Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Burege@r

    csendes tag

    Kb. : már egy hete szembesülök, azzal a problémával, hogy a gép néha nem hajlandó fölismerni a vinyót. Ez csak az egyik bosszantó dolog. Úgy kezdődött az egész, hogy játék közben egyszer csak ''kattant'' egyet a vinyó. A játék megállt, mintha lefagyott volna, de egy 20 mp után újra életre kelt. Ezt többször is megcsinálta. Újraindítás után:BOOT FAILURE PLEASE INSERT SYSTEM DISK. Megmozgattam a kábeleket, ugyanis először kontakthibára gyanakodtam. Bekapcs és már megint ugyanaz a helyzet. Ismét reset és ekkor már megtalálta a vinyót. Hagytam elindulni a konzisztencia ellenőrzést, de azt olyan halál lassan csinálta, hogy nem vártam meg. Ismét reset és most rendesen betöltött. A mai napon is csak a 4. indítás volt sikeres. Először újraindult az XP betöltése után kb. 5 perccel. Utána nem ismerte föl, majd megint nem ismerte föl, most meg megy.
    A legidegesítőbb az, ebben az egészben, hogy már vagy két hónapja használom a gépet ezzel a vinyóval és idáig rendesen működött plussz még egy vinyóval is.
    Én a tápegységre gyanakodom, hogy esetleg kevés, de akkor miért működött rendesen régebben? Elhasználódott a táp?
    A konfigom az alábbi:
    300W Codegen PFC, 160GB Maxtor SATA, 2600+ Barton, ASUS A7N8X-E Deluxe, 2 X 256MB Samsung, FX 5200, DVD-ROM, DVD-RW

    Please! HELP!:O

  • Burege@r

    csendes tag

    Köszönöm a tippeket. :P
    A badsector és a kontakthibát már kizártam. Most tudtam meg, hogy egyik haveromnak is ez volt a problémája, csak neki Samsung vinyóval csinálta ugyanezt. Az ő esetében is 300 W-os volt a táp, a konfigja pedig tápigényesebb, mint az enyém.( 3 GHz P4, FX 6600,..stb.) Mivel még garis volt, visszavitte a szervízbe és megállapították, hogy kicsi a táp. Kicserélték egy nagyobbra és azóta már működik rendesen.
    Valószínűleg vennem kell egy tápot.
    Amikor nyáron vettem ezt a gépet, akkor már gondoltam arra, hogy kevés lesz a 300 W, így kicseréltettem 400 W-osra. Mercury gyártmányúra. Ezt nem kellett volna. Beüzemelés után a 12 V-os része volt, amikor 13,8 V-ra is felugrott. Így hát visszavittem és visszacseréltettem a régire.
    Hogy mekkora egy rakás s**r az a Mercury, azt nem lehet szavakba önteni.

    Tudnátok ajánlani valami normális tápot 10 e környékén (inkább alatt)? :F

Aktív témák