Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #24552 üzenetére

    Kettőben válaszolok:

    1.
    "Én annak örülök, hogy a hívők/egyház percepcióját változtatja meg."

    Miért változtatná meg?
    (Azon "pörgök", hogy összemosod egyrészt a hívők számára mást jelentő 'egyházi, szent házasságot' a melegek polgárjogi követelésével ("házasodási" jog), tehát a 'polgári életvitellel=(nem hívő) melegek bejegyzett élettársi kapcsolatával', amit azért szerintem pont le is sz... sokan=a hálószobában élje meg nyugodtan a melegségét (a nem hívő keresztény), ne az utcán, meg mindenhol - pl. templomban -, ahová provokatíve bepofátlankodna, stb. témakör...
    Szóval annyi tolerancia van - a közhiedelemmel ellentétben - a hívek többségében, hogy nem akarnak ezzel foglalkozni=rájuk hagyják, amíg a helyes térfélen - polgári jog - mozognak a házasságot tekintve e nem hívő melegek.
    A másik, külön kérdés: ha hívő keresztény melegről van szó, akkor meg evidens, hogy mi Isten üzenete a témában.)

    "A melegjogok gáncsolása embereknek tesz rosszat, miközben nem tesz senkinek sem jót."
    1. Vélemény, nem pedig tény (a hiányos ismeretek alapján nem egzakt módon állítható).
    2. Csúsztatás: a "gáncsolás" hamis tartalom felruházásával történő érzelmi érv --> teológiailag egyértelmű, hogy mi az álláspont, és idézlek: "Véleménye mindenkinek lehet.", elmondják a maguk véleményét, de a végső döntés a szekuláris polgári jogalkotó kezében van.

    "A vágy megléte még nem tesz senkit bűnössé. Ha szerinted mégis, akkor várom a magyarázatod, miért."

    Szövegértés 1-es, materialista-progresszív trollkodás 5-ös, leülhetsz.
    Írtam:
    "nem elkövetett bűn, amit elítélünk (röviden nem bűn), viszont azért gyónjuk meg, mert a bűnt (mármint az ember bűnre való hajlamát általában) jelzi - ott van, fenyeget -, szóval megnevezzük, szembenézünk vele, és küzdünk ellene." #24549 Miklós315
    "A vágy léte adottság, de a vágy leküzdése tudatos cselekedet/döntés--> következmény/felelősség=konzekvencionalizmus" #24551 Miklós315

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák