Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    tönkrement a Horizon box-on a HDMI port, bejelenttem hibára jött a szerelő cserélni
    aztán ha már itt volt rámérettem a kábelre mert ugye júniusban osztottunk az egyik TV-s ágon még egy TV felé
    hát azt mondta karcosan határon megy
    sajnos 50-60méter kábel van az utcai búrában lévő osztótól és anno 16-18éve mikor épült a hálózat tojtak rá hogy vastagabb kábelt húzzanak be pedig már akkor látható volt hogy csak a házig van 30méter kábel a földalatt és onnan még a padlástér 10-12méter meg a padlásról vissza a szobákba szintén 10-12méter az 50-60méter az utolsó TV-ig ami már koaxon is sok főleg sima kábelen

    azt mondta annyit tudok tenni hogy a padláson a 3-as osztón a modemet a -7-es ágra rakom a ketté osztott TV-s ágat meg a -4-re. a modem értékek romlani fognak kicsit de még bírni fogja, a TV meg 3dB-t nyer az meg már elég lesz mindenre.
    nos megcsináltam aztán az utolsó TV tényleg most már 68-70% jelerősségen van nem 50-52%-on
    a TC-ben meg ilyen modem értékek lettek
    kabelmania? ez így el fog menni ha nyáron melegben ilyen az érték?

    fickó azt mondta felfelé irányban 52dB körül dobja el magát
    lefelé meg SNR 40dB körül megvan ott -10 teljesítménytől kezd karcos lenni
    ősszel télen tavasszal pár dB-el jobbak is az értékek most nyáron a tetőtér 40-60fokos a kábelek izzanak

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák