Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz tamás86 #717 üzenetére

    Én rengeteget szoptam vele, amikor egy soros téglán vittem át így három kábelt itthon. 2 cat6a S/FTP és egy koax volt, de vastagságban kb. azonosak. Egyszerűen nincs hely, hogy mindkét felét bekösd. A kevesebb meló azzal van, ha patch kábelt viszel át a falon, és nem szórakozol az aljzattal. Ha mégis fontos neked, akkor vegyél szerszám nélkül szerelhető keystone anyákat, azokon általában a színkód is rajta szokott lenni. Azokat kösd rá egy kis darab fali kábelre. Vegyél még 90°-os keystone előlapot. Fúrd ki a falat kb akkorára, hogy át tudd dugni a kábelt és az egyik anyát a lyukon. Utána mérd ki, hogy hova teszed majd az előlapot, fúrj lyukat, és tegyél be tipliket az előlap rögzítési helyeire. Utána lehet pattintani a keystone anyákat az előlapokba és felcsavarozni az előlapokat a falra. Nagyjából ez a legjobb módszer az eddigiek alapján. Én még szabvány szerelvénydobozokkal meg ilyesmikkel szórakoztam annak idején, de egyszerűen nem éri meg arra felcsavarozni az előlapot meg abban vinni, ha át akarod vezetni a falon, mert gagyi műanyagból van, és leszakadnak róla a csavarok meg macerás rögzíteni is a falban, hogy ne szakadjon ki az egész szerelvénydoboz. A sima gipsz nem fogja meg. Én végül gyorskötözőkkel fogtam össze a két szerelvénydobozt, köztük meg csak akkora volt a rés, hogy nem tudtak átcsúszni rajta, úgyhogy most egymást tartják. Talán jobb megoldás lenne itt is a fúrás, tipli, alátét, csavar kombináció a falban való rögzítésre. Nem tudom, hogy építkezéseknél hogyan csinálják a szakemberek, de kétlem, hogy pl a konnektorokat ilyenre szerelnék rá, amit két gyenge csavar tart csak. A karmos megoldás, amikkel azok mennek sem valami jó egyébként.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák