveken szólás,ha senki nem tudja megmagyarázni,de ha valaki meg tudja magyarázni ,az igen is épülésre van.

    1Kor 14:11 - 14:13
    11 Hogyha azért nem tudom a szónak értelmét, a beszélőnek idegen leszek, és a beszélő is idegen előttem.
    12 Azonképpen ti is, minthogy lelki ajándékokat kívántok, a gyülekezet építésére igyekezzetek, hogy gyarapodjatok.
    13 Azért aki nyelveken szól, imádkozzék, hogy megmagyarázza.

    1Kor 14:16 mert ha Szellemmel adsz hálát, az ott helyet foglaló avatatlan hogyan mond Áment hálaadásodra, ha nem érti mit mondasz?

    1Kor 14:17 - 14:19
    17 mert te ugyan szépen adsz hálát, de a másik nem épül,

    18 hálát adok az Istennek, hogy mindnyájatoknál jobban szólok nyelveken,
    19 de a (kihívott) gyülekezetben (eklézsiában) inkább akarok öt szót az értelmemmel szólni, hogy másokat is oktassak, mint tízezer szót nyelven szólásban.

    ( Amennyiben nincs aki megmagyarázza ).


    Látjátok,a papok nagy része is valahogy így tanít,amit nem értenek,mert nincs kijelentésük róla,azt valahogy elmondják,és senki nem épül belőle,mert amit most Attila mondott az nem egyezik az Igével,sőt ,ellene megy. Ez így senkit nem képes sem megszabadítani,sem megtérésre ösztönözni.
    Ezért vannak a hívek gyermeki szinten a hitben.

    1Kor 14:21 - 14:23

    21 A törvényben írva van, hogy: másféle nyelveken és másféle ajkakkal szólok majd ehhez a néphez, és így sem hallgatnak rám, ezt mondja az Úr,
    22 tehát a nyelveken szólás nem a hívőknek van jelül, hanem a hitetleneknek, a prófétálás pedig nem a hitetleneknek, hanem a hívőknek,
    23 ha tehát egybegyűl az egész (kihívott) gyülekezet (eklézsia) egy helyen és mindenki nyelveken szól, és bejönnek a be nem avatottak vagy hitetlenek, nem azt mondják-e, hogy őrjöngtök (elment az eszetek)? ( Ezért mondja,hogy ha a hitetlenek bemennek a gyülekezetbe,akik csupán megjátszott halandzsának vélik a nyelveken szólást,mint Attila,azok azt fogják gondolni,hogy őrjöngenek az emberek.

    - ( Amennyiben nincs aki megmagyarázza azt) Ezért mondja Pál,hogy a gyülekezetbe ne szóljatok nyelveken,hanem a magatok épülésére. )-

    1Kor 14:24 de ha mind prófétálnak, és bejön egy hitetlen vagy avatatlan, és azt mind meggyőzik (megfeddik), mind megítélik,

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26470 üzenetére

    Értem én, hogy úton-útfélen igyekszel mutogatni a papokra, mert a szektád egyfajta egyházellenességet, antiklerikalizmust nevelt beléd, de speciel ennek semmi köze a papokhoz. Fel se hoztam őket.

    Sőt az egyik legjobb leírást erről egy adventista oldalon olvastam, akik hozzád hasonlóan egyházellenesek, papgyűlölők (legalábbis egy kisebb részük).
    Nyelveken szólás a Szentírás mérlegén (igemorzsa.hu)

    A linkeld oldal nagyon szépen levezeti ezt a témát.

    S hát persze, ezekben a karizmatikus szektákban mindig csak a halandzsával találkozunk, igazi nyelveken szólással, olyan csodával, mint Péter esetében pünkösdkor, sose. Azért ez is rámutat valamire... ;)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26471 üzenetére

    Ha elmondanád milyen szektáról beszél,lehet,hogy többet értenék abból amit mondasz. Milyen szektádsok gyűlölik a papokat? Én nem gyűlölöm őket,csak azt mondtam hogy nagyon sok mindent kijelentés nélkül tanítanak,úgy,hogy azt maguk sem értik .

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26472 üzenetére

    Igen, biztos kedveled a papokat úgy, hogy folyamatosan ekézed őket, minden témába bele tudod őket látni, még ha a témának köze sincs hozzá. Lásd előbbi hozzászólásod.
    Az antiklerikalizmust és egyházellenességet leginkább a karizmatikus szektákban látom, ezen felül általánosan jellemzi a legtöbb resztoránus felekezetet.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26467 üzenetére

    Miért nem teszed azzal próbára Istent, ha kéred hogy "jelentse ki magát"?
    Ez miért nem ugyanaz, amivel a sátán kísértette Jézus Márk evangéliumában?
    Nem.

    Hogy lehet a kettőt megkülönböztetni?
    A Szent Szellemmel.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26473 üzenetére

    Nem ekézem őket,de ő miattuk van annyi ember aki azt mondja, hogy hívő és keresztény,és ha elbeszélgetünk velük akkor kiderül,hogy nincsenek tisztában az Igével,sőt,legtöbben nem is tanulmányozzák.
    A papok hiányos tanításai miatt nem tanultunk meg még csak helyesen imádkozni sem. Tisztelet a kivételnek!
    Szerk.:
    Sőt ellen sem tudnak állni az ördögnek,betegek, ilyen-olyan függőségekben szenvednek,és azt sem hiszik el, hogy ha akarnak ezekből az Isten ki tudja őket hozni,és nem kell hozzá éveken keresztül imádkozni.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26475 üzenetére

    Tehát nem ekézed őket, csak folyamatosan írod róluk a negatív hangvételű, általánosító, sokszor minden valóságot nélkülöző hülyeségeidet :))

    Majd ha te is idős leszel, akkor te is beteg leszel és megtudod, hogy milyen az.

    A helyesen szót meg gondolom minden esetben úgy kell érteni, hogy a csodatévő Anfänger értelmezése szerint, mert csak az lehet a helyes.

    "sőt,legtöbben nem is tanulmányozzák"
    Azért még erre egy apró megjegyzés, mert a néhány évtizede létező szekták ezt szeretik úgy hangoztatni kritikaként.
    Mint közismert tény (vagy lehet sokan nem tudják, de tény) a Biblia a 4. század óta létezik, akkor tartott a katolikus Egyház egy zsinatot Rómában, ahol a katolikus püspökök kanonizálták a Szentírást, tehát meghatározták, hogy mely könyvek tartoznak bele és melyek nem. Tehát bár léteztek előtte ezek az írások külön-külön, maga a Szentírás nem létezett.
    Tehát az első századok keresztényei nem tudták tanulmányozni a Bibliát, mivel nem volt ilyen könyv. Ilyenkor az értelmesebb neoprotestánsok szokták mondani, hogy ettől függetlenül léteztek az írások külön-külön. (A kevésbé értelmesekk egyszerűen letagadják az imént említett tényt.) Én meg erre azt mondom, hogy persze léteztek, de ezekkel együtt olvasták például a Didakhét is, vagy Antióchiai Szent Ignác, Római Szent Kelemen apostoli atyák leveleit is. Na most akkor ezzel mi a helyzet?
    A másik ami még eszembe jut, hogy a könyvnyomtatás újkori találmány, a megfizethető könyvnyomtatás pedig modern kori. Bő másfél évezreden át a Szentírást szerzetesek másolták kézzel, egy-egy példány hónapok alatt készült el, jó ideig papír nem volt, állati bőrre írták, tehát elég drága is volt. Ha vissza tudnál menni az időben, az akkor élő embereknek mit javasolnál?

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26474 üzenetére

    Azt látom, elutasító vagy, amikor egy külső személy kéri, hogy mutasd meg az igazad.
    Ugyanakkor te isteni megnyilvánulásokra hagyatkozol, amikor saját magadnak kell bizonyítani, hogy helyes úton vagy. Miért van ez?

    A Szent Szellem miben segít?
    Ha a hindu vallásban nincs ilyen, akkor az emberünk nem fogja hiányolni... akár a valóságban beszél vele Isten, akár csak téved.
    De tegyük fel hogy van: lehetséges hogy azt hiszi valaki, hogy a Szent Szellem szállt rá, de valójában összekeveri valami mással?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #26469 üzenetére

    Az érthetetlen nyelveken szólással más baj is van.
    Ha feltételezzük hogy tényleg egy ismeretlen nyelv, akkor kell lennie benne bizonyos szabályszerűségeknek.
    De amikor nyelvészek vizsgálták meg, nem találtak semmi ilyet. Egymásra se hasonlítanak a különböző megnyilvánulások.
    Magyarul: ha valóban nyelv, semmilyen ismert emberi nyelv szabályosságait nem produkálja. Sokkal valószínűbb, hogy tényleg halandzsa.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26478 üzenetére

    Igen, az egy másik probléma a nyelveken szólással, gyakran hivatkoznak Szent Pál "angyalok nyelvén" kifejezésére, holott az csak egy költői megfogalmazás himnuszában és semmi köze a nyelveken szólásukhoz. Egyébként minden ilyen halandzsa az illető saját anyanyelvére hasonlít bizonyos fokig, például a hangok képzése, s egyebek terén.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26476 üzenetére

    Tehát nem ekézed őket, csak folyamatosan írod róluk a negatív hangvételű, általánosító, sokszor minden valóságot nélkülöző hülyeségeidet.
    Miért kellene őket dícsérnem,ha nem tanítványozzák az embereket az Ige szerint?
    A valóság az, hogy a papoknak kellene megmutatni,hogyan gyógyította meg Jézus az embereket, hogyan űzte ki a démonokat,hogyan támasztotta fel a halottakat,és hogyan hirdette az Isten Királyságát és az Isten akaratát.

    Nem mondhatom,hogy jól csinálják,ha nem csinálják jól. Nem mondom, hogy jól csinálják és nem is fogom azt mondani,ameddig ez így marad. De ez az én véleményem,neked nem kell egyetérteni velem. Én az Igével értek egyet,az szerint igenis rosszul csinálják.

    Majd ha te is idős leszel, akkor te is beteg leszel és megtudod, hogy milyen az.
    Ezt mondja a vallás és a hitetlenség. A hit nem ilyen barátom . Isten Igéjében nincs arról szó, hogy ha az ember megöregszik,akkor betegnek kell lennie.
    Sőt az is meg van írva,hogy ha valaki megbetegszik,mi a teendő. Ugye?
    Tehát,nem,nem leszek beteg. Áldott vagyok és egészséges. Mózes 100 éves kora körül megmászta a hegyet,erejének teljében volt.Mégcsak a látása sem homályosodott meg idős korára. Én tőle áldottabb vagyok az Ige szerint. Sőt keresztelő Jánostól is,tehát nem leszek beteg,hanem áldott,erős és egészséges.
    Nincs semmi kárhoztatásom,mert Jézus Krisztusban vagyok,ezt mondja az Ige .

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26480 üzenetére

    "Tehát,nem,nem leszek beteg."
    Nem leszel, te már az vagy, agyilag, de nagyon...
    Timóteust Pál apostol fiának nevezi a hitben, közvetlen segítője volt, legönzetlenebb munkatársának hívta, igaz hívőnek, mégis gyomorbántalmakkal küszködött. De biztos Timóteus is hitetlen volt csodatevő Anfängerhez képest..

    Biztos ha valaki megfázik, vagy eltörik a lába, akkor az hitetlen, mert az is írva van, "Parancsot adott angyalainak, a kezükön hordoznak majd, nehogy kőbe üsd a lábad." S te ugye Jézusban vagy már teljesen.

    Én itt szálltam ki a veled való társalgásból. Eddig is csak azért írtam, hogy az olvasók lássák, nem minden keresztény futóbolond.
    Viszlát.

    [ Szerkesztve ]

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26482 üzenetére

    A hit az az,hogy elhiszem Isten Igéjét.
    Én,veled szemben,kedves Attila2011 elhiszem Isten Igéjét. Elhiszem amit Isten az újjászületettekről mond és amit rám kimondott,hogy mindaz igaz. Elhiszem ,hogy Jézus Krisztusban vagyok,és Ő is bennem vett lakozást és velem marad a világ végezetéig .
    A baj veled,kedvängeres Attila2011 csak annyi,hogy te nem hiszed el,hogy Jézus Krisztusban vagy. Valószínűleg nem is születtél újjá az Isten Szellemétől. Ahogyan te vélekedsz a bibliáról az hitetlenség,és ezt nem az én véleményem csupán,hanem az Ige is ezt mondja.
    Ha majd valamikor lesz ismereted,vagy a mennyei Atya ad neked kijelentést,akkor emlékezni fogsz ezekre az írásokra,és azt fogod gondolni,hogy Attila Attila,hogy vélekedhettél így? Vallásos voltál,most végre igaz lettél,és végre Jézus Krisztusban vagy...

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    Jézus a Márk evangéliumában ezt mondja:
    Márk 16:15 - 16:18
    15 és ezt mondta nekik: menjetek el mind az egész világra, hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek,
    16 aki hisz és bemerítkezik, az üdvözül, aki pedig nem hisz, ítéletre megy.
    17 Akik pedig hisznek, azokat ezek a jelek követik: a nevemben démonokat haj(í)tanak ki, új nyelveken szólnak,
    18 kígyókat vesznek fel és ha valami halálosat isznak, semmiképp nem árt nekik, kezüket rosszullevőkre teszik és azok kitűnő állapotba jutnak.

    Ha például szégyellünk odamenni valakihez beszélgetni,és például érte imádkozni,-"mert mit gondolnak rólunk"- hogyan bizonyosodhatunk meg arról,hogy üdvösségünk van,ha még azt sem tudjuk,hogy hiszünk- e?
    Ha követnek jelek,akkor hiszünk,ha nem akkor Jézus szavai szerint nem.
    Lehet,hogy azt mondjuk,hogy hiszünk,de mit hiszünk? Amikor a munkatársaimat megkérdezem,hogy hisznek-e Istenben és abban,hogy Jézus Krisztus a megváltó,általában ilyen válaszok jönnek:
    -Igen.
    - Persze,katolikus vagyok.
    - Igen, ortodox vagyok.
    De ha megkérdezem,hogy tudják- e,hogy ha a betegekre teszik a kezüket,azok meggyógyulnak,akkor arra már 99% - ban
    Nem lesz a vàlasz,sőt ezt az Igét sem hiszik el.
    Ha hiszünk Istenben,az Ő szavában is hinnünk kell.
    Mint egy kisgyermek hisz a szüleinek. Ő is minden kétely nélkül elhiszi,hogy van mikulás,és egy éjszaka alatt minden gyermeket képes megajándékozni.Arról nem is beszélve, hogy a hátán lévő zsákban minden ajándék elfér...

    Zsid 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni, mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik, és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #26485 üzenetére

    Tök jó, csak épp nem te "irányítod" Istent, hanem eszköze lehetsz!

    Ezért az gyanús, ha te imádkozol valaki betegért, és az a valaki "mindenképpen" meggyógyul... mert mi van azzal az eshetőséggel, hogy Isten mást szán annak a valakinek (mondjuk egy évvel tovább tartó betegséget - nem szadizmusból, hanem mert a fizikai emberlét velejárói a nehéz munka (vö. Ter 3,14-19), illetve a betegségre való hajlama a szervezetünknek, stb., vagy másképp fogalmazva ugyanezt: próbatétel, nevelés, stb. is állhat az állapot mögött (vö. "Ábrahám és Izsák" vagy "Jób", stb.)... Ki tudhatná, hogy mi az ok...?)

    Szóval "jogként" hivatkozva egy kijelentésre megkövetelni, hogy "márpedig nekem jár, hogy gyógyítsak, mert hiszek, és ezt igazolnia kell az imáim hatás-követésének, mert különben azt igazolná a nem-következmény, hogy nem vagyok megigazult", az nettó egoista félreértelmezése az Igének... Ez a karizmatikusok problémája: "automata zenegépként" kezeli (degradálja) Istent/Krisztust, annak szavaival "zsarolva" Őt.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #26486 üzenetére

    Pontosan,nem én irányítom,hanem ezt mondta Jézus,hogy tegyük,mert ez az Isten akarata. Isten nem helyez betegséget senkire,sem nyomort és függőségeket. Ő nem nevel betegséggel. Ez vallásos hiedelem. Jézus azt mondta a leprásnak: akarom,hogy meggyógyulj. Mert az Atya akaratát teljesítem,Ő is akarja,mert Ő szerető Atya.

    A betegségek az ellenségtől jönnek,ez is meg van írva.
    Ján 10:10 A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson, én azért jöttem, hogy életük és bőségük legyen.
    Ha a hazugságot hisszük el,amit a sátán felállított,mint amit te említesz,akkor nem tudunk kételkedés nélkül kérni.
    Ezért nem gyógyul meg a beteg amikor imádkozunk.
    Ismétlem, Isten akarata mindenkor az, hogy meggyógyuljunk.
    Jóbnál teljesen más volt a helyzet,ő azt hitte,hogy ő annyira jó,hogy ez miatt kedves az Istennek. De ez is vallásos gondoloat. Istennek azért vagyunk jók,mert elfogadjuk Jézust Urunknak,megváltónknak.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #26487 üzenetére

    Akkor olvasd újra Jób könyvét!
    (A sátan csak engedélyt kap --> Isten bízik Jóbban, aki kedves neki, de ENGEDI a próbatételt.)

    Ellentmondasz magadnak:
    "Isten nem helyez betegséget senkire,sem nyomort és függőségeket. Ő nem nevel betegséggel. Ez vallásos hiedelem."
    Vs.
    "Jóbnál teljesen más volt a helyzet,ő azt hitte,hogy ő annyira jó,hogy ez miatt kedves az Istennek."

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #26488 üzenetére

    Jóbnál teljesen más volt a helyzet,ő azt hitte,hogy ő annyira jó,hogy ez miatt kedves az Istennek."
    Igen ez vallás,ami nem Istennel való közösségen alapul. Jób esetében még nem töltetett ki a Szent Szellem,és Jézus is az új szövetségben parancsolta,hogy trgyük azt amit Ő tett,gyógyítsátok meg a betegeket,űzzétek ki a démonokat..... Ingyen kaptátok,ingyen adjátok. Jézus az Atyát jött bemutatni,ha Ő minden beteget meggyógyított aki hozzá jött,abból is látjuk,hogy az Atyának ez az akarata.
    Jób a saját jó cselekedeteiben bízott,ez nem igazít meg. Ezt mondja a vallás nekünk ma,hogy legyünk jók és majd Isten ezért fogad el bennünket. Akármennyire jók vagyunk is ,a saját jóságunk miatt nem nyerünk üdvösséget. Csupán egy Út van,és az az ha Jézus Krisztust elfogadjuk megváltónknak.

    Tök jó, csak épp nem te "irányítod" Istent, hanem eszköze lehetsz.
    Ezért is ez a félreértés. Nem Istent irányítgatjuk,hanem Ő mondta,hogy szóljunk a hegynek és a problémáknak,álljunk ellene az ördögnek és az elfut tőlünk. Tehát az ördögtől vannak az úgynevezett "hegyek",és erre kaptunk hatalmat,ezeknek parancsolni,és mert ezt megtesszük hittel,ezért meg is történik. Ha kételkedünk,nem történik meg.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #26489 üzenetére

    "Isten nem helyez betegséget senkire,sem nyomort és függőségeket. Ő nem nevel betegséggel."

    "Ismétlem, Isten akarata mindenkor az, hogy meggyógyuljunk."

    "Jóbnál teljesen más volt a helyzet,ő azt hitte,hogy ő annyira jó,hogy ez miatt kedves az Istennek."

    "Istennek azért vagyunk jók,mert elfogadjuk Jézust Urunknak,megváltónknak."

    "Jób esetében még nem töltetett ki a Szent Szellem,és Jézus is az új szövetségben..."

    "Jób a saját jó cselekedeteiben bízott,ez nem igazít meg. Ezt mondja a vallás nekünk ma,hogy legyünk jók és majd Isten ezért fogad el bennünket. Akármennyire jók vagyunk is ,a saját jóságunk miatt nem nyerünk üdvösséget. Csupán egy Út van,és az az ha Jézus Krisztust elfogadjuk megváltónknak."

    +

    "Ez vallásos hiedelem."
    "De ez is vallásos gondoloat."
    "Igen ez vallás,ami nem Istennel való közösségen alapul."
    "Ezt mondja a vallás nekünk ma..."

    1. Időrend
    2. Logikai bakik feloldása
    3. Hazug (vallásellenes, általánosító) állítások elhagyása
    Jó munkát!

    [Zárójelben jegyzem meg: a katolikus egyház belső saját és külső független szakértőkkel együtt vizsgálja a felmerülő csodákat (ld. pl. szentté avatási folyamatot, stb.), a karizmatikusok pedig csak ipari mértékben gyártják a csodákat... botrányok mentén, üzleti alapon... mert nekik "kell a csoda", minden nap, minden összejövetelkor.]

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #26490 üzenetére

    Nekem nem kell a csoda,Isten akarata szerint akarok cselekedni és amikor megcselekszem,Isten teszi a csodát.

    Jó munkát!
    Köszönöm,viszont!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    Apcs 2:38 - 2:39

    38 Mit tegyünk férfiak, testvérek? Péter pedig így szólt hozzájuk: térjetek észre (változtassátok meg gondolkozásmódotokat) és merítkezzék be mindegyitek a Jézus Krisztus nevére, bűneitek bocsánatára és megkapjátok a Szent Szellem ajándékát,
    39 mert nektek van az ígéret és gyermekeiteknek és mindazoknak, akik távol vannak, akiket csak elhívott Urunk, a mi Istenünk.

    Tehát nem azt mondja, hogy: évekig könyörögjetek,addig viseljétek a betegségeket és minden mást is,aztán majd valamikor,megkapjátok a Szent Szellem ajándékát.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Anfänger #26492 üzenetére

    Ezzel sem értetek egyet?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #26493 üzenetére

    Kontextus ( =az Ige egésze), avagy lehetőség a csodák aktualizálódása, de nem "automatikusan, minden esetben járó" kísérőjelenség, még 'valóban igaz hívők' esetében sem. Pál is felhívja leveleiben a figyelmet arra, hogy a Krisztushoz hű szemléletű (egyszerűség kedvéért: 'jó') életmód is fontos. Aki sosem mondja ki magáról, hogy "ő igaz hívő, a Szentlélekkel eltelt személy", de Krisztus szeretetét közvetítő, szorgos, mintaéletű egyénként, a környezetében, szerettei körében hiteles, hívő életet élőként van jelen minden nap, az is számít... Isten előtt ugyanis igaz emberként kerül "elkönyvelésre", amikor sor kerül rá.
    A karizmák amúgy is sokfélék: van, aki beszélni tud lehengerlően, van, aki hallgatni tud, van, aki gyógyít, van, aki a szervezésben kiemelkedő tehetségű, van, aki törődő, van, aki bátor, stb.
    A családos élet vagy a papi (most összefoglalóan minden hivatalos egyházi pozíciót egybevéve) szolgálat is Istennek tetszetős élethivatás lehet (ha nem bűnben, álságosan, stb. éled, folytatod), minden nap minta módon hitet téve Krisztus mellett.

    Mondom másképp, mi a gond a karizmatikus hangsúllyal.
    Ex-kolléga bevonódott valami "sokadik adventista csoportosulásba", és folyton totál rá volt feszülve, hogy jelek kellenek, mert az "eltöltekezés", meg "az imák sikere, stb."...
    Minden összejövetelen várták a csodákat (nyelveken szólás, stb.), és ha másnak volt ilyen élménye, az sem volt elég, mert "neki miért nem?"... Ha egyáltalán nem volt, akkor "mi a baj, miért nem?"...
    Egy drogként vágyott tévútként megélt piaci igény a csoda, és ha van, aki "megadja" (jó kérdés, mit és hogyan él meg az egyén), akkor minden alkalommal meg kell kapnia, mert különben "kiesett a pikszisből?"...
    Ha nagy elvásárokkal, huzamos ideig csalódásokba szalad bele a "hívő", akkor jön a kiábrándulás.
    Közben az Ige egészének jó része meg elsikkad, mert nem azzal foglalkozik, hogy "csoda"...

    Nem tudom, érthető-e így.

    Nem vonom kétségbe, hogy jártadban-keltedben csodák kísérik az utadat, de egy fecske...
    Továbbá ettől függetlenül az érvelésed maga tragikus ( =zavaros és ellentmondásokkal terhelt kifejtés), és ezért kerülsz vitába más hívőkkel...

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #26494 üzenetére

    Nézd meg Péter apostolt,ha az árnyéka rávetődött valakire,az meggyógyult ugye? Azért mert ő tudta az Igazsàgot. Nézd meg John G.Lake-t. vagy Smith Wigglesworth-ot. Náluk miért történtek meg 9x %-ban a gyógyulások. Azért mert megújították az elméjük értelmét Igeire és Krisztus értelme volt bennük. Az Ige szerint az Újjászületett emberek megkapják Krisztus értelmét és ugyanazt a Szent Szellemet aki segítségével Jézus,Péter és a többi hívő meggyógyította a betegeket.
    Tehát ha bennem ugyanaz a Szent Szellem van,aki Jézusban,és az ő értelme is,akkor csupán egyet kell értenünk az Igével,el kell hinni,és cselekedni az Ige szerint.
    Isten megmondta,aki hisz,betegekre teszi a kezét.....
    Ha nem történik meg a gyógyulás,az az elménkben lévő zavar miatt lehet,mert nem ismerjük az Igét,sem Isten akaratát.

    Mint te is azt gondolod például,hogy mi van ha imádkozok valakiért de Isten még nem akarja meggyógyítani,hogy ezzel tanuljon .. Ez nem az Atya Isten akarata,csak zavaros az ismeret.
    Akiben a Szent Szellem lakozik,mindenki képes prófétálni,nyelveken szólni,démonokat űzni,betegeket gyógyítani stb.csak nincs ismerete erről ezért nem is hiszi. Mert az elme azt diktálja, hogy ez már mára nem vonatkozik. De Jézus elmondta: " Aki hisz.... Nem azt mondta,hogy az első század végéig aki hisz,azokat jelek fogják követni. Nincs meghatározva idő. Aki hisz.

    Aki sosem mondja ki magáról, hogy "ő igaz hívő, a Szentlélekkel eltelt személy", de Krisztus szeretetét közvetítő, szorgos, mintaéletű egyénként, a környezetében, szerettei körében hiteles, hívő életet élőként van jelen minden nap, az is számít... Isten előtt ugyanis igaz emberként kerül "elkönyvelésre", amikor sor kerül rá.
    Mert Szentlélekkel telt. De nem azért kapta az Atyától a Szent Lelket,mert kiérdemelte. Hanem mert megbánta a bűneit és elfogadta Jézus Krisztust megváltójának.
    És ezután már a Szentlélek fogja őt tanítani és Ő miatt lesz az embernek Jézuséhoz hasonló élete az idő folyamán,persze,ha engedi a Szentlelket munkálkodni magában és ő sajàt magából egyre kevesebb lesz. És igaz lesz az az Ige,hogy élek többé nem én,hanem él bennem a Jézus Krisztus és amely életet e testben élem az Isten Fiának a hitében ( az Ő hite által ) élem.
    Egyelőre erre tudtam reagálni. Munka után folytatom.

    Szerk:
    akkor minden alkalommal meg kell kapnia, mert különben "kiesett a pikszisből?"

    Nem esett ki,csak még van zavar,és a hit nem teljesen Igei. És például az illető nem tapasztalt még rákból való gyógyulást,olyan embertől akiért ő imádkozott. A legnagyobb gát a saját elménk,és a téves tanokból ered. Minden elmebéli falat le kell rombolnunk ami az Isten Igéje ellen éppítetett az ellenségről az elménkben.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Anfänger #26495 üzenetére

    Minden elmebéli falat le kell rombolnunk ami az Isten Igéje ellen éppítetett az ellenségtől az elménkben. Az előbb elírtam. Ezeket a falakat csakis az Igével tudjuk lerombolni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #26494 üzenetére

    Ha nagy elvásárokkal, huzamos ideig csalódásokba szalad bele a "hívő", akkor jön a kiábrándulás.
    Ugyan már. Amikor én kijelentést kaptam arról,hogy aki hisz,ugyanazokat a cselekedeteket megcselekszi amit Jézus,akkor én a saját páromhoz mentem oda több tucatszor, tettem rá a kezem és imádkoztam eredménytelenül.
    Egyszercsak megörtént egy pillanat alatt és a migrén ami addig 30 éve gyötörte heti kétszer,ami nagyon komoly fejfájással járt,az teljesen megszűnt és azóta egészséges bármiféle tünet nélkül.
    Ha el is csügged az ember,nem fogja abba hagyni,ha újjászületett és hisz,mert a Szent Szellem benne ösztönzi. Kijelentéseket kaptam az Igéből. És mindenki kaphat,aki szívvel vágyik valamiféle ajándékra az Istentől.
    Olyankor az ember telve van Isten Iránti imádattal,és erős a hit. Halottakat lenne képes az ember ilyenkor feltámasztani,ha meglenne hozzá az Ige Ismerete és tényként kezelné.
    Nekem sincs mindenre kiterjedő Igeismeretem,de minden vágyam,hogy segíthessek az embertársaimon. Van akit így,van akit úgy. A lényeg, hogy megértsék azt,hogy ha újjászülettünk, Isten Királyságába léptünk.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    Márk 16:14 - 16:19

    14 Utóbb pedig, amikor asztalhoz telepedtek, maguknak a tizenegyeknek jelent meg és szemükre vetette hitetlenségüket és keményszívűségüket, hogy nem hittek azoknak, akik életre kelve látták
    15 és ezt mondta nekik: menjetek el mind az egész világra, hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek,
    16 aki hisz és bemerítkezik, az üdvözül, aki pedig nem hisz, ítéletre megy.
    17 Akik pedig hisznek, azokat ezek a jelek követik: a nevemben démonokat haj(í)tanak ki, új nyelveken szólnak,
    18 kígyókat vesznek fel és ha valami halálosat isznak, semmiképp nem árt nekik, kezüket rosszullevőkre teszik és azok kitűnő állapotba jutnak.
    19 Az Úr pedig, miután szólott hozzájuk, felemeltetett az égbe és (le)ült az Isten jobbjára,20 azok pedig elmentek (és) mindenütt hirdették az örömhírt (az evangéliumot), az Úr pedig együtt munkálkodott velük (velük volt munkájukban) és Igét követő [a beszédet a nyomában járó] csodajelekkel erősítette meg.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • zolivissza

    aktív tag

    Mezei András: Ott

    Hívőn se már, de nem hitetlen
    érek a túlsó partra,
    hol bizton megvilágosul
    víz tükre, lélek nyugalma.
    :R

    amor fati

  • Anfänger

    őstag

    Ján 14:12 - 14:21
    12 Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz énbennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.
    13 És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.
    14 Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.
    15 Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.
    16 És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad nektek, hogy veletek maradjon mindörökké.
    17 Az igazságnak ama Lelkét: akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.
    18 Nem hagylak titeket árvákul; eljövök ti hozzátok.
    19 Még egy kevés idő és a világ nem lát engem többé; de ti megláttok engem: mert én élek, ti is élni fogtok.
    20 Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti énbennem, és én tibennetek.
    21 Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák