Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz llll #19244 üzenetére

    Nem minden korlát objektív. De ez nem jelenti azt, hogy egyik sem az.
    Pld az ember nem tud oxigén nélkül élni, de 2000 Kelvin felett sem bizonyosan. Nem tolerálja egyetlen ember bőre sem a nátrium hidroxidot. A világűrben nem tud életben maradni.
    Csak egy pár dolog az objektív korlátainkról... :)
    Ilyen objektív korlátok máshol vannak.

    Persze, igaz, hogy a sok ki nem élt szexuális vágy gondot okoz. De akkor a korszellemet követő emberek miért égnek ki sok esetben, mikor ki tudják élni szexuális vágyaikat?
    Szerintem ez ennél sokkal bonyolultabb.
    Azt látom, hogy a szexuális forradalom nemzedéke, a szabad szerelem generációja nem boldogabb, nem egészségesebb, sőt....
    Nekem tanulságos történet, mikor egy osztálytalálkozón az a fiú, akinek az volt az erénye, hogy 15 perc alatt minden lányt meg tudott fűzni a beszédével, akihez odament, volt gyűrűs menyasszony trófeája is egy buli helyszínén a lépcsőházban. Nos ez a fiú elkeseredetten beszélt arról, hogy irigyeli azokat, akik társat találtak maguknak, mert ő nem tud komoly kapcsolatot építeni, ugyanis nem tud bízni senkiben. És érzi, hogy valamit végleg elveszített...

    Azok az emberek, akik "hiánybetegségben" szenvednek, hajlamosak azt gondolni, ha lenne pénzem, családom, elegendő szexpartnerem, jó lakásom, autóm, laptopom, okos telefonom.... akkor minden gondom megoldódna, vagy legalábbis sokkal jobb lenne minden. A valóság pedig az, hogy az ezeket birtokló emberek nem boldogabbak, sőt....
    Nekem nagyon tanulságos volt, mikor érett, felnőtt emberekkel beszélgettem a boldogságról kettő is egymástól függetlenül a megelégedettséggel vont párhuzamot.
    A megelégedettség pedig nem a teljesítményen múlik. Lehet megelégedett valaki szerény viszonyok között is...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák